שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הם מוגנים: למגזר הציבורי לא יקצצו דמי נסיעה
  בעוד שעובדי המגזר הפרטי נאלצים לספוג קיצוץ בהחזרי הניסיעות בעקבות ההוזלה במחירי התחבורה הציבורית - ההסתדרות והאוצר סיכמו כי דמי הנסיעות לעובדי המגזר הציבורי לא יופחתו מתלוש השכר

  משתלם לעבוד במגזר הציבורי: בזמן שעובדים במגזר הפרטי נאלצים לספוג קיצוץ בהחזרי הנסיעות בתלוש השכר בעקבות הרפורמה בתחבורה הציבורית, יש מי שדואג לעובדי המגזר הציבורי. ההסתדרות הודיעה היום (ג') כי לפי סיכום אליו הגיעה עם האוצר - דמי הנסיעות לעובדים לא יופחתו על אף ההוזלה במחירי התחבורה הציבורית.

   

   

  הרפורמה בתחבורה הציבורית הוזילה את מחירי הנסיעות באוטובוסים וקווי רכבת - אבל הביאה גם לקיצוץ משמעותי בהחזרי הנסיעות שמקבלים עובדים במשק. כפי שדיווחנו לאחרונה - בין מי שטוענים כי הם נפגעים מכך במיוחד כלולים בוגרי לימודי רפואה טריים שנמצאים בשנת הסטאז' - הנשלחים לא פעם לעבוד במקומות מרוחקים וגילו החודש כי שכרם קוצץ בסכומים של מאות עד אלף שקלים.

   

  בהסתדרות התנגדו לכוונת האוצר לקצץ בהחזרי הנסיעות בעקבות הרפורמה החדשה לנוכח העובדה כי המהלך פוגע בעובדים מאזורי הפריפריה שהתחבורה הציבורית בסביבתם אינה יעילה או לא נגישה כלל. מההסתדרות נמסר כי נהוג כי עובדים אלו, הנאלצים להשתמש ברכבם הפרטי, מקבלים את הוצאות הנסיעה במסגרת הסדרים שונים המבוססים על עלות הנסיעה בתחבורה הציבורית.

   

  ההסכמות התקבלו ביממה האחרונה לאחר הידברות אינטנסיבית שקיימו בכירים בהסתדרות עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד. ניסנקורן מסר כי "הצלחנו לתקן את העיוות אשר פגע בעובדים רבים, בייחוד מאזורי הפריפריה. ההסכמות החדשות הן ביטוי לחשיבה חברתית ואני מודה לשר האוצר משה כחלון ולמנכ"ל המשרד שי באב"ד על כך שנעתרו לבקשת ההסתדרות וסייעו למנוע את הגזרה".

   

  יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, מסר כי "האוצר חזר בו ממהלך חד צדדי והצלחנו להשיב לעובדים את הכספים שנלקחו מהם בגין הרפורמה בתחבורה הציבורית. נמשיך לעמוד על המשמר ולא נאפשר את הפגיעה בעובדים". יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד, הוסיף כי "על אף שהסוגיה הייתה במחלוקת, איש אינו חולק כי אסור לפגוע בתושבי הפריפריה. מניעת הקיצוץ בדמי נסיעה היא בשורה חברתית חשובה לעובדים רבים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים