שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הנייה: "הרובה והמנהרה - המסר שלנו"

  בנאום לקראת יום האסיר, ועל רקע אזהרות בצה"ל מהתעצמות חמאס, אמר סגן מנהיג חמאס הנייה כי "המסר שלנו לאסירים הוא מסר מוטבע בדם. הרובה והמנהרה הם ההתחייבות להם"

  סגן מנהיג חמאס איסמעיל הנייה אמר היום (ו') כי הקריאה לאנשי הזרוע הצבאית של הארגון לרוקן את בתי הכלא בישראל ולשחרר את האסירים עומדת בעינה. "המסר שלנו לאסירים הוא מסר מוטבע בדם. הרובה והמנהרה הם ההתחייבות להם", אמר הנייה בנאומו בעצרת מול משרדי הצלב האדום בעזה. בתוך כך, הערב עשרות פלסטינים במרכז רצועת עזה יידו אבנים והתפרעו על גדר המערכת, סמוך למחנה פליטים אל בורייג'. כוחות צה"ל פעלו לפיזורם וירו לעבר פלג גופו התחתון של אחד מהם.

  איסמעיל הנייה, בעצרת בעזה ()
  איסמעיל הנייה, בעצרת בעזה

  במסגרת התפילה שארגן חמאס לרגל יום האסיר שיחול בשבוע הבא אמר הנייה בנוסף: "סוגיית האסירים נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו. בעת שהזמן עובר אנו לא משנים את העקרונות שלנו, וכך גם לא משתנים אנשינו שהולכים בדרכם של השאהידים והאסירים".

   

  בסקירה שהעייק אתמול קצין בכיר בצה"ל הוא חשף חלק מהתוכניות לעימות הבא. "חמאס חושד בנו שניזום פעילות התקפית נגדו בהפתעה, לכן החשש ממיסקלקולציה קיים", אמר הגורם, "סף הרגישות אצלם להצהרות שלנו גבוה. חמאס זיהה את את הנעשה באיו"ש כהזדמנות אסטרטגית עבורו גם במחיר סיכון להידרדרות בעזה והוא מאוכזב מהירידה בפיגועים. מאז אוקטובר נהרגו 17 פלסטינים בהפגנות גדר מאש כוחותינו ונפצעו 800".

   

  בעוטף עזה שומעים את חמאס

  בעוטף עזה שומעים את חמאס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מבחינת התעצמות הכוח של חמאס, בצה"ל זיהו שהארגון משקיע אימונים רבים בכוח הנוחבה שלו - היחידה המיוחדת שתישלח למשימות איכות דוגמת פיגועים אסטרטגיים. הנוחבה גדל מאז קיץ 2014 וכיום מונה 5,000 לוחמים מתוך 20 אלף חיילי חמאס. חמאס משקיע יותר אמצעים מתקדמים ותרגילים גם בכוח הקומנדו הימי, לקח לכישלון פעולת זיקים בצוק איתן וכיום כוח זה מונה מספר רב של צוללנים. זאת בנוסף להשקעות ולפיתוח במימון ובידע איראני של מזל"טים ורחפנים.

   

  בנושא הרקטות, חמאס סובל ממחסור בחומרי גלם בעיקר בגלל סגירת מרבית מנהרות ההברחה מרפיח על ידי צבא מצרים ולכן מתקשה למלא את המלאים מאז צוק איתן. יחד עם זאת, השקעתו בתחום הרקטות מתחלקת לשניים: ניסוי פיתוח וירי תדירים לים של רקטות לטווח בינוני ורחוק - מתווה לניסיון לעקוף את יכולות כיפת ברזל.

   

  ראש המועצה האזורית מרחבים בעוטף עזה, שי חג'ג', אמר כי לא הופתע מדברי הקצינים הבכירים בצה"ל על ההתעצמות של חמאס. "האמירות שפעילי חמאס ממשיכים בפעילות הטרור יכולה להפתיע רק את מי שמנותק מהמציאות", אמר. 

   

  היום העביר ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר איגרת לתושבים, ובה התייחס למתיחות של הימים האחרונים: "קיים מתח מובנה בין הצורך לבסס את תחושת הביטחון שלנו לבין שמירת סודות מדינה, שהם בוודאי חיוניים לבטחוננו. לשם מציאת האיזון המתאים, אני מעודכן באופן שוטף על ידי בכירי מערכת הביטחון, ככל שהנחיות בטחון שדה מאפשרות זאת. מהשיחות שאני מקיים, בשמכם, אני מתרשם שאנחנו בידיים טובות, ידיים שמחזיקות באמצעים שהולכים ומשתפרים, ביכולות שהולכות ונותנות מענה לאיומים הרלוונטיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים