שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הוחזרה גופת מחבל שהסתער עם גרזן. צה"ל: תקלה

  בסוף החודש שעבר הורה נתניהו לא להשיב גופות מחבלים לרשות הפלסטינית - אך היום הוחזרה גופתו של המחבל שניסה אתמול לתקוף בגרזן כוח צה"ל בגוש עציון, וחוסל. מצה"ל נמסר: "תקלה שמקורה באי הבנה שתתוחקר"

  דם בזירת הפיגוע ()
  דם בזירת הפיגוע
   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה אחרי התקרית של החייל היורה בחברון לא להעביר מעתה גופות מחבלים ליד הפלסטינים - אבל גם היום הועברה גופת מחבל: גורמי ביטחון פלסטינים מסרו ל-ynet כי ישראל העבירה לידיהם היום (ו') את גופתו של המחבל שביצע את ניסיון הפיגוע אתמול במחנה הפליטים אל-ערוב. כמה שעות לאחר מכן נמסר מדובר צה"ל כי "תקלה שמקורה באי הבנה שתתוחקר" הובילה להחזרת גופת המחבל.

   

  המחבל שגופתו הוחזרה הוא איבראהים בראדעיה, איש חמאס ששוחרר מהכלא בישראל. הוא הסתער אתמול עם גרזן על כוח צה"ל ליד מחנה הפליטים הסמוך לגוש עציון, נורה ונהרג.

   

  בראדעיה יצא מהשיחים ליד פילבוקס 80, מול אל-ערוב, וניסה לתקוף חיילים של גדוד חרוב מחטיבת כפיר, ואלה ירו בו בתגובה. זה היה ניסיון הפיגוע הראשון זה שלושה שבועות ביהודה ושומרון. ניסיון הפיגוע שקדם לכך היה בחברון, למחרת הפיגוע שהסתיים בתקרית החייל היורה.

  הגרזן שעמו הסתער המחבל ()
  הגרזן שעמו הסתער המחבל

  כוח צה"ל באל-ערוב ()
  כוח צה"ל באל-ערוב

  בסוף החודש שעבר הנחה נתניהו את שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שלא להחזיר יותר לרשות הפלסטינית גופות מחבלים שנמצאות בידי צה"ל. החלטת נתניהו באותה עת התקבלה בניגוד לעמדת יעלון, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ומתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי.

   

  מדובר צה"ל נמסר לאחר השבת גופת המחבל כי "החזרת גופת המחבל מניסיון הפיגוע במחנה הפליטים אל-ערוב נעשתה בעקבות תקלה אשר מקורה באי הבנה שתתוחקר. מדיניות החזרת גופות נקבעת בהתאם להחלטות הדרג המדיני".

   

  קצין בכיר בפיקוד מרכז הסביר השבוע כי מרבית גופות המחבלים הוחזרו לפלסטינים בחודשים האחרונים ובסך הכל נותרו בידי מערכת הביטחון שלוש גופות בלבד של מחבלים פלסטינים מיהודה ושומרון, מהפיגועים האחרונים. "באופן מקצועי אמרנו מה המקומות שבהם אנחנו חושבים שזה נכון שיחזירו גופות", ציין הקצין, "איו"ש זה לא מקשה אחת, מה שנכון במקום אחד לא נכון במקום אחר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים