שתף קטע נבחר

סוכלו פיגועים בגוש עציון ובי-ם: מחבל נורה למוות

איש חמאס שהגיח מבין השיחים חמוש בגרזן ליד מחנה הפליטים אל-ערוב סמוך לחיילי צה"ל - נורה ונהרג. בירושלים נתפסו שני בני 12 כשברשותם סכינים ובחקירתם הודו כי התכוונו לבצע פיגוע

 

סכינים שנתפסו ברשות הילדים בירושלים  ()
סכינים שנתפסו ברשות הילדים בירושלים

שני ניסיונות פיגוע סוכלו אחר הצהריים (יום ה'): מחבל שהסתער עם גרזן על כוח צה"ל ליד מחנה הפליטים אל ערוב הסמוך לגוש עציון, נורה ונהרג. המחבל הוא איבראהים בראדעיה, איש חמאס ששוחרר מהכלא בישראל. בירושלים נעצרו שני פלסטינים בני 12כשברשותם סכינים.

 

המחבל שנורה יצא מהשיחים ליד פילבוקס 80, מול אל-ערוב וניסה לתקוף חיילים של גדוד חרוב מחטיבת כפיר, ואלה ירו בו בתגובה. לא היו נפגעים בקרב החיילים. ניסיון הפיגוע האחרון באוגדת יהודה ושומרון היה בחברון, למחרת הפיגוע שהסתיים בתקרית החייל היורה, לפני כשלושה שבועות.


מחנה הפליטים אל ערוב, היום ()
מחנה הפליטים אל ערוב, היום
 

בירושלים עוררו שני ילדים בני 12 את חשדם של השוטרים ולוחמי מג"ב בעיר העתיקה, סמוך לשער השלשלת ליד הר הבית. הם עיכבו אותם לבדיקה. בחיפוש על גופם אותרו שלושה סכינים במעיל של אחד הילדים ומכתב פרידה מהוריו. השניים הועברו לחקירה במרחב דוד, שם התברר בחקירה ראשונית כי הם הגיעו במטרה לבצע פיגוע. הילדים שם תושבי קלנדיה וכפר עקב, בתוך השטח המוניציפלי של ירושלים אך מחוץ לגדר ההפרדה.

 

מהמשטרה נמסר כי אנשיה "ממשיכים בהערכות המבצעית בשטח, השוטרים הפועלים בשטח מתודרכים להגברת ערנות ודריכותם המבצעית והמקצועית מביאה להגברת ביטחונם של התושבים והמבקרים הרבים בבירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל-ערוב: נייון פיגוע בגרזן
מומלצים