שתף קטע נבחר

התאונה פגעה בקריירה? הפיצוי: 2.5 מיליון ש'

הנדסאי בן 27 נפצע קשה בתאונת אופנוע באופן שיקשה עליו להמשיך לעסוק במקצוע. בית המשפט הסכים שבכך נפגע כושר ההשתכרות העתידי שלו

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע לאחרונה שהנדסאי שנפצע בתאונת דרכים ובעקבותיה יתקשה להמשיך להתפרנס במקצועו, יפוצה על ידי חברת הביטוח "הפול" בכ-2.5 מיליון שקל, בין השאר עבור השתכרות עתידית שאבדה. השופט כמאל סעב הסכים שמעתה הוא יוכל להתפרנס ממשרה חלקית בלבד.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התאונה התרחשה לפני כארבע שנים, בזמן שהתובע דהר על אופנועו ונפל. בעקבות התאונה הוא פונה לחדר הטראומה במרכז הרפואי "אסף הרופא" בצריפין, שם אובחנו אצלו שברים בצוואר, ביד ימין וברגל ימין. במהלך אשפוזו הוא עבר כמה ניתוחים והועבר למרכז שיקום אורתופדי בבית החולים "תל השומר" למשך כארבעה חודשים.

 

אבל הצעיר לא התאושש בצורה מלאה מהתאונה, וב-2012 הוא הגיש בבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה לפיצויים על נזקיו נגד חברת הביטוח של האופנוע – "הפול". הוא טען שהוא סובל מנכות תפקודית בשיעור של 80%, ולמעשה איבד את יכולתו לעבוד. התובע ביקש להתחשב בכך שאלמלא פגיעתו הוא היה עתיד להשתכר שכר גבוה מהממוצע, בתור הנדסאי אלקטרוניקה.

 

בנוסף ביקש הצעיר פיצוי על כאב וסבל, הוצאותיו הרפואיות, וכן עבור "עזרת צד שלישי" שאותה מספקים לו הוריו.

 

חברת הביטוח "הפול" – שלא הכחישה את חובתה לשלם פיצויים – חשבה מנגד שהתובע סובל מנכות תפקודית בשיעור של 30% בלבד, וטענה כי למעשה אין כל מניעה שישתכר כהנדסאי אלקטרוניקה, או בכל עבודה אחרת שמבוצעת בישיבה.

 

הפך מעצמאי לנזקק

השופט כמאל סעב הבהיר כי התאונה גרמה לתובע "הגבלה של ממש" בתפקודו וביכולתו להשתכר, והסביר כי כיום הוא סובל מנכויות אורתופדיות, ואף מנכות נפשית. בהתאם לנכותו הרפואית נקבע שהתובע מוגבל לעבודה במשרה חלקית בלבד, ובהתחשב במקצועו כהנדסאי אלקטרוניקה, נכותו התפקודית נקבעה על שיעור של 60%.

 

עם זאת, מכיוון שהתובע לא הביא ולא הציג נתוני שכר כלשהם של הנדסאי אלקטרוניקה, השופט קבע שבכל הנוגע לחישוב אובדן שכר עבודה, לא הוכח כי יש לסטות כלפי מעלה מן השכר הממוצע במשק.

 

ואולם, השופט קיבל את טענת הצעיר שלפיה התאונה גרמה לו לכאב וסבל רב, הוצאות גבוהות עבור תרופות ונסיעות, וכי מאדם עצמאי הוא הפך לאדם שנזקק לעזרת הזולת.

 

בהתחשב בגילו הצעיר של התובע – כיום בן 27 – ובהתחשב בכך שהוא לא קיבל כל קצבה מביטוח לאומי, השופט הורה לחברת "הפול" לשלם לו פיצוי בסך של כ-2.5 מיליון שקל עבור הפסדי השתכרות, כאב וסבל, עזרת צד ג', ועבור תרופות והוצאות נסיעות.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד אלון הוברמן
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד גסרן אגברייה
  • עו"ד גיא לוי עוסק בדיני נזיקין ותאונות דרכים
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים