שתף קטע נבחר

שוחד בעיריית בת ים: "להוציא את המושחתים"

אלי יריב, שהפסיד בבחירות לראשות העיר אשתקד, התארח באולפן ynet והתייחס להחלטת בית המשפט לקבל את עתירתו ולפסול לאלתר את תוצאות הבחירות: "שומרי הסף שהיו צריכים לשמור על העירייה חטאו"

 
"זה שוחד בחירות פר אקסלנס". יום לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה על פסילת הבחירות לראשות העיר בת ים, התארח הבוקר (יום ד') באולפן ynet חבר המועצה אלי יריב, שדרש לבטל את תוצאות הבחירות. 491 קולות בלבד הפרידו בין יריב ליוסי בכר שזכה בבחירות. בעקבות החלטת בית המשפט אמר יריב כי "בית המשפט קבע אתמול שבעשרות מקרים ניתן שוחד בחירות".

 

יריב עתר לבית המשפט לאחר שהתובע העירוני של העירייה הציג בפניו מסמכים שמהם עלה לכאורה כי העירייה ביטלה כתבי אישום נגד בעלי עסקים, שעזרו לטענת חבר המועצה לבכר להיבחר לתפקידו. "זה היה ממש שוחד בחירות, לא היה ליוסי בכר שום סיכוי להיבחר, אף אחד לא הכיר אותו", אמר יריב.

"זה היה ממש שוחד בחירות". יריב ()
"זה היה ממש שוחד בחירות". יריב

הבחירות נפסלו. יוסי בכר מצביע בינואר 2015 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
הבחירות נפסלו. יוסי בכר מצביע בינואר 2015(צילום: עופר עמרם)

ראש העיר הקודם לחיאני. מרצה עונש מאסר ( צילום: מוטי קמחי) ( צילום: מוטי קמחי)
ראש העיר הקודם לחיאני. מרצה עונש מאסר( צילום: מוטי קמחי)

בכר הוא מאנשיו של ראש העיר הקודם, שלומי לחיאני, שמרצה שמונה חודשי מאסר בגין עבירות של הפרת אמונים. לדברי יריב, "היה לבכר גב מלחיאני, אבל תמורת הגב הזה הבכירים פשוט עשו מעשים שאסור שייעשו, ואחת

התביעות שלי היום משר הפנים היא להוציא מעיריית בת ים את כל המושחתים האלה. אם שר הפנים לא ייענה לתביעה שלנו, אנחנו נפנה לבית המשפט העליון".

 

יריב הוסיף בהקשר זה כי "הבעיה היא לא רק יוסי בכר, אלא שומרי הסף. שומרי הסף שהיו צריכים לשמור שעיריית בת ים תתנהל כראוי, אם זה מנכ"ל העירייה, הסמנכ"ל, היועצת המשפטית. הם חטאו. את זה לא אני קובע, אלא בית המשפט קובע. הם פשוט נתנו פלטפורמה לבן אדם שרצו שייבחר כי הוא נוח להם. מה שאני חשפתי זה רק קצה הקרחון. בית המשפט קבע שניתן שוחד, ואנשים שביצעו מעשי שוחד צריכים לזוז הצדה".

 

חבר המועצה העריך כי עיריית בת ים לא תערער על החלטת בית המשפט המחוזי לפסול את תוצאות הבחירות שהתקיימו בינואר 2015. לדברי יריב, "לשר הפנים יש סמכות להעביר ראש עירייה מתפקידו בגין התנהגות שאינה הולמת, ויש לו סמכות להעביר פקידים בכירים מאותה סיבה. התמודדתי בסיפור הזה בבית המשפט לא רק בשבילי, גם בשביל אותם אנשים שרוצים להוביל את בת ים לדרך חדשה. בת ים מרוסקת היום, אין התנהלות, יש כאוס מוחלט מאז שבית המשפט סילק את לחיאני מתפקידו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים