שתף קטע נבחר

דני צידון פורש מלאומי בגלל חוק שכר הבכירים

צידון מכהן כמשנה למנכ"לית מאז שנת 2005. "החלטתי לפרוש נובעת מאופן חקיקת חוק שכר הבכירים, שעל סבירותו תעיד ההיסטוריה של ישראל בשנים הקרובות. הוא מהווה מסר כאילו המערכת הפיננסית הינה אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה"

המשנה למנכ"לית בנק לאומי דני צידון הודיע על התפטרותו, בנימוק של חוק שכר הבכירים . זוהי פרישה שנייה של בכיר במערכת הבנקאות, לאחר הודעתו של מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן על פרישה מהתפקיד.

 

לכתבות נוספות בנושא שכר הבכירים

חוק שכר הבכירים: דני נווה יקבל 2.37 מ' ש'

שקד: אף אחד לא ישקיע פה אם יוגבל שכר הבכירים

 

צידון פורש מהתפקיד אותו מילא החל משנת 2005. מועד סיום הכהונה המדוייק טרם הוחלט.

 

חוק שכר הבכירים קובע תשלום שכר מקסימלי של 2.5 מיליון שקל, ומגביל את אופן חישוב השכר לפיצויים לאחר כניסתו לתוקף. פרישתו של צידון לפני כניסת החוק לתוקף תאפשר לו ליהנות מפיצויים בלתי מוגבלים.

 

צידון מכהן בתפקידים נוספים בקבוצה, בין היתר, הוא מהווה כיו"ר דירקטוריון לאומי (שוויץ) ויו"ר לאומי פרטנרס. על פי הודעת הבנק, המשך כהונתו בתפקידים אלה טרם נדון.

 

לאומי פרסם הודעת פרישה במסגרתה אומר צידון: "החלטתי לפרוש נובעת מאופן חקיקת חוק שכר הבכירים. חוק זה, שעל סבירותו תעיד ההיסטוריה של ישראל בשנים הקרובות, משדר מסר נורא בעיני, כאילו המערכת הפיננסית הינה אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה.

 

"מזה למעלה מעשור זכיתי לעבוד עם חבורה ערכית ויצירתית של אנשים שעובדים קשה כדי להצעיד את לאומי להישגים חסרי תקדים. עבודה זו נעשית למרות תנאי פתיחה לא פשוטים, מגבלות רבות, וקשיים שצצים מעת לעת.

 

"אני גאה בהישגים אליהם הובלנו את הבנק בשנים האחרונות", אמר צידון. "אני מודה לרקפת על השותפות המיוחדת בה פעלנו, שותפות שבנויה על אמון וחברות".

 

מנכ"לית הבנק רוסק עמינח אמרה: "פרופ' דני צידון הוא תמיד האיש הנכון במקום הנכון עם חוכמה, מסירות, יצירתיות, הבנה העסקית והניסיון הייחודי שלו. אין ספק שתרומתו של פרופסור צידון לקבוצת לאומי הינה מכרעת. ניסיתי להניא אותו מהחלטתו אך לצערי מאמציי לא צלחו. בשמי ובשם הנהלת לאומי אני מודה על שותפותו בעשייה ייחודית ארוכת שנים בבנק לאומי ועל תרומה מכרעת להצלחותיו של הבנק"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים