שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הטוב נשאר במשפחה

  במסגרת מדור חדש - 'יום יום מעשים טובים' - הכירו את משפחת קקון - האב ושלושה מבניו מתנדבים כנהגי אמבולנס באיחוד הצלה גלבוע, מתייצבים בכל קריאה כשצריך להציל חיים. ארבעה אחים ואחיות נוספים מתנדבים גם הם במקומות שונים. כי מעשים טובים מתרחשים בחברה הישראלית כל יום

  משפחת קקון, משפחה חרדית ממגדל העמק, מוכרת היטב לתושבי האזור בשל נתינתם העצומה ועזרתם לזולת, על אף שבשל צניעותם זו הפעם הראשונה שהם מוכנים להיחשף לתקשורת.

   

  האב אברהם מחנך, חזן ורב בית כנסת כבר מעל 40 שנה במגדל העמק, מחזיק תיק הבריאות בעיריית מגדל העמק בהתנדבות. מתנדב כחובש נהג אמבולנס במגן

  דוד אדום וכונן חירום של איחוד הצלה, מתנדב קבוע במיזמים שונים ברחבי העיר. בשנים האחרונות משמש כמורה לחינוך מיוחד ופרטני בבי"ס מגדל אור (של חתן פרס ישראל הרב יצחק דוד גרוסמן).

   

  "אני בא ממשפחה מרובת ילדים והיו לא מעט אנשים שסייעו לנו בעבר, אם זה במתן עזרה עם שיעורי הבית, ביגוד או ציוד שהיינו זקוקים להם. כשגדלתי והבנתי עד כמה העזרה הזו הצילה אותנו החלטתי להעביר את הנתינה הלאה ולהשתדל לעזור בכל תחום שאני יכול." מספר אברהם, "שואלים אותנו איך אנחנו מוצאים את הזמן והתשובה שלי לזה היא שכמו שמישהו מקבל זימון למילואים, אין לו ברירה והוא מפנה לכך את הזמן, כך גם בהתנדבות. אם יש את הרצון והוא מספיק חזק, אז הכל אפשרי."

   


  "החלטתי להעביר את הנתינה הלאה ולהשתדל לעזור בכל תחום שאני יכול"

   

  האם רינה, עוסקת בחינוך בלתי פורמלי שנים רבות, מורה לאמנות, אפיה וכלכלת בית. אם בית בפנימייה במגדל העמק. מתנדבת כתומכת לידה לנשים. מלווה יולדות ומשפחות צעירות בניהול הבית ובחינוך הילדים, מבשלת ואופה עבור משפחות של יולדות.

   

  בנם הבכור של אברהם ורינה, שלומי (37) מרצה לשיווק ובעלים של משרד פרסום דיגיטלי המתמחה בציבור דתי. חובש נהג אמבולנס מתנדב וכונן במגן דוד אדום לוד, כונן חירום באיחוד הצלה. מפעיל קבוצת המתנדבים מחוברים לחיים בחבל מודיעין. מפעיל את מיזם "שרת חברתי" אחסון אתרי אינטרנט לעמותות ועסקים קטנים ללא עלות, הפעיל את מיזם חלוקת חולצות לחיילי צה"ל בצוק איתן, ופעיל במגוון התנדבויות בקהילה.

   

  הבת יהודית (35) מנהלת משפחתון במגדל אור. חברת דירקטוריון במתנ"ס העירוני, חברת שולחן עגול בנושא קידום מעמד האישה, פעילה בפרוייקט "משפחה בריאה" אחראית על תרבות תורנית במגדל העמק בהתנדבות. מפעילת ארגון "אחותי",גליון להעצמה נשית וסיוע לנערות ונשים בקהילה. בת נוספת, עליזה (33), מפעילה גמ"ח של ביגוד יד 2, מסייעת לנשים לאחר לידה ולמשפחות במצוקה.

   

  גם הבן יוסף חיים (31) מקדיש את רוב זמנו ומרצו לפעילות התנדבותית. במקצועו הוא מנהל הרישום למוסדות חינוך של הרב גרוסמן. מתנדב כראש סניף איחוד הצלה בגלבוע, חובש נהג אמבולנס מתנדב וכונן על אופנוע של איחוד הצלה. מפעיל עמותה ארצית של מועדוניות לילדי רווחה, אחראי ומנהל קבוצת על מחוברים לחיים באזור הצפון והעמקים. אח נוסף, שביקש לא לציין את שמו מתנדב גם הוא כנהג אמבולנס באיחוד הצלה. ובנוסף מתנדב ומסייע למשפחות בקהילה.

   

  מוריה (27) סטודנטית להוראה ומדעי המחשב, מנהלת אגף הפקת מופעים ופעילויות למגזר החרדי במגדל העמק בהתנדבות. מנהלת ומפעילה חוגי הפעלה לילדות. מנהלת קבוצות העצמה ולנשים ונערות שחברות בהן כ-500 משתתפות. משמשת כדמות לנערות ופעילה בקהילה. הדס (20) סטודנטית למדעי המחשב, חונכת ילדים במסגרת פר"ח.

   

  "אף פעם לא ביקשנו או ניסינו לשכנע את הילדים להתנדב" מספרים אברהם ורינה "כשהם גדלו הם ראו אותנו תמיד בעשייה, פשוט היוונו להם דוגמא והם הצטרפו למעגל הנתינה באופן טבעי. הנתינה צריכה צריך לבוא מבפנים ואם הסיפור שלנו ישכנע אפילו אדם אחד להתנדב עשינו את שלנו".

   

  • קיבלתם השראה? מעוניינים לעשות טוב בעצמכם? עמותת רוח טובה, המחברת אנשים המעוניינים להתנדב לעמותות הזקוקות למתנדבים, תשמח למצוא עבורכם מקום בו תוכלו לעשות טוב ולהתנדב על פי כישוריכם ויכולתכם. השאירו את הפרטים שלכם כאן  ונציגי העמותה ידאגו לכל השאר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים