שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הגיעה לוולפסון ללדת את בתה - אבל יצאה בלעדיה
  ספיר הגיעה ללדת בביה"ח וולפסון את בתה הבכורה, אולם בשל מצוקה עוברית, שלדבריה לא אובחנה בזמן, מתה התינוקות שעות לאחר הלידה. עכשיו היא תובעת את ביה"ח בחשד לרשלנות רפואית. ביה"ח: תגובתנו תינתן בבית המשפט

  תביעה נגד בית החולים וולפסון בחשד לרשלנות רפואית שגרמה למות תינוקת שעות אחרי הלידה. כשספיר עמדה ללדת את בתה הבכורה, לפני יותר משנה, ההתרגשות הייתה בשיאה אך בשל מצוקה עוברית, שלטענתה לא אובחנה בזמן, התינוקת נפטרה כמה שעות לאחר הלידה. כעת, ספיר מגישה תביעת רשלנות כנגד בית החולים וולפסון.

    

  קיראו עוד על רשלנות רפואית

  1 מכל 10 הורים "תופס" רופא על טעות

  ארה"ב: 80% מהרופאים מודים - אנחנו טועים בטיפול

  הסכנה במעקב רשלני אחר תוצאות בדיקות רפואיות

   

  לפני קצת יותר משנה הגיעה ספיר אל בית החולים. "לאחר שהאחות בבית החולים בדקה אותי התחילו לרדת לי המים. אחרי כמה שעות נתנו לי זירוז לפתיחה וסבלתי המון שעות. בשלב מסוים והקיפו אותי שבע מיילדות, בזמן הזה הילדה כנראה נחנקה בפנים", היא משחזרת בכאב.

   

  לדבריה, המיילדות אמרו לה כי "הילדה לא מרגישה טוב את חייבת להציל אותה'. היא אומרת כי בשלב הזה כבר הבינה שהמצב קריטי. "לקחו אותי לניתוח קיסרי, ובזמן הזה אמא שלי התעלפה, והמשפחה שלי כבר ישבה בחוץ באבל כי הבינו שהילדה במצב אנוש, אבל לי לא אמרו כלום.

   

  "אחרי הניתוח הם אמרו לי שלא הצליחו להציל אותה ואני אמרתי להם שבלי הילדה הזאת אני מבית החולים לא יוצאת. אני לא מאמינה שזה קרה לי. אני בחיים לא אוכל לסלוח על דבר כזה. היא הייתה בריאה, כל ההיריון שלי היה תקין והיא יכלה לחיות עכשיו".

   

  היא מספרת כי לאחר מות התינוקת היא נקלעה לדיכאון עמוק. "הייתי בטראומה קשה. הגעתי לטיפול ואנשים סביבי חיזקו אותי מאוד. מאז, הבאתי ילד לעולם, היום הוא בן ארבעה חודשים. הוא החזיר לי את האושר, אבל הוא לא במקום התינוקת שהייתה".

   

  ביה"ח וולפסון. התינוקת נפטרה כמה שעות אחרי הלידה (צילום: עופר עמרם ) (צילום: עופר עמרם )
  ביה"ח וולפסון. התינוקת נפטרה כמה שעות אחרי הלידה(צילום: עופר עמרם )

   

  "הצוות הרפואי לא התייחס כראוי למצוקה של היילוד"

  בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד צוין כי "חרף העובדה כי במשך מספר שעות הראה המוניטור העוברי ניטור חשוד, הצוות הרפואי בבית החולים לא התייחס כראוי לניטור חשוד זה, המשיך במתן הפיטוצין, לא ביצע כל פעולות לבירור הסיבה לניטור הבלתי תקין ולא עשה כל פעולה כדי להעריך ולשפר את מצב חמצונו של העובר".

   

  כתב התביעה גם מעלה טענות כלפי הצוות הרפואי, בכך שלמרות החשדות לא פעלו לסיים את הלידה באמצעות ניתוח קיסרי.

   

  בחוות דעתו של ד"ר בנימין זילברמן, מומחה לרפואת נשים, שצורפה לתביעה נכתב: "העובדה שהחל מהשעה 11:12 ישנו ניטור בלתי תקין ואין כל בדיקה המאשרת שלא מדובר במצוקה עוברית, מצביעה על קשר ישיר בין המצוקה העוברית המתמשכת ובין מצב היילוד. הסבירות גבוהה שהקדמת הלידה על ידי ביצוע ניתוח קיסרי בשלב מוקדם בתהליך הלידה הייתה מונעת את תוצאותיה".

   

  עו"ד אסי לביא צוקרמן, מומחית בתביעות רשלנות רפואית, מייצגת את ספיר בבית המשפט הוסיפה ואמרה כי: "בשלב מסוים המוניטור הצביע על מצוקה משמעותית של העובר. יש כל מיני מדדים לבחון מצוקה ופה ראו שהוא לא מתאושש ממנה.

   

  "בפרק זמן של למעלה מחצי שעה שבו לא עשו כלום נקבע גורלה. זה כמו שתשים תינוק מתחת למים חצי שעה בלי חמצן. במקום לנתח אותה הם ניסו לזרז את היילוד והשיטה הזו רק החמירה את מצוקתו.

   

  "התינוקת נולדה במצב מאוד קשה היא יצאה החוצה מבחינת מדדי חיים במדדים מאוד נמוכים, היא הועברה לטיפול נמרץ ונפטרה אחרי כמה שעות.

   

  "זה נכון שכשיולדת נמצאת בחדר לידה היא לא יכולה לקחת לידיה את ניהול הלידה, אבל אני כן ממליצה להיות עירנית מואד ולהיות אסרטיבית. אסור להתבייש, אני גם הייתי בחדר לידה ואני מכירה את הקושי של 'לא נעים'. מצד שני אתה מאוד חושש ומאוד חרד שמשהו לא בסדר והרבה פעמים זה בלתי הפיך ולכן צריך להיות אסרטיביים, לא לאבד את הנימוס אבל כן לדרוש".

    

  מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה: "צר לנו על כאבה של המשפחה. אנו מקווים שלא יידעו עוד מכאוב. תגובתנו תינתן בבית המשפט בעקבות כתב תביעה שהוגש לאחרונה".

       

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  יצאה הביתה בלי התינוקת שנפטרה
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים