שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מנהלי תחנת הכוח באשקלון בדרך לחקירה
  המשרד להגנת הסביבה הוציא התראה וזימון לשימוע של מנהלי תחנת הכוח רוטנברג באשקלון. בבדיקה שערך המשרד נמצא כי בתחנת הכוח התרחשה בעירה לא מבוקרת של פחם בשטח האחסון, אשר גרמה לריח חריף של דלק שרוף ברדיוס נרחב

  המשרד להגנת הסביבה זימן היום (ג') לשימוע את מנהלי תחנת הכוח רוטנברג של חברת החשמל באשקלון. זאת בחשד להפרה בתנאים ברישיון העסק וגרימת מטרדי ריח חזקים ובלתי סבירים בניגוד להוראות החוק. לאחר השימוע יוחלט אם תיפתח חקירה פלילית או לא.

   

  בשל זיהום בחוף אשקלון: שימוע לראש מועצה

  נרקיסים, חולות וכוכבים: שומר הטבע מהדרום

   

  בימים האחרונים התקבלו באיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון וכן במוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה תלונות רבות של תושבים באזור אשקלון על ריח חריף המגיע מאזור התחנה.

   

  בבדיקה שערך צוות המשרד להגנת הסביבה נמצא, כי בתחנת הכוח התרחשה בעירה לא מבוקרת של פחם בשטח האחסון, אשר גרמה לריח חריף של דלק שרוף ברדיוס של מספר ק"מ.

   

  הממצאים במקום הראו גם על הפרה לכאורה של תנאי רישיון העסק של תחנת הכוח. לפיכך, הוצאה לתחנת הכוח התראה וזימון לשימוע לצורך בירור וקבלת החלטה על פתיחה בחקירה פלילית. מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי המשרד ינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לוודא שהמפגע יטופל בהקדם ושמפגעים דומים לא יחזרו בעתיד.

   

  חברת החשמל מסרה בתגובה כי "תחנת הכח רוטנברג פועלת בהתאם להוראות הסביבתיות החלות עליה. היום התקבלו בחברה מסמכי התראה וזימון לשימוע בגין מטרדי ריח הנובעים לכאורה מאתר תחנת הכח. החברה לומדת את טענות המשרד. יחד עם זאת, חברת החשמל איננה הגוף התעשייתי היחיד באזור ולא מן הנמנע כי המקור לריח אינו נובע מפעילות האתר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים