שתף קטע נבחר

לראשונה: יום השכן הבינלאומי יצויין בבירה

פעילויות, מפגשים, ואירועים ספונטניים שמאורגנים על ידי התושבים יתקיימו ביום שני הקרוב בירושלים כדי לקדם שכנות טובה בעיר, לחזק את המרקם החברתי ולייצור תשתית קהילתית חזקה ותומכת

ירושלים תחגוג השנה לראשונה את יום השכן הבינלאומי בעשרות אירועים ייחודיים שיאורגנו על ידי תושבי העיר במסגרתה יקוימו פעילויות, מפגשים, ואירועים ספונטאניים כדי לקדם שכנות טובה בעיר, לחזק את המרקם החברתי ולייצור תשתית קהילתית חזקה ותומכת לכל ימות השנה ובמצבי חירום.

 

יום השכן חל ב-23 במאי - היוזמה החלה בפריז בשנת 1990, כאשר החליטו תושבי הרובע ה-17 להילחם בבדידות ויצרו יום שבו התכנסו וחגגו יחד. מאז עברו מעל ל-25 שנה וכיום חוגגים אותו מיליונים ב- 34 מדינות וב- 1,400 ערים ברחבי העולם. בישראל, עיריית ירושלים קוראת לתושביה להשתתף, לחגוג וליזום פעילויות ואירועים ברחבי השכונות.

 

במסגרת "יום השכן" מוזמנים השכנים בכל שכונה ושכונה בעיר להתארגן ולהתאסף יחדיו לפעילות משותפת, כגון: ארוחה לכל דיירי הבניין, טיפוח גינה קהילתית, סיוע לשכנים בנושאים שונים, הרקדה המונית של תושבי השכונה, פיקניק בחצר הבניין, צפייה בסרט או משחקי חברה, וכל אלה כאמור במטרה להכיר את השכנים וליצור עימם קהילה.

 

דוגמאות ליוזמות בשכונות העיר שיתקיימו השנה:

בגינה בלב שכונת מאה שערים, ילדי השכונה יתגייסו למבצע ניקיון וסידור סביב הגינה ובשיאו יהפכו את אחד הקירות המוזנחים ברחוב ליצירת אמנות קהילתית בשיתוף עם אמנית ציור קיר המתגוררת ברחוב הסמוך.

 

בחצר מוזיאון הטבע תעביר אחת מתושבות השכונה, תרגול צ'י קונג פתוח לציבור שמותאם גם למתאמנים מתחילים ומתקדמים כאחד. צ'י קונג היא אומנות תנועה סינית קדומה המבוססת על תרגילים פסיכו-פיזיים והיא חלק מהרפואה האלטרנטיבית.

 

ברח' שלום יהודה, התושבים יתגייסו למבצע קומפוסט וביחד יערבבו, ירוקנו, ינקו ויפזרו קומפוסט מוכן בערוגות הגינות בשכונה ויסיימו בארוחה קהילתית משותפת.

 

"ירושלים היא עיר שהמעורבות הקהילתית בה היא אחד הדברים היפים והחשובים בעיר. יום השכן הבינלאומי הוא הזדמנו מצוינת להדגיש את האופי הקהילתי והייחודי של ירושלים ולעודד את החשיבות והפשטות של שכנות טובה, שבעזרתה ניתן לקרב לבבות, ליצור קהילות מיטיבות עבור הציבור, להתגבר על מכשולים ומצבי בדידות", אמר ניר ברקת, ראש העיר. "אני קורא לתושבים לצאת וליזום פעילויות בשכונות ולהכיר את שכניהם".

 

איך משתתפים?

שכונות ואזורים ברחבי העיר יצרו עמודי פייסבוק שונים לקידום פעילויות: נחלאות , קריית יובל , קטמון הישנה, רחביה , מוסררה ירושלמים וירושלמיות , ירושלמיםות . כל שכן, בניין, שכונה ואזור מוזמנים לארגן ביום זה כל פעילות ברוח היום.

 

באתר העיריה ניתן להוריד "ערכת שכן" הכוללת מודעות מוכנות להזמנת השכנים לאירועים ועוד.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים