שתף קטע נבחר

יעלון הוא הליכוד האמיתי

אלה שבחרו באמירות סתמיות על עונש מוות למחבלים, אלה בליכוד שגילו אפס לויאליות - ראוי שיעשו חשבון נפש על מה בין אידיאולוגיה לפופוליזם

בוגי יעלון הוא הליכוד בעיניי. הנבואה של ז'בוטנסקי והמעשה של בגין. היכולת להיות לאומי וליברלי. פרגמטיות נטולת אשלייות על שלום. הערכים הדמוקרטיים לצד התמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון. המאבק נגד הגזענות כלפי ערבים לצד התייחסות לערבים דרך כוונות מעל קיר הברזל. ובעיקר הממלכתיות.

 

רציתי אותו בתור ראש הליכוד כמועמד לראש הממשלה. עכשיו אני יכול לכתוב את זה בלי שמישהו יקרא בבלפור וינזק לו.

 

הוא לא חף מטעויות - מצוק איתן ועד התנהלות פוליטית ותקשורתית, אבל הוא מנהיג ולא שבשבת. מה שהוא אומר בתוך חדר סגור נאמר גם בחוץ. אין אפילו פוליטקאי אחד שאני מכיר שנוהג כך.

 

מי שבוחר להישאר עם אמירות סתמיות על עונש מוות למחבלים (שכבר קיים), רהבתנות להכרעת חמאס (ואז לפחד ולעשות הפוך), קלשיאות כמו "ימין אמיתי" (שלא מעביר חוקי הסדרה, חוק הלאום); אלה בליכוד שגילו אפס רעות ולויאליות לחברי מפלגתם; מנהיגי המתיישבים ביו"ש שיודעים שתמך בהם (אתמול אחרי שהטחתי בהם ביקורת בשידור, התקשרו להגיד לי שהם יוציאו הודעת תמיכה אבל מחכים לתזמון) - כל אלה ראוי שיעשו חשבון נפש על מה בין אידאולוגיה לפופוליזם. מה בין מחנה לאומי לשיח רשתות חברתיות.

 

מנהיגות היא לא לתחמן ולפחד ממה יגיבו. היא לפעמים מלאה בטעויות, ובוגי טעה, אבל בעולם שלי מנהיגות היא בעיקר דוגמה אישית. 

 

ולא, אני לא חושש מליברמן כשר ביטחון. הוא יהיה רציני . אין לו שום כוונה למלא את הצהרותיו. מאזן אימה בינו לבין נתניהו שגם לא מתכוון למלא שום דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים