שתף קטע נבחר

הרווח הנקי של קבוצת דלק צלל ב-60%

הרווח הנקי של הקבוצה המיוחס לבעלי המניות עמד על 85 מיליון שקל, לעומת 210 מיליון שקל ברבעון המקביל. מנכ"ל דלק: "אשרור מתווה הגז על ידי ממשלת ישראל מהווה נקודת ציון חשובה ומשמעותית"

קבוצת דלק של יצחק תשובה דיווחה הבוקר (ב') על ירידה של כ-60% ברווח הנקי. הרווח הנקי של הקבוצה המיוחס לבעלי המניות עמד על 85 מיליון שקל, לעומת 210 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

"פיקוח לקוי על שלוחות הבנקים בחו"ל"

תביעה בסך 200 מיליון שקל נגד שי אגסי ועידן עופר

הממשלה אישרה את מתווה הגז המתוקן

 

דלק אמנם רשמה שיפור של 64% בפעילות הליבה של הפקת גז לסכום של 67 מיליון שקל בעקבות זרימה רחבה יותר ממאגר תמר, אולם הרווחיות שלה נפגעה במהלך הרבעון בעיקר הודות להשקעה הכושלת שביצעה בני"ע של חברות אנרגיה זרות שעלתה הרבעון בהפסד של 68 מיליון שקל.

 

בדלק החליטו להשקיע בשנה שעברה בחברות האנרגיה וודסייד, נובל אנרג'י ובמספר חברות אנרגיה זרות נוספות, מתוך רצון לנצל את הנפילה החדה במחיר הנפט. דלק השקיעה עד כה מיליארד שקל בני"ע זרים, ובדוחות החברה לשנת 2015 כבר הכירה בהפסד של 338 מיליון שקל לאחר שאותם ניירות ספגו ירידת ערך משמעותית.

 

מנגד, דלק נהנתה עד כה מדיבידנדים בהיקף של 45 מיליון שקל מההשקעות האלו ונכון לסוף הרבעון הראשון של 2016 ההשקעות האלו רשומות בספריה בשווי של 660 מיליון שקל. מאז ועד היום מחיר הנפט התאושש במעט וההשקעות של דלק שוות היום כ-710 מיליון שקל.

 

בנוסף פעילות הרכב של הקבוצה השפיעה לשלילה על הרווח הנקי - פעילות שרווחיותה נחתכה ב-50% במהלך הרבעון הראשון והסתכמה בכ-35 מיליון שקל. דלק השלימה במהלך הרבעון את מכירת חברת הביטוח ריפבליק. השלמת המכירה הייתה כרוכה בהוצאות של 23 מיליון שקל במה שהעמיק את היריד ברווח הנקי עוד יותר.

 

דלק מציינת בדוחותיה כי היא ממשיכה לבחון הצעות למכירת החזקותיה בחברת הביטוח הפניקס, וכי במהלך הרבעון התקבלו אצלה מספר הצעות (לא מחייבות) מרוכשים פוטנציאלים, הנבחנות על ידה. דלק הודיעה עם פרסום הדוחות על חלוקת דיבידנד של כ-80 מיליון שקל לכלל בעלי מניותיה לאחר שחילקה רק באפריל האחרון 100 מיליון שקל נוספים.

 

סך המכירות במהלך הרבעון הראשון של 2016 נאמד בכ-757 מיליון שקל לעומת כ-1.02 מיליארד בתקופה המקבילה - ירידה של 26%. הירידות במכירות נובעות מירידה במחירי התזקיקים בעולם. הרווח הגולמי הסתכם בכ-173 מיליון שקל לעומת כ-167 מיליון - עלייה של כ-3%. העלייה ברווח הגולמי נבעה בעיקר מעלייה מתונה ברווח הגולמי במגזר מתחמי התדלוק, הן בשל גידול במכירת הדלקים והן מגידול ברווחי חנויות הנוחות וקיטון הכנסות אחרות.

 

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק, ציין בהודעת החברה: "אשרור מתווה הגז על ידי ממשלת ישראל מלפני ימים מהווה נקודת ציון חשובה ומשמעותית לפיתוח מוקדם של מאגר לוויתן והרחבת מאגר תמר, אשר יצברו תאוצה כבר בזמן הקרוב מאוד.

 

אנחנו עובדים במרץ עם השותפים שלנו בפרויקטים השונים על מנת ליישם את מתווה הגז ולבצע את הפעולות הנדרשות בהתאם, והחודשים הקרובים יעמדו בסימן השלמת תוכניות הפיתוח של המאגרים והאצת המשאים ומתנים עם מדינות האזור, לחתימה על הסכמי אספקת גז ארוכי טווח מהמאגרים שבבעלותנו.

 

בימים אלה אנו משלימים את תהליך העברת מטה ההנהלה של הקבוצה לבית דלק החדש, אשר הוקם בהרצליה פיתוח, וכבר בחודש אוגוסט הקרוב צפוי המטה  לעבור, יחד עם מטה ההנהלה של שותפויות דלק קידוחים ואבנר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה קבוצת דלק דלק ים תטיס
מומלצים