שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "משחקי הכס": אריה סטארק, תזכרו את השם

  משפחתו של סאם צריכה לקבל תוכנית ריאליטי, הסטארקים מככבים במדור לחיפוש קרובים וג'יימי וסרסיי חותמים בנשיקה. בסופו של פרק, זוהי דווקא אריה שגונבת את ההצגה, ומוכיחה לכולם מה ילדה רוצה

   

  1. הכל אודות אבא

  אז אחרי כל הזמן הזה שהוא מסתובב לו בסחבות בצפון המושלג, מסתבר שסאם טארלי הוא לא רק בן של מליין אלא גם לוקה בתסמונת הידועה של כל הילדים המחוננים - אבא מחריד וגזען. אם יש משהו שרנדיל טארלי שונא יותר מפראים, זה גברים שמנמנים ואינטלקטואליים כמו הבן שלו. זה כמובן בניגוד מוחלט לאמא של סאם, ליידי מלסה, שהיא דווקא אישה מהממת שגם לא מפחדת להתקומם נגד ההתנהגות הגסה של בעלה.

   

  בפרקים הקודמים:

  לבן הוא הלילה

  חאליסי יש רק אחת

  בחזרה לעתיד - גרסת סטארק

  הפרק שכולם חיכו לו

  הסוד של מליסנדרה

   

  הם היו יכולים להיות ליהוק מושלם לריאליטי-משפחות שקר כלשהו. לא ממש ברור איך, אחרי כל מה שעבר עליו, סאם לא מסוגל לסתום לאבא המתועב שלו את הפה, אבל לפחות גילי קצת מצליחה לעשות את זה. בסופו של דבר, סאם הפנים את המסר הכי חשוב של הסדרה הזו - אל תיפרד מבני המשפחה שלך, כי רוב הסיכויים שלא תראה אותם שוב. והיי, עכשיו יש לו חרב מפלדה ואלריאנית. צפו מפגש חזיתי עם מהלכים לבנים בעוד 3, 2, 1...

   

  התפוח נפל רחוק מהעץ. סאם טארלי (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes) (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
  התפוח נפל רחוק מהעץ. סאם טארלי(צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)

  2. הסטארקים באים

  המון דמויות נשכחות הפציעו מחדש בפרק הזה - אם זה רק באזכור, כמו בלאק פיש טאלי (שהוא, למקרה ששכחתם, ברינדן טאלי, דוד של קייטלין סטארק), ואם זה כשכיבדו אותנו בנוכחותן, כמו וולדר פריי (נוכחות מעיקה במקרה הזה) - שגם רוצה ללכוד את בלאק פיש.

   

  אמנם לא זכינו להתעדכן בשלומו של ראמזי כבר שני פרקים, אבל קיבלנו את מנת הנבלים שלנו עם הפדופיל האלים שמישהו כבר ממש צריך לערוף את ראשו (והלוואי שזו תהיה אשתו הצעירה והמסכנה), למקרה שחסרה לכם איזו מנה גדושה של רוע. יחד איתו, שב אלינו קרוב נשכח נוסף של משפחת סטארק - הוא אדמור טאלי, אחיה השני של קייטלין, שעדיין נמצא בידיהם של בית פריי.

   

  3. אצל הדודה והדוד

  אין ספק שהשיבה הכי משמחת היא של בנג'ן סטארק, אחיו של נד סטארק והדמות שהכי מזכירה את סיריוס בלאק מ"הארי פוטר", שלא נראה מאז הפרק השלישי בעונה הראשונה - אז רכב מעבר לחומה כדי לחפש מהלכים לבנים והתפייד מאז. עכשיו מסתבר שהם תפסו אותו ונעצו חרב קרח בלבו, אבל ילדי היער הצילו אותו, מה שאומר שאפשר להפוך את האפקט (רמז לבאות?). הוא בעיקר מספק לנו מידע - בראן הוא באופן רשמי העורב בעל שלוש העיניים והוא גם כנראה היחיד שיכול להכריע את הנייט קינג. בהצלחה לכולנו.

   

  קבלו את העורב החדש בממלכה. בראן סטארק (צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes) (צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes)
  קבלו את העורב החדש בממלכה. בראן סטארק(צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes)
    

  4. אריה יודעת לשחק אותה

  אריה סוף כל סוף נזכרה מי היא - לא ילדה ללא שם, אלא אריה פאקינג סטארק. מהשיחה עם השחקנית שהיא נשלחה לרצוח, היא כנראה מבינה שזה שהיא אוהבת להעמיד פנים שהיא מישהי אחרת, לא בהכרח אומר שהיא צריכה להצטרף לכת מטורללת של רוצחים ערמומיים.

   

  ברגע האחרון היא מצילה אותה ובכך מאבדת את מקומה במקדש הקריפי שבו תולשים לאנשים את הפרצוף (ולראשונה בפרק הזה, גם קיבלנו הצצה מבחילה לאיך זה קורה בפועל). היא שולפת את מחט ממקום המסתור שלה וסביר להניח שבפרק הבא נראה אותה נלחמת עם המ"כית המרושעת והחמוצה שהצמידו לה. אפשר רק לקוות שהיא גם תצליח להביס אותה לשם שינוי. נכון שקל להניח שלא יקרה כלום לאריה סטארק, אבל אל תשכחו שאנחנו בכל זאת ב"משחקי הכס" ואף אחד לא בטוח.

   

  לילדה יש שם. אריה סטארק (צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes) (צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes)
  לילדה יש שם. אריה סטארק(צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes)
   

  5. טומן חוזר בתשובה

  בינתיים בווסטרוז, טומן הלך בדרכי כל מעריצות ג'סטין ביבר ונפל שדוד לרגליו של האליל שלו - במקרה הזה מדובר באיש דת קיצוני שלא התקלח בערך מימי המלך המטורף. מי שצפה בטריילר של הפרק הזה אולי קיווה לראות את ג'יימי לאניסטר מעיף שם ראשים, אבל מלחמה בינתיים לא תהיה כאן. לפחות לא מלחמה בנשק.

   

  מה שבטוח, אף אחד לא קונה את ההצגה הזו של מרג'ורי - ברור מאוד שהיא זוממת משהו וגם אם זה נראה שהיא חניכה מצטיינת של ההיי ספארו, אני רוצה להאמין שמאחורי כל הסיפור יש תכנית מחושבת היטב. חבל שזה עלה לנו בג'יימי, שסולק מתפקידו, אבל לפחות קיבלנו נשיקה לוהטת בינו לבין סרסיי - תזכורת לכך שהעונה הזו נטולת סקס כמעט לחלוטין.

   

  מצעד בושה נוסף בדרך? לא אם תשאלו את מרג'ורי (צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes) (צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes)
  מצעד בושה נוסף בדרך? לא אם תשאלו את מרג'ורי (צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes)

  ועוד שלושה בקטנה:

  א. לראשונה זכינו לראות את המלך המטורף שקורא להם "לשרוף את כולם". זה קורה בחזיונות של בראן, אבל מה זה אומר?

  ב. דאניריז נחושה לכבוש את שבע הממלכות יותר מאי פעם ויוצאת בעוד נאום חוצב להבות, משהו שהיא עושה לא רע בכלל ואם זה על גב של דרקון (שהספיק לגדול בטירוף מאז שראינו אותו לאחרונה) אז אפילו עוד יותר טוב. אם את בווסטרוז, קפצי לבירה.

  ג. השמועות ברשת טוענות שחזרתם של שני אחיה, בלאק פיש ואדמור, מסמלת את חזרתה האפשרית שלה (קוראי הספרים מדווחים שהיא הוחזרה לחיים ונקראת כעת ליידי סטונהארט). האם קייטלין סטארק בדרך?

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes
  המצב על הפנים, בקטע טוב. אריה סטארק
  צילום: Macall B. Polay, באדיבות yes
  לאתר ההטבות
  מומלצים