שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "משחקי הכס": הסוד של מליסנדרה

  דאינריז חוזרת לדבר דותרקית שוטפת, צבא האמת של ג'ון סנואו מתכונן לקרב, מליסנדרה נחשפת וסאנסה בסצנה שהזכירה למה כל כך התגעגענו לסדרה. "משחקי הכס" חזרה וזה הזמן לכמה תובנות על הפרק הראשון - זהירות, המון ספוילרים מחכים בפנים. ניפגש בשבוע הבא

  1. צבא האמת של ג'ון סנואו

  אז ג'ון סנואו באמת מת. אל חשש, הוא עדיין נוכח מאוד בסדרה. לפחות בפרק הראשון של העונה השישית (ששודר ב-yes), ואנחנו ב"משחקי הכס" פה אז להגיד על מישהו שהוא "בוודאות מת" זה כמו להגיד לאמא ששבעת בארוחת חג – חסר משמעות ולא מבטיח כלום. התפקיד של סנואו הוא כעת לשמש כקבב קפוא, שמשונע ממקומו בפריזר (טירת שחור) למרכז השולחן ולהיות מונח שם, בזמן שאף אחד לא ממש יודע מה לעשות איתו. בכל זאת, היה ליל הסדר השבוע וכולם עדיין מפוצצים מהגפילטע.

   

  ייאמר לזכותם של דיוויד בניוף וד.ב. וייס, יוצרי הסדרה והאנשים שאחראים על 90% מהטלטלות הרגשיות בחיים שלנו בשנים האחרונות, שחוץ מלכתוב על השלג בדמו של סנואו, "כן, הוא מת", הם עשו פחות או יותר הכל כדי להבהיר לנו שהוא תנצב"ה, וגם שהם חסו על הנפשות השבריריות שלנו וסיפקו את התשובה לשאלה הזו כבר בסצנה הראשונה, בשוט מרהיב שבו המצלמה צוללת לכיוון הגופה כשהיללות של גוסט, זאב הבלהות שלו, הן הצליל היחיד ברקע.

   

   

  החברים הנאמנים של ג'ון סנואו, שלא היו מביישים אפילו את צבא האמת של שי חי, מתגודדים עכשיו בחדר ומנסים להחליט מה לעשות ואיך לנקום את מותו, שזה רעיון די מטומטם בהתחשב בכך שהם מוקפים באבירי משמר הלילה עם קלשונים שלופים ועצבים רופפים, כי זה לא רק שהם אף פעם לא עושים סקס – עכשיו הם גם אף פעם לא עושים סקס וגם הלורד קומנדר שלהם נרצח. על ידם.

   

  שאלת בונוס: האם כתם הדם של סנואו בשלג היה באמת בצורה דרקון? האם דאבוס ראה שם משהו? ולמה מליסנדרה אמרה שראתה באש את סנואו נלחם בווינטרפל? בקיצור, מתי הוא יקום לתחייה?

   

  ג'ון סנואו. עוד יש תקווה (צילום מסך) (צילום מסך)
  ג'ון סנואו. עוד יש תקווה(צילום מסך)
   

  2. אז מה אם היא בת 400?

  כן, מליסנדרה. בואו נדבר רגע על הסוד הגדול שלה, שנחשף בסוף הפרק וטלטל מיליוני מעריצים ברחבי העולם – כשהאישה הצעירה ונטולת הצלוליטיס הזו מורידה את הבגדים בלילה, ובעיקר את השרשר המוגזם, מתגלה שם קשישה רופסת. שום דבר שכל אישה שמשתמשת במסיר איפור וחזיית פוש אפ לא יודעת מניסיון אישי. ובכל זאת, יוצרי הסדרה מצאו לנכון לקרוא לפרק הראשון בעונה על שמה, "האישה האדומה", כנראה כדי לתעתע בנו לחשוב שהיא אכן עומדת להחזיר את ג'ון סנואו לחיים, כפי שטענו השמועות.

   

  אבל זה לא היה העניין בכלל. בשנת 2013, אחד משחקני הסדרה (מי שגילם את Maester Cressen) אמר שמליסנדרה היא בת יותר מ-400 (בשנות הוליווד זה אומר שהיא בת 50). ויש גם שאומרים שהיא אלמותית, אז לומר שזה מפתיע שהיא בעצם מאוד מאוד זקנה ומשתמשת בכישוף כדי להיראות כל כך טוב, זה יהיה כמו להגיד שאנחנו מאמינים שג'ון סנואו מת. כלומר, בכלל לא.

   

  מליסנדרה. הפתעה? לא ממש (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes) (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
  מליסנדרה. הפתעה? לא ממש(צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
   

  3. משחקי האובסס

  הסיבה המרכזית לצפות ב"משחקי הכס" ולספוג את כל המוות, העינויים, הבלבול, הדמויות הלא קשורות שמופיעות לשבריר שנייה בעונה 2 ואז שוב בעונה 5 כאילו שיש לך שמץ של מושג מי הן, היא בדיוק בשביל רגעים כאלה: כשאת, כצופה, משוכנעת שדמות מרכזית עומדת ללכת אל המקום הנוראי הזה שממנו אף אחת לא שבה – לא "המהפך" עם סנדרה רינגלר – ואז מגיחה למסך דמות אחרת, הירואית, עם מבט של רצח בעיניים, ומושיעה אותה. זה שווה את הכל.

   

  בפרק הזה זה קרה כשכבר היה ברור שזהו, הלך על סאנסה, וגם על ת'יאון, וכבר אפשר היה לדמיין את החיוך הסדיסטי של רמזי בזמן שהוא מנשנש את הטחול של שניהם בעודם בחיים – וכיוון שמדובר בפרק פתיחת עונה הספקנו לשכוח לגמרי מקיומה של ליידי בריאן, כפרה עליה – הדהירה שלה לתוך הסצנה גרמה לכותבת שורות אלה למחוא כפיים בהתרגשות. היא כמובן עשתה שם סביח מכולם ואפילו פודריק הצליח להשחיל איזו חרב לתוך בנאדם ות'יאון נזכר שהוא ת'יאון גרייג'וי והציל את פודריק ובסך הכל כל הסצנה הזו היתה מושלמת מההתחלה ועד הסוף האמוציונלי שלה.

   

  איזה מזל שליידי בריאן באובסס קשה לסנסה ולא שחררה ממנה, למרות שבטח קפאו לה הביציות במצודה ההיא, ואיזה מרגש זה היה כשסאנסה השביעה אותה להיות האבירה שלה. יותר פשוט להציע חברות בפייסבוק, אבל בסדרה הזו אוהבים דרמה. 

   

   

  4. לא צריכה להיות חכמה

  המצב של דאינריז די בקנטים, אחרי שהדרקון שלה שכח להפעיל WAZE ונחת באמצע שום מקום והפנה לה כתף קרה. הדותרקים לקחו אותה כשבויה והיא כמובן לא טרחה לעדכן אותם מיד שהיא פאקינג חאליסי. במקום זה, היא נתנה לבחורים שם לתאר מה הם עומדים לעשות לה ("היא לא צריכה להיות חכמה כדי שיזיינו אותה בתחת") ורק תקעה בהם מבטים זועמים ומלאי משמעות, כמו שהיא יודעת לעשות היטב. גם החאל של השבט לא עף עליה, אפילו לא כשהיא סוף כל סוף מדברת (דותרקית שוטפת, כמובן) ודופקת מונולוג עם כל 145 השמות והטייטלים שלה. רק כשהיא עשתה ניים דרופינג וסיפרה שהיתה אשתו של חאל דרוגו, ההוא נרגע, כי כמובן בסדרה הזו, בתור אישה, זה ממש לא משנה מי את, כמה מפוארת השושלת שלך, כמה דרקונים הבאת לעולם וכמה ערים כבשת – מה שחשוב זה למי היית נשואה.

   

  אבל אל דאגה, ג'ורה ודאריו בדרך לחלץ אותה. אם ג'ורה, שגם ככה עומד להפוך לרובוטריק (זוכרים שאיזה ייצור מוזר ומתכתי נשך אותו בעונה הקודמת? אז זה) הצליח למצוא את הטבעת שלה באמצע שדה ענק בשום מקום, שזה תרחיש הגיוני בסך הכל, אז הוא גם יצליח לשלוף אותה מידי הדותראקים, רגע לפני ששולחים אותה לאיזה מנזר מבודד שבו אלמנת חאל צריכה לבלות את ימיה. למרות שזה נשמע הרבה יותר גלאם ממירין.

   

  המצב לא פשוט, אבל לפחות היא מדברת שוב דותרקית (צילום: Macall B. Pol, באדיבות yes) (צילום: Macall B. Pol, באדיבות yes)
  המצב לא פשוט, אבל לפחות היא מדברת שוב דותרקית(צילום: Macall B. Pol, באדיבות yes)
   

  5. לעזאזל הנבואות

  ואי אפשר בלי כמה מילים על שתי הפצועות של הפרק, סרסיי ואריה. במעלה מלך, סרסיי הרצוצה נפשית גילתה שמירסלה מתה וקיבלה בהכנעה את הנבואה של המכשפה (שאפשר היה לראות בפלאשבק בעונה 5), שחזתה לה שלושה ילדים מתים "עטופים בזהב". ג'ימי ניסה לעודד אותה והבטיח לה שישיג "הכל בחזרה" – בהכל הוא מתכוון לכבוד האבוד של משפחת לאניסטר המתפוררת. בהצלחה עם זה.

   

  אם אתם שואלים אותנו, יש כאן גם רמז לכך שטומן בדרך להפוך לגופה, אלא אם כן הדתיים הקיצוניים המטורללים הנודניקים האלה יניחו כבר למרג'ורי עם הווידויים וישחררו אותה בחזרה אליו.

   

  ובבראבוס, אריה העיוורת קוששה נדבות, כשהגיעה החמודה ההיא מהעונה הקודמת והתחילה להכות אותה עם מקל. כן, זה ברור שבהמשך אריה תעשה לה קראטה קיד ותהפוך למאסטר לחימה למרות העיוורון, אבל כרגע היא די חזרה לנקודת המוצא שלה בסדרה – חסרת אונים לחלוטין, אבודה ומבולבלת. ומבאס מאוד לראות את זה.

   

  ג'יימי וסרסיי. בהצלחה לכם. וגם לשאר (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes) (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
  ג'יימי וסרסיי. בהצלחה לכם. וגם לשאר(צילום: Helen Sloan, באדיבות yes)
   

  ועוד 3 קטנות:

  - מירין נראית נטושה יותר מצימר בצפון ביום שאחרי המימונה ובסוף גם פורצת שם שריפת ענק. מה בדיוק טיריון יוכל לעשות שם? אפילו עם לורד ואריז לצדו. מצד שני, הוא חובב נלהב של אקסטרים מייק אובר.

   

  - אי אפשר להתעלם מהרציחות האכזריות שקרו בדורן ולא לתהות מה יהיו ההשלכות שלהן בהמשך. אלריה בעלת הפיוז הקצר נשבעת ש"גברים חלשים לא ישלטו שוב בדורן" ואז דוקרת את דוראן כמו עוף בתנור. אחר כך הבנות שלה הורגות את בן הדוד שלהן בדרך הישנה והטובה – שיפוד באמצעות חנית, ישר לעורף. אלגנטי.

   

  - מישהו צריך להגיד לרוז בולטון שלהפעיל לחץ על סייקו כמו רמזי ולהזכיר לו שבלי סאנסה ות'יאון הוא לא שווה כלום, זה לא בדיוק הרעיון הכי מוצלח בעולם. טוב לא ייצא מזה.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Helen Sloan, באדיבות yes
  מליסנדרה. גם לה יש צלוליטיס
  צילום: Helen Sloan, באדיבות yes
  לאתר ההטבות
  מומלצים