שתף קטע נבחר

פורשות רשת תומכת לבעלי צרכים מיוחדים

"בימי שישי אחת לשבועיים, מגיעים הדיירים בשעות הבוקר לאולם הספורט בכפר ורדים ומשתתפים באימון כדור רשת עם מאמני ושחקניות המאמאנט. כחלק מהאימון מבצעים הדיירים תרגילי כושר, תרגילים לשיפור הקואורדינציה ולומדים את חוקי משחק הכדורשת. איתי אפרגן – מנהל ההוסטל "בית בחורש" בכפר ורדים, מספר על שיתוף פעולה בין קבוצת ליגת האמהות בכדורשת לעמותת כוכב

לפני כשנתיים לערך, החל שיתוף פעולה מבורך בין ליגת מאמאנט – ליגת האמהות בכדורשת, וליגת הנשים הגדולה בישראל לבין הדיירים ממסגרות הדיור של "עמותת כוכב", בהוסטל בית בחורש, המהווה עבורם בית חם. בהוסטל, לכל דייר נבנית תכנית תמיכה אישית, הכוללת את תחומי התעסוקה, הפנאי והחברה, תוך חשיבה מתמדת על שיפור איכות חייו של הדייר ומיצוי צרכיו והעדפותיו, כשכיום, ליגת מאמאנט היא חלק בלתי נפרד מתוכנית זו. ההוסטל שהוקם בסטנדרטים החדישים ביותר, מהווה בית ל-24 צעירים בני +18, בעלי פיגור שכלי קל עד בינוני.

 

שיתוף הפעולה בא לידי ביטוי באמצעות אימוני ומשחקי כדורשת - בימי שישי אחת לשבועיים, מגיעים הדיירים בשעות הבוקר לאולם הספורט בכפר ורדים ומשתתפים באימון כדור רשת עם מאמני ושחקניות המאמאנט. כחלק מהאימון מבצעים הדיירים תרגילי כושר, תרגילים לשיפור הקואורדינציה ולומדים את חוקי משחק הכדורשת.

 


הדיירים שמחים ומצפים לאימונים בימי שישי ולקבלות השבת אחה"צ

 

בנוסף, בימי שישי אחת לשבועיים, מגיעות אמהות המאמאנט בשעות אחה"צ עם בני משפחותיהם ל"בית בחורש", ומקיימות קבלת שבת בהוסטל "בית בחורש"- מכינות בצק עם הדיירים, קולעות ואופות חלות ומקבלות את השבת יחד עם הדיירים בשיר, שמחה ורון.

 

אני שמח ומברך על שיתוף הפעולה המוצלח עם מאמאנט. שחקניות מאמאנט יוזמות מארגנות ודואגות להגיע לכל אחד מהדיירים בדרכם הייחודית. הדיירים שמחים ומצפים לאימונים בימי שישי ולקבלות השבת אחה"צ. פעילויות אלו תורמות רבות לשיפור יכולות המוטוריקה של הדיירים, הגברת הביטחון העצמי ובעיקר לחיזוק תחושת השייכות לקהילת כפר ורדים. לא נשכח לציין ולהוקיר גם את הגברים שבקבוצה שדואגים ללמד, לאמן ולהפעיל את הדיירים בכל מפגש ומפגש.

 


תודה על ההשקעה, המסירות, האכפתיות, הנכונות וההתמדה

 

קבוצת מאמאנט הפכה לחלק אינטגרלי מפעילות הפנאי של הדיירים ומשגרת חייהם בקהילת כפר ורדים. מילות ברכה שכתב אחד מהדיירים לרגל סיום שנת פעילות ליגת המאמאנט, הממחישות את החיבור שנרקם בין הדיירים ובין משתתפות הקבוצה:

 

"אורחים נכבדים, חברים ואמהות,

הגיע העת לסיים את הפעילות,

ולומר המון תודות.

בכל יום שישי הוזמנו לאימונים מפרכים ומהנים,

השתדלנו לעמוד בציפיות,

ולהוכיח שגם אנחנו יכולים.

עבורנו משחק הכדורשת הוא חוויה חדשה ומשמעותית,

להכיר אנשים נחמדים וקבוצה איכותית,

במעמד זה רוצים אני וחבריי לפעילות לומר תודה,

על ההשקעה, המסירות, האכפתיות, הנכונות וההתמדה.

תמשיכו להיפגש, לשחק וליהנות,

מקווים שתביאו את האליפות לכפר-ורדים ,

וכיפאק היי לכל הבנות!!"

 

רונית ויץ, רכזת ליגת מאמאנט בכפר ורדים, יחד עם בעלה אבי, המאמן את הקבוצה יזמו את שיתוף הפעולה. עם ההצטרפות לליגת מאמאנט, הבינה רונית שהפן החברתי והתרומה לקהילה הם חלק בלתי נפרד מהמשחק בליגה.

 


בני הנוער של הקהילה, תורמים את שעות המחויבות האישית שלהם כרשמים במשחקי הליגה המשותפים 

 

הוסטל בית החורש שוכן סמוך לבית של משפחת ויץ, ורונית החליטה ליצור קשר עם הדיירים, ולבדוק כיצד תוכל לחבר אותם עם ליגת מאמאנט ולשלבם בקהילה באמצעות משחק הכדורשת. נכון להיום, קבוצת ההוסטל, הנקראת "כוכבים" בשל השתייכותם לעמותת "כוכב הצפון", לוקחת חלק בכל אירועי הליגה ובמשחקים ייחודים של מאמאנט, המאמצת אותם על ידי תרומות לעמותה, ציוד משחק וציוד אישי כגון: נעלי התעמלות וביגוד ספורטיבי, ואף, בני הנוער של הקהילה, תורמים את שעות המחויבות האישית שלהם כרשמים במשחקי הליגה המשותפים.

 

עמותת מרכז כוכב מעלות-תרשיחא - עמותה רשומה, ללא כוונות רווח - נוסדה בשנת 1999 על ידי קבוצה של הורים, אנשי ציבור ואנשי מקצוע מתחום מדעי החברה. מטרתה העיקרית לפתח ולהפעיל שירותים ומסגרות תומכות עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים בגליל המערבי, כך שיוכלו ליהנות מרמה גבוהה של נוחות ותפקוד נורמלי בתוך הקהילה. הוסטל "בית בחורש" מייסודה של עמותת מרכז כוכב מעלות-תרשיחא, הוקם בכפר-ורדים מתוך מטרה לשלב אנשים בעלי צרכים מיוחדים בתוך קהילה נורמטיבית מבוססת ולפתח עקרונות של סובלנות וקבלת האחר, בעיקר בקרב דור העתיד.

 

מאמאנט, ליגת האימהות בכדורשת, מאגדת אלפי שחקניות מכ-80 עיריות ומועצות בישראל. הליגה היא הפרויקט החברתי - הספורטיבי הגדול ביותר לנשים בישראל. הליגה הוקמה בשנת 2005, כמלכ"ר, והיום ניתן למצוא ליגות מאמאנט נוספות ברחבי העולם: בקנדה, ארה"ב ומס' מדינות באירופה. בזכות שיתוף פעולה עם מרכז הפועל בישראל, ארגון CSIT העולמי הכיר בליגה כחברה בארגון, ומאמאנט תשתתף בתחרות העולמית של CSIT בלטביה 2017, תחרות ששמה את ליגת מאמאנט על המפה. במהלך העשור מינפה מאמאנט בהצלחה פרויקטים מובילים בתוך הארגון ומחוצה לו, תרמה לרוח היזמות והתרומה לקהילה בישראל, ולאחרונה נבחרה על ידי משרד החוץ לקחת חלק במיתוג מחדש של תדמית ישראל, כשהיא מייצגת את תחום היזמות בקהילה, בסרטון המופץ בכל שגרירויות ישראל בעולם.

 

 

  • הכותב הוא איתי אפרגן – מנהל ההוסטל "בית בחורש" בכפר ורדים.
  • לפרטים היכנסו לאתר  או לדף הפייסבוק 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים