שתף קטע נבחר

הפצוע משרונה שנורה בראשו: "זוכר שהמחבלים ישבו שולחן לידנו"

אסף בר, שספג שני כדורים בראשו בפיגוע בתל אביב, ישתחרר בימים הקרובים לביתו, ובינתיים שולח מסר להנהגה: "מסרב לקבל את המציאות במדינה שחפים מפשע נרצחים ולא נעשים כל המאמצים למנוע זאת"

 

 

אסף בר מחיפה (27), שספג שני כדורים בראשו בפיגוע במתחם שרונה בתל אביב, ישתחרר בימים הקרובים מבית החולים איכילוב לביתו. "ראיתי את המחבלים ולא חשדתי בכלום", שחזר. "קיבלתי את הכדורים בראש ממש בתחילת האירוע, באופן אירוני ממש לפני ששילמתי את החשבון ויצאתי מהמסעדה הביתה". הוא הוסיף ואמר: "אני מסרב לקבל את המציאות הקיימת במדינה שחפים מפשע נרצחים ולא נעשים כל המאמצים למנוע זאת".

 

כשהוא מלווה ברופאים שהצילו את חייו, שחזר בר את הפיגוע הקטלני במתחם שרונה שבמהלכו נרצחו ארבעה ישראלים. "אני זוכר שיצאתי עם חברה שלי למתחם שרונה לאכול ארוחת ערב, לפני שאנחנו הולכים אליה הביתה", סיפר. "אני זוכר את שני המחבלים כשהם נכנסו וישבו לידנו, קרוב אלינו, שולחן לידנו. אחר כך אני זוכר שהתחילו היריות, זה קרה באירוניה בדיוק כשבאנו לצאת מהמסעדה, כשבאנו לשלם את החשבון. ואז התחילו יריות ובלגנים.


כאן פגעו הכדורים שירו המחבלים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כאן פגעו הכדורים שירו המחבלים(צילום: מוטי קמחי)

 

"שמעתי מה קרה לפי מה שסיפרו לי" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"שמעתי מה קרה לפי מה שסיפרו לי"(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"אחרי שקיבלתי את שני הכדורים בראש אני פחות זוכר את שאר ההתרחשויות ויותר ראיתי את הווידיאו מהרשת ושמעתי מה קרה לפי מה שסיפרו לי. מהיריות אני לא זוכר יותר מדי כי הייתי הנפגע הראשון שהיה באירוע, כי הייתי שולחן ליד המחבלים וקיבלתי את היריות מהר מאוד בראש שלי והשתטחתי לעבר השולחן. אני עכשיו מרגיש יותר טוב ועדיין עם קצת כאבי ראש ובעיות שמיעה, אבל מקווה להתחזק ובכל יום אני מרגיש חזק יותר".

 

בר הציג את פצעי הירי בראשו ולאחר מכן ביקש לקרוא כמה מילים מהדף ובהן הקדשה לאמו שנפטרה ממחלת הסרטן לפני שלושה שבועות: "בשנתיים האחרונות סעדתי את אמי שסבלה ממחלת הסרטן, זאת הייתה תקופה קשה שבה אמי לא הפסיקה להיאבק למרות הרעלים שהיא קיבלה לגופה ולמרות תופעות הלוואי. אמי נפטרה בידיעה שהיא עשתה את כל המאמצים על מנת למנוע את המוות שלה".

 

פרופ' צביקה רם, מנהל המערך הנוירוכירורגי באיכילוב, אמר: "אסף הוא דוגמה לבחור שלמרות שהוא קיבל שני קליעים בראש, עם הרבה מזל ועם טיפול מיידי ומהיר של ד"ר שטראוס, לאחר הפיגוע, הוא עומד לפניכם היום. מצבו של אסף מוגדר קל היום והוא נמצא ימים לפני שחרורו המשוער הביתה". על ההחלטה שלא להוציא כרגע את אחד הקליעים שנותרו בראשו של בר אמר פרופ' רם: "הקליע לא יפריע לו בכלום, זה אולי ישמש כקמע וישמש לעצירת קליעים נוספים".

 

מי שטיפל בלילה הפיגוע בבר היה הכונן הבכיר במחלקה הנוירוכירורגית, ד"ר עידו שטראוס. ד"ר שטראוס אמר: "אסף הגיע אלינו מעורפל הכרה עם שני קליעים בראש. הוא מיד הורדם והונשם, ולאחר שזיהינו את הקליעים בסי-טי החלטנו להוציא אחד מהם כדי לעצור את הדימום בראשו. כרגע הוא עשה החלמה מדהימה לשמחת כולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אסף בר, היום בבית החולים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים