שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יריד תעסוקה בצפון: "שכר נמוך לעומת המרכז"
  אופטימיות זהירה נרשמה ביריד תעסוקה שהתקיים היום בחצור הגלילית. המעסיקים אמנם מדווחים על רצון להתרחב ולהשקיע בהכשרת עובדים, אך מחפשי העבודה מדווחים: "כל הצעות העבודה הרציניות הן באזור המרכז - אבל אנחנו גרים פה". בשבוע הבא יתקיימו ירידים נוספים - צפו ברשימה

  מאות מתושבי אצבע הגליל והגולן הגיעו בצהריים (ה') ליריד תעסוקה שארגן המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בחצור הגלילית. ביריד הוצעו מאות משרות בתחומי ההיי טק, התעשייה, התיירות, החינוך ועוד. היריד בחצור הוא הראשון מתוך שלושה בגליל, וירידים נוספים ייערכו בנגב. "יש משרות רבות בנגב ובגליל ומספר שיא של חברות ומעסיקים ייטלו השנה חלק בירידים", אמר השר, אריה מכלוף דרעי. "אני רואה ערך חשוב מאד בקידום התעסוקה לכולם, הן לטובת הציבור בנגב ובגליל והן לטובת החברות הרבות הפועלות באזורים אלו. נושא התעסוקה חשוב במיוחד ואנחנו נעשה הכל כדי לסייע לעובדים ולמעסיקים". צפו בוידאו מהיריד:

   

  צילום: אביהו שפירא

  צילום: אביהו שפירא

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

  ורדה קורן, ממארגני היריד מטעם המשרד, אמרה כי ביריד בחצור משתתפים כ-40 מעסיקים שהציעו כ-300 משרות, 20-25 אחוז מתוכן בתחום ההיי-טק. "זהו יריד אחד מתוך שלושה שאנחנו מקיימים בצפון. יהיו ירידים גדולים בהרבה בכרמיאל ובעפולה בשבועות הקרובים, וכן ירידים בנגב", אמרה.

   

  משתתפים ביריד התעסוקה, היום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  משתתפים ביריד התעסוקה, היום(צילום: אביהו שפירא)

  "הייתה היענות יפה של מעסיקים. כל מי שרוצה לשכור עובדים הגיע לכאן. אנשים זוכים פה להזדמנות לפגוש את העובדים הפוטנציאליים או את המעסיקים הפוטנציאליים שלהם פנים אל פנים וזה ייתרון גדול. אנשים כבר מסרו פה קורות חיים. צריך לזכור שזה תהליך. הדברים לא קורים בתוך דקות אלא שזה לוקח לפעמים גם כמה חודשים".

   

  "שכר נמוך יותר מזה שמקבלים במרכז"

  אחת החברות שהציעו משרות ביריד הייתה חברת Galilcs מקיבוץ שמיר, המשדרגת תוכנות ישנות לתוכנות מודרניות. "אנחנו רוצים להרחיב את שיתופי הפעולה עם מכללות כפי שאנחנו עובדים עם מכללת תל חי וגם רוצים להביא לפה אנשים מהמרכז", אמר המנכ"ל, פסח גלרון. "אפשר להגדיל את היצע משרות ההיי-טק וממש ליצור בגליל העליון את עמק הסיליקון של מדינת ישראל. בשעה ומשהו מאז שהיריד התחיל יש לנו כבר שלושה מועמדים רציניים. אנחנו חברה של 30 איש, ורוצים להגיע לכמה מאות בתוך שנתיים. אנחנו מסתכלים קדימה. אנחנו קבוצה חזקה כלכלית, ומוכנים להשקיע ולהכשיר אנשים. אנחנו מאמינים בטכנולוגיה שלנו.

   

   (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  (צילום: אביהו שפירא)

  "אני לא בטוח שמי שיבוא לעבוד אצלנו יקבל שכר זהה לזה שמקבלים בתל אביב או במת"מ בחיפה", הוא הוסיף. "אנחנו בסך הכל לא ארגון פילנתרופי. אבל בכל זאת מדובר בשכר הוגן, ואפשרויות הקידום וקצב הקידום אצלנו מהירים בהרבה. כלומר בשנה-שנתיים הראשונות העובד יקבל אולי קצת פחות, אבל מי שמכוון 5-10 שנים קדימה, יעשה עסקה טובה".

   

  בעוד המארגנים והמעסיקים דיווחו על אינטראקציות טובות עם המועמדים לתפקידים השונים, היו מחפשי העבודה בהם נתקלנו, לפחות בשעות הראשונות ליריד, מעט פחות אופטימיים.

   

  מתנאל שרון, תושב חצור, למד בשלוש השנים האחרונות כאברך בישיבה. "זו בעיה כי לא למדתי מקצוע ולא צברתי ניסיון בשום עבודה. עבדתי פה ושם בניקיון. עברתי פה בין כמה מעסיקים וכולם רוצים איזשהו ניסיון. אני רוצה עבודה בייצור, אבל גם צריך ניסיון. שלוש שנים למדתי בכולל, ועשיתי את טעות חיי. זה מה שדפק אותי. אני אומר לבחורי ישיבות, אל תעשו את הטעות שאני עשיתי, תלכו ללמוד מקצוע. אסור לזלזל בזה".

   

  שרון שינדלר מראש פינה, כבת 50, בעלת תואר ראשון בכלכלה וכספים, עבדה עד לפני כחצי שנה כחשבת שכר בבית הספר התיכון "הר וגיא" בקיבוץ דפנה, אך התפקיד בוטל ונמסר למיקור חוץ, ומאז היא מחפשת עבודה. "האמת היא שלא מצאתי פה משהו בינתיים. אין כל כך הרבה אלטרנטיבות בתחום שלי, והאמת היא שקשה למצוא גם למישהו בגיל שלי. כבר חצי שנה אני מחפשת. עד עכשיו חיפשתי באינטרנט, במקומונים. כולם מציעים בתל אביב אבל אני גרה פה. על היריד שמעתי דרך העיתונות, והחלטתי לנסות".

   

  אילן יוסיפון, ממושב נוב שברמת הגולן במקור, התגורר במרכז הארץ ועבד בחברות היי טק. הוא חזר לצפון ומבקש להשתלב בניהול ופיתוח בתחום ההיי טק ומתקשה בכך. "התחלתי כמתכנת, ובתפקידים האחרונים שלי כבר הייתי בתחום הניהול - ופה קצת קשה למצוא משרות בתחום הזה. כנראה שצריך לחפש כיוונים אחרים. אני מניח שבעוד כמה שנים תראה אותי או בתחום אחר, או בחזרה במרכז", הוא אומר.

   

  בשבוע הבא: ירידים נוספים בכל הארץ

  היריד שנערך היום בחצור הגלילית הוא חלק מסדרת ירידי תעסוקה שעורך המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל בימים אלו. בכל יירדי יוצעו כ-500 משרות בממוצע של חברות וארגונים מהנגב והגליל, בתחומי ההיי-טק והמדעים, תעשייה, שירותים, מכירות ותחומים נוספים. לפרויקט שותפים משרד הכלכלה והתעשייה וכן הרשויות המקומיות בהן יתקיימו הירידים.

   

  * יריד תעסוקה בדימונה - יתקיים ביום א, 19 ביוני. ביריד ישתתפו כ-25 מעסיקים שיציעו משרות בתחומי התעשיה, השירותים, המגזר הציבורי ועוד. בין המעסיקים שיגיעו למקום כלולים שלושה המפעלים החדשים המוקמים בימים אלו בדימונה - עלבד, אבגול ודלקסן, שיגייסו לעובדים לתפקידים שונים, ממנהלים ומהנדסים עד לעובדי ייצור. עוד יגייסו ביריד - המשטרה, הקריה למחקר גרעיני, רכבת ישראל וכן מפעלים וגופים כמו פניציה ירוחם, וישיי, יוניליוור ומלונות ים המלח.

   

  * בנוסף יתקיימו שני ירידי תעסוקה בצפון - יריד תעסוקה בכרמיאל שייערך ביום ג', 21 ביוני, וכן יריד תעסוקה בעפולה - שיתקיים ביום ה', 23 ביוני. בין החברות והגופים שיגייסו עובדים בצפון נמנים רכבת ישראל, אלביט מערכות, USR מערכות אלקטורניקה, רשת מלונות ישרוטל ופתאל, שטראוס, גליל סופטוור, BMC, מטריקס, טאוור סמיקונדוקטור, חברות שמירה ואבטחה ועוד.

   

  מנכ"לית המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי, ציניה כי הירידים יציעו גם שירות של פסיכולוגיים תעסוקתיים ויועצי כתיבת קורות חיים. השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, מסר כי "יש משרות רבות בנגב ובגליל ומספר שיא של חברות ומעסיקים ייטלו השנה חלק בירידים"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים