שתף קטע נבחר

נתניהו מגיב ליעלון: אמרת שאיראן איום קיומי, עכשיו אתה אומר ההיפך

ראש הממשלה הגיב לנאום שר הביטחון לשעבר בכנס הרצליה: "אי אפשר להביע אמון בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההיפך כשאתה בחוץ"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (יום ה') בחריפות לדברי שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון בכנס הרצליה במרכז הבינתחומי: "ביטחון זה עניין רציני. אי אפשר לומר בכנס במינכן לפני ארבעה חודשים שאיראן היא איום קיומי לישראל והיום בכנס בהרצליה לומר שאיראן היא לא איום קיומי לישראל".

 

נתניהו הוסיף: "אי אפשר להביע אמון מלא בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההיפך הגמור כשאתה בחוץ ולכן לא צריך לייחס חשיבות לכל הניגוחים הפוליטיים הללו. מנהיגות אמיתית לא מתכחשת לאיומים, היא רואה אותם נכוחה והיא נערכת לטפל בהם וזה בדיוק מה שנמשיך לעשות ברצינות, באחריות ובשיקול דעת למען ביטחון ישראל".

 

 

יעלון אמר בנאומו בכנס הרצליה: "אני יכול לומר היום באופן נחרץ כי בעת הזו ובעתיד הנראה לעין אין איום קיומי על מדינת ישראל". הוא אמר בנאומו כי ישראל צריכה לדעת להגן על עצמה בעצמה, "טרם הגענו אל המנוחה והנחלה. במזרח התיכון אין לדעת מה יוליד יום ומי יחליט לנסות ולאתגר אותנו. אירועי השבוע החולף אף מוכיחים שהמלחמה בטרור והג'יהאד האיסלאמי היא מלחמה חובקת עולם".

 

"ישנם כיום ארגונים וקבוצות של הג'יהאד העולמי החמושים לא רק בנשק אלא גם בכסף. מעל כולם בולטים חיזבאללה וחמאס. הארגונים הללו מכינים עצמם ליום פקודה, שואפים להתחמש בנשק איכותי. מלחמה מול אחד הארגונים הללו או מול שניהם במקביל תהיה קשה ותגבה מאיתנו קורבנות בעורף ובחזית. לכן עלינו לדאוג שבכל מלחמה הם יוכו באופן כזה שיגרום להם לחשוב אם שווה להם לתקוף אותנו בעתיד, בדיוק כמו שהם עושים עכשיו".

 

יעלון אמר שיתמודד על הנהגת המדינה בבחירות הבאות: "מן הראוי שההנהגה במדינת ישראל תחדל מלהפחיד את האזרחים, תפסיק להעניק להם תחושה שאנחנו עומדים מול שואה שנייה".

 

"מדינת ישראל ואזרחי ישראל", אמר, "ראויים להנהגה ממלכתית שתחדל לפעול בציניות ותזגזג חדשות לבקרים. אנו ראויים למנהיגות שאינה נוקטת את השיטות הנלוזות של הפרד ומשול. בלתי נסבל בעיניי שההנהגה בישראל של 2016 עסוקה בליבוי יצרים, שיסוי, הפחדה והפרדה בין יהודים לערבים, בין ימין לשמאל, ובין עדות שונות. כל זה כדי לשרוד בשלטון ולהרוויח עוד חודש או עוד שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תגובת נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים