שתף קטע נבחר

"ניצני הפאשיזם היו גם כשברק היה שר ביטחון בממשלת נתניהו"

בראיון לאולפן ynet הסביר ח"כ איתן כבל כי דבריו של ברק נכונים, אבל הוא "פספס את ההזדמנות הגדולה לשנות אז את המצב"

 

"ברק פספס הזדמנות יותר מכל אחד אחר לשנות את המצב, אבל מעטים נכשלו כישלון כל כך מהדהד כמוהו למרות שקיבלו כל כך הרבה קרדיט מהציבור". כך ניתח הבוקר (א') ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) את דבריו של אהוד ברק על בנימין נתניהו וממשלתו.

 

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק תקף בסוף השבוע את הממשלה הנוכחית ואת העומד בראשה, ואמר כי אם הממשלה לא תשנה את דרכיה, יש להפילה במחאה עממית. הוא הזהיר מפני סימני פאשיזם בממשלה: "אם זה נראה כמו 'ניצני פאשיזם', הולך כמו 'ניצני פאשיזם' ונובח כמו 'ניצני פאשיזם', אז זה 'ניצני פאשיזם'. זהו המצב. ממש כך".

 

ואולם ח"כ כבל טען בראיון לאולפן ynet כי הוא מסכים עם תוכן דבריו של ברק ועם הביקורת שמתח על הממשלה, אך "האיש הזה נהיה פרשן מהטריבונה. מעבר לעובדה של מה שהוא עשה למפלגת העבודה, מה הוא עשה לציבוריות הישראלית, אני לא מכיר אנשים שמתגעגעים אליו מאוד. תמיד, גם כשהיה בתפקידים שבהם יכול היה לעשות, לשנות - הרי ניצני הפשיזם לא התחילו בממשלה הזו. הם כבר היו במלוא הדרם כשהוא היה שר ביטחון בממשלת נתניהו". כבל הוסיף: "אולי יותר מכל אדם אחר הוא פספס את ההזדמנות הגדולה אז, כשהוא נכנס לממשלת האחדות הלאומית המפורסמת - לשנות את המצב".  

 

הוא דחה את הטענות שלפיהן מפלגת העבודה זקוקה לגנרל שיעמוד בראשה. "אף אחד לא היה הולך שוב לרופא שאבחן אותו וטיפל בו שלוש פעמים בצורה שגויה. אני לא מכיר אף חייל שיהיה מוכן ללכת לשדה הקרב אחרי מישהו שנכשל שלוש פעמים בהובלת חייליו. אני לא מכיר כמעט במערכת הפוליטית בארץ ובעולם מי שזכו להזדמנות שנייה ובוודאי שלישית. פה שם, ממש נדיר מאוד-מאוד. למה אני צריך לחשוב שהפתרון לחוליים שלנו ולבעיות זה הוא? אני מאלה שכופרים כפירה מוחלטת בכך שהפתרונות לכל הבעיות של מפלגת העבודה או המחנה הציוני הם רק אם יעמוד גנרל בראשנו".

 

כבל קבע: "ברק הוא באמת מאלה שנכשלו כישלון מאוד מהדהד. זה שאתה אומר את הדברים בצורה רהוטה, נכונה - זה יפה מאוד. אינני מזלזל בכך. אבל אני לא מוכן שההתקפות הנכונות, האמיתיות על בנימין נתניהו - ישבשו קצת את הדעת בכל הנוגע לברק. כי באמת מעטים נכשלו כישלון כל כך מהדהד כמוהו וקיבלו כל כך הרבה קרדיט מהציבור כמוהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל וניצן דרור
ח"כ איתן כבל
צילום: חגי דקל וניצן דרור
מומלצים