שתף קטע נבחר

אם הנרצחת לנתניהו: "הבת הקטנה שאלה מתי יבוא הערבי הבא"

ראש הממשלה ושר הביטחון ביקרו את משפחתה של הנערה הלל אריאל ז"ל שנרצחה בשנתה. האם רינה: "ילדה כאן לא צריכה לחיות בחרדות". נתניהו: "התרשמתי מהמשפחה המופלאה הזאת. הם לא ישברו את רוחה וגם לא את רוחנו. אנחנו נעמיק שורשים"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן ערכו ביקור תנחומים הבוקר (יום ו') בבית משפחתה של הלל אריאל (13) ז"ל שנרצחה אתמול בשנתה בקריית ארבע. האם רינה אמרה סיפרה למנחמים שהבת הקטנה, כנה בת ה-4, גילתה כתם דם קטן שלא נראה קודם על המיטה של הלל, וביקשה לא לנקות אותו כי זו המזכרת היחידה שנותרה לה ממנה. אחר כך שאלה כנה את אמהּ "מתי יבוא הערבי הבא?" רינה אמרה לראש הממשלה: "ילדה כאן לא צריכה לחיות בחרדות ולשאול שאלה כזו".

 

 

"מתי יבוא הערבי הבא?", שאלה הבת הקטנה כנה בת ה-4 (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
"מתי יבוא הערבי הבא?", שאלה הבת הקטנה כנה בת ה-4(צילום: יואב דודקביץ)
 

האם גם אמרה לנתניהו שהיא רואה קשר ישיר בין סגירת הר הבית ליהודים לרצח בתה: "יש לנו מה להגיד גם מעבר לשכול. חשוב לנו שיחזק את הבנייה, שיחזק את התושבים. דיברנו על משהו שבוער. הבית הלאומי על סף חורבן. שיפתח את הר הבית ליהודים", אמרה בתום הביקור. ראש הממשלה הבטיח שייענה: "נחזק כאן", אמר לאם השכולה.

  

 

נתניהו בבית המשפחה בקריית ארבע  (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
נתניהו בבית המשפחה בקריית ארבע (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
 

הבת שירה בת ה-8 בהלוויית הלל ז"ל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הבת שירה בת ה-8 בהלוויית הלל ז"ל(צילום: AFP)
 

הלל אריאל ז"ל על רקע החדר שבו נרצחה בשנתה (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
הלל אריאל ז"ל על רקע החדר שבו נרצחה בשנתה(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

נתניהו התחייב בפני ההורים: "אנחנו נחזק פה. חוץ מהלחימה, נחזק. אשב עם שר הביטחון ונחליט כיצד לחזק את היישוב". בתום הביקור אמר: "לראות את החדר של הלל, לראות את כתמי הדם שם ליד מיטתה, ספרים ובגדים של ילדה קטנה, זה מזעזע. זה מזכיר לנו שוב מול מי ומול מה אנחנו עומדים. הם רוצים לעקור נטוע, ואנחנו נעמיק את השורשים. הם לא יוציאו אותנו מכאן. התרשמתי מהמשפחה המופלאה הזאת. הם לא ישברו את רוחה וגם לא את רוחנו. אנחנו נעמיק שורשים".

 

הרמטכ"ל סייר במקום הפיגוע

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בזירת הפיגוע בקריית ארבע יחד עם אלוף פיקוד מרכז רוני נומה ומפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ליאור כרמלי. במהלך הביקור שמע הרמטכ"ל סקירות מפי מח"ט יהודה, אל"מ יריב בן עזרא ומפקדים נוספים בגזרה.

 

הרמטכ"ל במקום הפיגוע (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הרמטכ"ל במקום הפיגוע(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

הלל הותירה במותה זוג הורים ושתי אחיות קטנות - שירה בת 9 וכנה בת 4. האם רינה: "היינו מעדיפים שהוא יבוא בזמנים שמחים יותר, היינו מראים לו את הכרמים, את הבנות היפות. אנחנו מחנכים לשלום ואהבה, שיחזק את הטוב. הוא ראה את המיטה עם כתם הדם. הוא לא הבטיח משהו, אבל אני בטוחה שכאבא וסבא, ובן למשפחה שכולה, משהו זז בלבו". רינה אריאל קראה גם לאשר את הבנייה של בית המשפחה. "אנחנו גרים בבית לא מאושר, בתוך תוכנית המתאר. צריך לאשר אותו", אמרה.

 

האם סיפרה כי הלל הייתה צמחונית, ו"לא רצתה לפגוע בשום יצור. אנחנו, היהודים, בימי הצום שלנו הולכים לבית הכנסת ולא מפסיקים להתפלל ולבקש סליחה מהקב"ה. והערבים מה עושים ביום הצום שלהם? רוצחים אותנו. רוצחים ורוצחים ורוצחים".

 

בין המנחמים: נעמי שלו, אמו של שחר שלו ז"ל, החלל האחרון במבצע צוק איתן. הוא נפטר כחודש וחצי אחרי המבצע). נעמי הגיעה ממושב אלוני הבשן ברמת הגולן לניחום אבלים בקריית ארבע (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בין המנחמים: נעמי שלו, אמו של שחר שלו ז"ל, החלל האחרון במבצע צוק איתן. הוא נפטר כחודש וחצי אחרי המבצע). נעמי הגיעה ממושב אלוני הבשן ברמת הגולן לניחום אבלים בקריית ארבע(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)
 

אמהּ של הדר בוכריס, שנרצחה לפני כחצי שנה בצומת גוש עציון, הגיעה אף היא לנחם את בני המשפחה. רינה נפלה לזרועותיה ושתיהן פרצו בבכי: "צפוף שם למעלה. תגידי להדר שתשמור מקום טוב להלל". בני המשפחה הציעו למנחמים בקבוקי יין שהלל מילאה בימים האחרונים ביקב של אביה כדי שיערכו איתו קידוש בשבת לזכרה. גם ראש הממשלה קיבל בקבוק יין מבני המשפחה.

 

קבוצת נשים פלסטיניות ביקשה להגיע לביקור תנחומים בבית משפחת אריאל. האם רינה אמרה: "במקום לבוא לכאן שיעברו מבית ספר לבית ספר אצלם ויבדקו איך קורה שנער בן 17 רוצח את הלל. איזה חינוך הוא קיבל שם. זה לא מקרי. יש שם רשע ושנאה".

 

ההורים השכולים, רינה ועמיחי אריאל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ההורים השכולים, רינה ועמיחי אריאל(צילום: אוהד צויגנברג)

נתן מאיר, ששכל את אשתו דפנה - בבית משפחת אריאל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נתן מאיר, ששכל את אשתו דפנה - בבית משפחת אריאל(צילום: אוהד צויגנברג)

ראש הממשלה, האב עמיחי והשר אריאל  (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
ראש הממשלה, האב עמיחי והשר אריאל (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

גם שרים, חברי כנסת ואישי ציבור הגיעו לבית המשפחה בקריית ארבע. השר אורי אריאל אמר בתום הביקור: "ההורים נחושים להמשיך לבנות ולהיבנות פה באזור יחד עם ראש הממשלה שיחליט את הדברים שצריך לקבל גם בצד הביטחוני, גם בצד ההתיישבותי. אנחנו ממשיכים בדרך הארוכה של עם ישראל. ביחד ננצח".

 

האם רינה אמרה לח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני שהגיע לבקרה: "אנחנו מבקשים שתעזרו לנו לחיות. מעבר לכל הסכסוכים וחילוקי הדעות, יש לנו כאן ילדים שחייבים חיזוק". לדבריה, "בחצי השנה האחרונה עברנו כאן בשכונה כל כך הרבה שכול שאנחנו חייבים חיזוק בחיים, בחינוך. נתווכח פוליטית ונריב פוליטית, אבל קודם כל תעזרו לנו לשמור על המקום בשביל הילדים. אתם עושים עבודה חשובה. אתם הנציגים שלנו בכנסת. אנחנו מפחדים שעוד אימא תעבור את הדבר הזה".

 

ראש המועצה מלאכי לוינגר הביע קורת רוח נוכח דבריו של נתניהו: "שמחתי שראש הממשלה הגיע כדי לשמוע את המשפחה ואת בקשתם להמשך הרחבת ובניינה של עיר האבות קריית ארבע חברון. מצפה לראות התקדמות בקרוב".

 

אתמול סיפרה מיכל שראל, שכנה של המשפחה ואמו של בניה שראל ז"ל שנהרג בצוק איתן: "קשה לי לדבר על הלל בלשון עבר. רק אתמול היא רקדה במופע גדול והערב הייתה אמורה להיות במסיבת פיג'מות. ילדה מקסימה וברוכת כישרונות". האם רינה, פעילה ומדריכה בארגון "נשים למען הר הבית - נשות המקדש", הוסיפה אחרי קבלת ההודעה בבית החולים שערי צדק: "אני אמא, אני קטונתי, אני לא אומרת כלום. אני רק מבקשת שכל אחד יתבונן בכאב. תבואו לנחם, תבואו לחזק, תבואו להראות שקריית ארבע שלנו, שזה מקום שאפשר לחיות בו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
רינה אריאל ובתה הקטנה כנה
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים