שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

אתמול רקדה, הבוקר נרצחה: "הלל הייתה מדהימה"

"הבת שלי ישנה, כמו כל המתבגרים, ובא מחבל ורצח אותה במיטה", אמרה בדמעות אמה של הלל אריאל בת ה-13, שנרצחה בפיגוע בקריית ארבע. אביה: "היא לא פחדה מאף אחד". דודתה: "נתניהו, תתעשת. הבית בוער"

 

הלל במופע הריקוד, אמש (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
הלל במופע הריקוד, אמש(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

 (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

 (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

"הבת שלי ישנה, שלווה, רגועה, ילדה שמחה. בא מחבל מרצח במיטה שלה, בתוך קריית ארבע, רצח אותה". כך, בדמעות, אמרה רינה אריאל, אמה של הלל יפה אריאל בת ה-13 שנדקרה למוות בחדר שלה על ידי מחבל פלסטיני בן 17 בפיגוע הרצחני הבוקר (יום ה'). הלווייתה תצא ב-18:00 מבית המשפחה לבית העלמין בחברון. רק אתמול בערב עוד השתתפה הלל במופע ריקוד גדול.

 

הלל הותירה אחריה שתי אחיות - שירה (10) וכנה (4.5). היא למדה בכיתה ח' בחטיבת הביניים בקריית ארבע. אביה עמיחי לימד בישיבה התיכונית ביישוב ובעל כרם סמוך לביתו. האם רינה, פעילה ומדריכה בארגון "נשים למען הר הבית - נשות המקדש", הוסיפה אחרי קבלת ההודעה בבית החולים שערי צדק: "אני אמא, אני קטונתי, אני לא אומרת כלום. אני רק מבקשת שכל אחד יתבונן בכאב. תבואו לנחם, תבואו לחזק, תבואו להראות שקריית ארבע שלנו, שזה מקום שאפשר לחיות בו".

 

 

הלל אריאל (משמאל) עם משפחתה ()
הלל אריאל (משמאל) עם משפחתה
 

האב עמיחי הוסיף: "ילדה מדהימה. הבוקר היינו אמורים לעבוד ביחד ביקב ולמלא בקבוקים ביין. היא לא פחדה מאף אחד. אף אחד לא תיאר לעצמו שאחד ממיליארד וחצי מוסלמים יעשה את זה. ילדה שלא עשתה כלום לאף אחד".

 

אחותה של האם רינה, יעל קביליו, פנתה לראש הממשלה אחרי הפיגוע: "יש לי הרבה דברים לומר לראש הממשלה שכדאי שיתעשת. הבית בוער. היום זה הבית הזה, מחר זה עוד בית. קח את הדברים לידיים ותתעשת".

 

 

חדרה של הלל אריאל אחרי הרצח:

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

האם השכולה רינה אריאל (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
האם השכולה רינה אריאל(צילום: עפר מאיר)

רינה והלל אריאל ()
רינה והלל אריאל

המחבל מוחמד טראיירה ()
המחבל מוחמד טראיירה

  (צילום: TPS) (צילום: TPS)
(צילום: TPS)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

המחבל מוחמד טראיירה, בן 17 מהעיירה בני נעים שליד קריית ארבע, חצה בסביבות 9:00 את גדר היישוב, חדר לבית משפחת אריאל ורצח בדקירות רבות את הלל במיטתה. חברי כיתת הכוננות של קריית ארבע פרצו לבית וחיסלו את המחבל. אחד מהם, בן 31, נפצע מהירי באורח בינוני עד קשה. המחבל הוא קרוב משפחה של מחבל שביצע פיגוע דריסה בכניסה לקריית ארבע במרס האחרון ונורה למוות.

 

צה"ל נערך לביצוע כתר מלא על העיירה בני נעים, אחת הגדולות באזור חברון. מצה"ל נמסר כי הכוחות פעלו כבר הבוקר בעיירה ונכנסו לבית המחבל לצורכי תחקור.

 

קב"ט קריית ארבע אייל גלמן סיפר: "אחרי שקבלנו התראה על חדירה בגדר התחלנו לרוץ לפה יחד עם כוחות צה"ל וכיתות הכוננות. הם נכנסים לבית ואני מתעסק בסגירה כדי שלא תהיה זליגה לישיבה. ואז חברי כיתת הכוננות שוקי וחנוך והאבא עמיחי נכנסו לבית וזיהו את המחבל. הוא תקף את שוקי והם ירו בו וחיסלו אותו. בחדר מצאנו את הלל, דקורה". 

 

מיכל שראל, שכנה של המשפחה ואמו של בניה שראל ז"ל שנהרג בצוק איתן, סיפרה: "עמיחי ורינה הם זוג יקר ביותר, אוהבי אדם ותורה וארץ ישראל. הם הקימו בית לתפארת. קשה לי לדבר על הלל בלשון עבר. רק אתמול היא רקדה במופע גדול והערב הייתה אמורה להיות במסיבת פיג'מות. ילדה מקסימה וברוכת כישרונות".

 

אורי אריאל, בן דודו של אביה של הלל, אמר: "מציאות ההסתה של אבו מאזן מביאה לידי רציחת יהודים. הנקמות הן ל-ה'. הנקמה שלנו היא בניית הארץ ואנחנו נעשה מאמץ לבנות את כל ארץ ישראל. אין מי שיכול לגרש אותנו. בין הירדן לים יש מדינה אחת, מדינת ישראל היא הריבונית פה. אנחנו ממשיכים בדרך. עמיחי בן דודי תמיד היה חלוץ. עמיחי ואשתו רינה נטעו פה את ביתם וימשיכו לעשות התיישבות. אנחנו נעשה שהמנגינה הזאת לא תיפסק לעולם".

 

ח"כ יהודה גליק הוסיף: "אני מכיר את המשפחה שנים. עמיחי לימד את ילדיי בישיבה התיכונית בקריית ארבע והלל למדה שנה מעל בתי בבית הספר. מישהו מפלצתי נכנס לבית שלה ושחט אותה בתוך המיטה שלה. אין דבר יותר נורא מזה. זה מזעזע ומחריד. הערבים המוסלמים צריכים לשאול את עצמם איך הם מגיעים לכך שהילדים שלהם מתנהגים כך".  


פורסם לראשונה 30/06/2016 11:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
הלל אריאל
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
מומלצים