שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הסדר פשרה: הטיפות ההומאופטיות לא יימכרו לתינוקות

  הסדר הפשרה הושג בשתי בקשות לאישור תביעות ייצוגיות בנוגע לטיפות נגד גזים וכאבי בטן הידועות בשם DR.RECKEWEG JUNIOR R37, במסגרת ההסדר, על אריזתן יצוין ויודגש כי הן אינן מיועדות לתינוקות

  האם הטיפות ההומאופטיות לילדים ותינוקות מכילות אלכוהול? הסדר פשרה הושג בשתי בקשות לאישור תביעות ייצוגיות בנוגע לטיפות נגד גזים וכאבי בטן. זאת על אף שנטען כי הכילו אלכוהול. במסגרת ההסדר, על אריזתן יצוין ויודגש כי הן אינן מיועדות לתינוקות.

   

  הבקשות הוגשו לבית המשפט המחוזי בת"א בשנת 2015 בנוגע למוצר הידוע בשם DR.RECKEWEG JUNIOR R37, ששווק על ידי חברת ד"ר סמואלוב יבוא ושיווק. הבקשות הוגשו גם נגד סופר פארם וניו פארם דראגסטור, שם נרכש המוצר – לטענת ההורים שהגישו את הבקשות.

   

  ההורים טענו כי לאחר שרכשו את המוצר לטיפול בתינוקות שלהם גילו כי מכיל אלכוהול. זאת למרות שמשרד הבריאות אוסר משנת 2015 שיווק מוצרים הומאופטיים המכילים אלכוהול לילדים מתחת לגיל 6.

   

  המשווקת והרשתות טענו כי אין לטענות יסוד, והצדדים נכנסו למו"מ שבסיומו הושג הסדר פשרה, שהוגש לאחרונה לאישור בית המשפט. על פי ההסדר, קבוצת

  התובעים

  המיוצגים תוגדר בין השאר בשם כל מי שרכש את המוצר מ־1 באוגוסט 2015 ועד 2 במאי 2016. מי שיהיה מעוניין להשיבו, גם אם כבר נפתח, יוכל לעשות זאת בכל סניף סופר פארם או ניו פארם (אם רכש את המוצר שם) או לחברת ד"ר סמואלוב יבוא ושיווק ברעננה (אם לא רכש בסופר פארם או ניו פארם) – ולקבל החזר במזומן. זאת במשך 90 יום החל מהמועד בו פסק הדין של בית המשפט המחוזי בת"א, המאשר את ההסדר, יהפוך סופי.

   

  כמו כן הסכימו המשיבים, מבלי להודות בכל טענה ומלפנים שורת הדין, לרענן את הנהלים לגבי איסור מכירת המוצרים במקום בו רוקח מתבקש לנפק מוצר לתינוקות. המבקשים מיוצגים על ידי עו"ד לירון פרמינגר, סופר פארם על ידי עו"ד ערן זך, ניו פארם על ידי עו"ד חיה שפיגל וסמואלוב על ידי עו"ד רונית סיטון.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לא נותנים טיפות עם אלכוהול
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים