שתף קטע נבחר

בעקבות תקיפת המתמחה באסף הרופא: אספת מחאה של רופאים

רופא מתמחה שטיפל בחייל צה"ל ספג מאביו של החייל קללות, הערות גזעניות ואף סטירות ומכות. "לא ייתכן שדמנו יהיה הפקר", אומרים רופאי בית החולים

אספות הסברה התקיימו הבוקר בבית החולים אסף הרופא בראשון לציון כאות מחאה על תופעת האלימות נגד צוותים רפואיים בכלל, ונגד הרופא שהותקף בעת מילוי תפקידו בפרט. זאת בהמשך לתקיפת רופא מתמחה בחדר המיון בבית החולים אסף הרופא אתמול (ד').

 

לקראת השעה תשע וחצי בערב, טיפל רופא מתמחה ערבי בחייל צה"ל במיון האורתופדי בבית החולים. זמן קצר לאחר תום הטיפול נכנס אביו של החייל לחדרו של הרופא והחל לקלל אותו תוך שימוש בביטויים גזעניים, להכות את הרופא ולסטור לו בפניו.

 

המתמחה יצא מהחדר ודיווח על התקרית לצוות האבטחה של בית החולים.

 

הפגנת הרופאים הבוקר בבית החולים. האבטחה לא מספיקה (צילום:  דוברות אסף הרופא) (צילום:  דוברות אסף הרופא)
הפגנת הרופאים הבוקר בבית החולים. האבטחה לא מספיקה(צילום: דוברות אסף הרופא)
 

 

"תגבור האבטחה לא מספיק", אומר ד"ר אייל יחזקאל, יו"ר ועד הרופאים בבית החולים. "אי אפשר לשים שוטר על כל רופא, צריך לעשות שינוי במערכת כי דמנו מופקר. קורים יותר מדי אירועי אלימות כנגד רופאים. אנחנו צריכים לטפל בחולים, אנחנו לא צריכים לסבול מצעקות, הערות גזעניות ואלימות מצד מטופלים או בני משפחותיהם", הוסיף.

  

"לא ייתכן שהעונש יהיה קל כל כך"

הגבר החשוד נלקח אתמול לחקירה במשטרה ושוחרר באותו ערב עם צו הרחקה ל-15 יום מבית החולים. "לא ייתכן שאנשים יקבלו עונש כל כך קל על אלימות נגד רופאים", אומרים הרופאים בבית החולים. "צריך ליצור הרתעה גדולה יותר ולגרום לאנשים להבין שאלימות נגד רופאים היא דבר חמור".

 

חדר המיון של אסף הרופא הוא החמישי בגודלו בישראל, והוא משמש את רוב תושבי השפלה וגם חיילים מבסיס צריפין הסמוך. הרופאים בחדר המיון נתונים תחת עומס ולחץ גדולים. "התכנסנו הבוקר כדי להביע סולידריות ברופא שהותקף ולהשמיע קול זעקה מרה על האלימות שמופנית כלפינו", אמר ד"ר יחזקאלי.

 

אין זו הפעם הראשונה בה נרשמת אלימות כלפי רופאים באסף הרופא. לפני כחצי שנה נפטר חולה שפונה לחדר המיון. לאחר שבני משפחתו התבשרו על מותו, הם החלו להתפרע, להשחית ציוד רפואי ולשבור קירות.

 

בשנה שעברה ביקשו בני משפחה של מטופל מאחד האחים בבית החולים לראות את קרובם. כשהאח סירב, התנפלו עליו בני המשפחה והיכו אותו בחפץ קהה. האח נחבל בפניו ונזקק לטיפול.

 

מההסתדרות הרפואית נמסר שהרופאים ימשיכו להילחם כדי למגר את תופעת האלימות.

 

צפו: כבר ב-2014 התריעו הרופאים באסף הרופא נגד האלימות המופנית כלפיהם

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  דוברות אסף הרופא
רופאים מפגינים באסף הרופא הבוקר
צילום: דוברות אסף הרופא
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים