שתף קטע נבחר

ננשך על ידי כלבים – ונדרש לזהותם בביהמ"ש

בן 16 מבצרה הותקף ע"י שני בוקסרים ותבע את בעליהם, שכנים מהמושב. אלא שהוא הצליח "לזהות" רק אחד מהכלבים, ויפוצה רק ב-20 אלף שקל

בית משפט השלום בכפר סבא קיבל לאחרונה באופן חלקי תביעה שהגיש נער ממושב בצרה נגד שני תושבים אחרים של המושב, בטענה שכלבי הבוקסר שלהם נשכו אותו וגרמו לו כאבים וצלקת. השופטת רחל קרלינסקי קבעה שהתובע הצליח לזהות רק כלב אחד מהשניים, ולכן רק בעליו יפצה אותו ב-20 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש לפני כשש שנים: בן 16 חיכה להסעה כשלפתע התקרבו אליו שני כלבים מסוג בוקסר, כלבה לבנה וכלב חום, והחלו לחוג סביבו. בשלב מסוים נשכה אותו הכלבה ברגלו הימנית, והכלב הצטרף למתקפה. ניסיונותיו להרחיקם בבעיטות לא הצליחו. למזלו, כמה רגעים אחר כך עברה במקום אמו של אחד מבני כיתתו והנער הצליח לנוס ולהיכנס למכוניתה. הוא נלקח לבית החולים "מאיר" שבכפר סבא שם הוענק לו טיפול רפואי.

 

למחרת החלו הנער ומשפחתו בחיפושים אחר בעלי הכלבים. בעזרת המשטרה הם הגיעו לשלושה תושבי המושב – האחד נחשד כבעל הכלבה הלבנה והשניים האחרים כבעלי הכלב החום. בעלי הכלבים הכחישו כל קשר בין כלביהם לבין התקיפה, אך הנער הגיש נגדם תביעה לפיצוי של 125 אלף שקל על הנזקים שהסבה לו המתקפה, בהם צלקת מכוערת בשוק ימין.

 

בהמשך הפחית הנער את הפיצוי שתבע והותיר רק את רכיב הכאב והסבל, שבגינו תבע 100 אלף שקל. הוא ביקש להדגיש כי עבר סבל נוראי במשך כמה דקות שבהן ננשך ללא הפסקה, וכן לאחר מכן, בעת הטיפול הרפואי.

 

בעלי הכלבה הלבנה, שהתברר שיצאה מהסגר זמן קצר לפני המקרה, ניסה לערער את הזיהוי שלה כמי שתקפה את התובע. לדבריו, הנער "זיהה" אותה אחרי שהשתכנע מסיפור שנתפר עבורו על ידי הוריו והאישה שסייעה לו.

 

גם בעלי הכלב טענו שלא הוכח שהיה מעורב בתקיפה. לדבריהם מדובר בכלב ידידותי, במיוחד לילדים. כמו כן, נטען שהוא היה קשור ביום התקיפה, ושיש במושב עוד הרבה כלבים שדומים לו.

 

בעדותו סיפר התובע שזכר בוודאות שלכלבה הלבנה שתקפה אותו היה חתך בצד וכתמים אפורים – כמו הכלבה "הנתבעת". עוד הוא הסביר כי הגיע לבית בעליה לאחר ששכנים רבים הפנו אותו לשם. לגבי הכלב הוא לא הצליח להראות סימני זיהוי מיוחדים.

 

ואכן, השופטת רחל קרלינסקי קיבלה את התביעה נגד בעלי הכלבה, וקבעה כי עדותו של הנער בנוגע לזיהוי שלה אמינה עליה. היא התרשמה שהכלבה לא הייתה קשורה ונהגה להסתובב באופן חופשי.

 

עם זאת, התביעה נגד בעלי הכלב נדחתה. השופטת קרלינסקי האמינה לעדות בעליו שלפיה הוא היה קשור, והוסיפה כי תמונות של כלבים דומים מהמושב שהציגו מעלה ספק באשר לזהות הכלב שהצטרף למתקפה.

 

בהתאם, ובהתחשב בכך שמלבד הצלקת לא נגרם לתובע נזק, חויב בעלי הכלבה בלבד לשלם 20 אלף שקל פיצויים עבור כאב וסבל, בתוספת 7,500 שקל הוצאות משפט. מכיוון שהתביעה נגד בעלי הכלב נדחתה, התובע חויב לשלם להם 7,500 שקל הוצאות משפט.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות באי הכוח לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד עמנואל סממה ממשרד גבריאל ראובינוף עוסק בדיני נזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים