שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מרגו רובי: "היום הכל כל כך מצונזר"

  הכוכבת האוסטרלית מרגו רובי גונבת את ההצגה ב"יחידת המתאבדים" כהארלי קווין - בת זוגו המופרעת של הג'וקר. "לצערי בחברה של היום החופש המוחלט לא ממש עוזר, אני לא יודעת איך היא הייתה משתלבת", היא אומרת ומפרגנת לישראלים: "כולם אומרים שהם אנשים מדהימים". צפו בראיון משותף שלה עם השחקן ג'יי הרננדז והבמאי דיוויד אייר

   

  אם יש דבר אחד שרוב מבקרי הקולנוע והמעריצים יכולים להסכים עליו בנוגע ל"יחידת המתאבדים" זה ההופעה הממגנטת של מרגו רובי. השחקנית האוסטרלית בת ה-26 מגלמת היטב את דמותה של הארלי קווין - בת זוגו המופרעת והמאוד מאוהבת של הג'וקר. היא כובשת את המסך ומושכת את מירב תשומת הלב, ולא רק בגלל הלבוש המינימלי. למרות זאת, בראיון ל-ynet היא מקפידה להדגיש שהיא רק חלק מקבוצה של שחקנים שהוביל הבמאי דיוויד אייר. ביחידה הזאת יש לנו דמויות של נשים ויש דמויות של גברים, והם כולם באותו מגרש. וכך גם היה בצילומים", היא מספרת, "כולנו היינו בזה ביחד".

   

  "יחידת המתאבדים". מרגו רובי כהארלי קווין במרכז (מתוך הטוויטר של דיוויד אייר) (מתוך הטוויטר של דיוויד אייר)
  "יחידת המתאבדים". מרגו רובי כהארלי קווין במרכז

  רובי היא הכוכבת האמיתית של "יחידת המתאבדים" בתפקיד הארלי קווין, כשלצדה מופיעים אל דיאבלו (ג'יי הרננדז), דדשוט (וויל סמית'), קפטן בומרנג (ג'אי קורטני) קילר קרוק (אדוולה אקינויה-אגבג'ה) וקטאנה (קארן פוקוהארה) ככנופיית נבלים שעליהם נכפה להציל את האנושות מפני כוח אפל ומרושע שהתעורר בחסות המכשפה אנצ'נטרס (קארה דלווין). המפעילה הערמומית שלהם אמנדה וולר (ויולה דיוויס) ויד ימינה קולונל ריק פלאג (ג'ואל קינמן) אחראים על המשמעת ועל ההכוונה של הנבלים ליעד הראוי לסיכול. ערב יציאתו הושמץ הסרט על ידי המבקרים, אך רובי זכתה לפרגון. מי שנאלץ להתגונן מול המתקפה היה הבמאי אייר, ששמועות בהוליווד סיפרו כי נאלץ להתמודד מול לחץ אדיר מראשי אולפני האחים וורנר ונדרש לערוך מחדש חלקים משמעותיים בסרט.

   

  "אני הייתי הקפטן של הספינה שלי, ובאמת התמקדתי בסרט שלי ובשחקנים שלי יותר מכל דבר אחר", אומר אייר בראיון, "עמדו לרשותי כל המשאבים הדרושים, אבל יותר מהכל זה נוגע לשחקנים וליצירה של משהו שונה, והסרט הזה בהחלט שונה". עוד מספר הבמאי על הרצון שלו ליצור סרט קומיקס מרהיב, אבל גם כזה שמכבד את הדמויות עצמן. "רציתי לעשות סרט על בני אדם, על הלב האנושי", הוא מסביר, "יש מסר של גאולה ושל כפרה בתוך הסרט הזה, בו יש אנשים רעים - אלה החברה הרעים - אבל יש להם לב טוב, והם מגלים שיש להם ישועה, ושביחד הם יכולים לעשות דברים מדהימים".

   

  מרגו רובי היא הארלי קווין ב"יחידת המתאבדים" (יח"צ) (יח
  מרגו רובי היא הארלי קווין ב"יחידת המתאבדים"(יח"צ)

   

  הארלי קווין היא אישה חזקה שלא מוכנה לנהוג על פי הכתבות החברה - אלא אם כן מדובר בהוראה ישירה מהג'וקר. היא סוגדת לחירות נטולת מגבלות, שקשה אפילו לחלום עליה במציאות. "לצערי בחברה של היום החופש המוחלט לא ממש עוזר לך", רובי טוענת בראיון, "אני מרגישה שהכל כל כך מצונזר היום. אני לא יודעת איך הארלי הייתה משתלבת בחברה. אבל בקומיקס, וזה מה שכיף בזה, היא לא משתלבת בחברה". חאבייר מנואל הרננדז, הלא הוא ג'יי הרננדז בן ה-38 - מסכים איתה: "אנשים לא אוהבים שלנשים יש חירות וכוח".

   

  אחד הדברים הבולטים ב"יחידת המתאבדים" הוא ההרכב האתני של השחקנים. וויל סמית' ו-ויולה דיוויס הם אפרו-אמריקנים, הרננדז אמריקני ממוצא היספני, פוקוהארה אמריקנית ממוצא יפני, קינמן שבדי, דלווין בריטית, אקינויה-אגבג'ה ניגרי-בריטי, אדם ביץ' שמגלם את סליפנוט הוא אינדיאני, קורטני ורובי הם אוסטרלים. וכמו השחקנים, כך גם הדמויות - מגוונות מבחינה אתנית.

   

  ג'יי הרננדז כאל דיאבלו. ההיספני שבחבורה (יח"צ) (יח
  ג'יי הרננדז כאל דיאבלו. ההיספני שבחבורה

   

  "זה לא היה משהו מהונדס, זה העולם שאני מכיר, זה העולם שבו אני חי, אני רוצה שהסרטים שלי ייראו כמו העולם האמיתי,  ואני חושב שחשוב שילדים יראו פנים דומים לשלהם על מסך הקולנוע", מסביר אייר, ומפתיע כשהוא מבהיר שיש גם דמות של יהודייה בסרט: הארלי קווין בכבודה ובעצמה (שלפני שפגשה בג'וקר והפכה פניה הייתה ידועה בקומיקס כפסיכולוגית הארלין קווינזל). "היא מברוקלין, ממשפחה יהודייה נחמדה", הוא טוען - שלא תגידו שמפלים אותנו היהודים.

   

  יש לציין שהקשר היהודי של הדמות עלה רק ב-2010 במהדורת הקומיקס "Gotham City Sirens" מספר 7 שיצר פול דיני, שם מוצגת קווין כבת למשפחה מעורבת יהודית-קתולית. על כל פנים, פרט ביוגרפי זה לא מופיע ב"יחידת המתאבדים". אבל אין סיבה להרגיש מקופחים, שכן ביוני 2017 תהיה זו גל גדות הישראלית והיהודייה הכשרה שתפציע מחדש ב"וונדר וומן" כגיבורת העל האולטימטיבית. יש סיכוי סביר שבהמשך תפגוש גם את רובי כהארלי קווין על המסך (אולי כבר ב"ליגת הצדק" של זאק סניידר בנובמבר 2017). "ראיתי את הטריילר החדש (של "וונדר-וומן" - ש.ג) ואני כל כך נלהבת. היא קשוחה", מהללת רובי את גדות ומדווחת על עדויות בהוליווד על איכותו של עם ישראל: "כל מי שביקר שם, אומר שאלו האנשים הכי מדהימים שהוא אי פעם פגש, זה משהו במים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים