שתף קטע נבחר

הסבתא העלילה – בן זוגה זוכה מתקיפה מינית

גבר הואשם במעשים מגונים בבת 12, נכדתה של בת זוגו לשעבר. אלא שבמשפט התברר שייתכן שמניעי נקמה של הסבתא הם אלה שהובילו לתלונה

בית משפט השלום בירושלים זיכה לאחרונה גבר שהואשם בשורת עבירות מין בנכדתה בת ה-12 של בת זוגו לשעבר. השופט אוהד גורדון הביע חשש שמקור התלונה הוא במניעי נקמה של הסבתא.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

לפי כתב האישום, בשנים 2010-2009, שבהן היה בזוגיות עם סבתה של המתלוננת, הסתייעה הילדה – אז בכיתה ו' – בגבר בשיעורי חשבון, והוא נהג לגעת בה ולדרוש ממנה שתלטף אותו ותנשק אותו.

 

הנאשם הכחיש וטען שמדובר בתלונה כוזבת שהונעה בידי סבתה של המתלוננת, שביקשה להתנקם בו לאחר שסירב להינשא לה ונישא לאחרת במקום.

 

לדבריו, לאחר שהסבתא שמעה על נישואיו היא החלה להתנכל לו ולא בחלה באמצעים. לטענתו, מעבר ללחץ שהפעילה על הילדה ואמה להגשת התלונה הכוזבת, היא אף תלתה בחוצות העיר שלטים שמציגים אותו כ"מתעסק עם קטינות" וכוללים את מלוא פרטי הזיהוי שלו.

 

השופט ד"ר אוהד גורדון ציין שחומר הראיות מצייר תמונה מורכבת. מחד, הראיות של התביעה ובראשן עדותה של הנערה מציגות בסיס התומך באישום, ובנסיבות אחרות היה מספיק להרשעה.

 

מאידך, בחינה מדוקדקת העלתה תמיהות המבססות קיומו של ספק סביר באשמה. כך למשל, תמליל של שיחות טלפון שניהלה אמה של הילדה עם בני משפחת הנאשם בתקופת החקירה העלה כי הוא דיבר אמת בנוגע להתנכלויות מצד הסבתא והלחץ שהיא מפעילה על המתלוננת ואמה.

 

באותה שיחה אם המתלוננת הציגה עמדה שלפיה הנאשם נחשד במעשים הפליליים על לא עוול בכפו. "שיחות אלה ונתונים נוספים מעלים רושם שאינו נקי מקושי על אודות התנהלותה של האם, שהיא מי שהגישה את התלונה כנגד הנאשם ודיווחה לאורך תקופה למשטרה כי בתה מסרבת להיחקר", כתב השופט.

 

לכך התווספו אלמנטים נוספים ובהם ראיות המעידות על התנכלויות לנאשם בתקופה הרלבנטית, וכן היעדר עדויות מצד אנשים שנכחו בדירה בזמן שלכאורה ביצע את המעשים.

 

"לכל אלה ניתן, כפי שעשתה התביעה בסיכומיה, להציג הסברים 'תמימים'", נכתב בהכרעת הדין שזיכתה את הנאשם. "ועם זאת, האפשרות הנגדית שבה מצדדת ההגנה אשר טוענת לעלילה ואשר מתיישבת עם הראיות האמורות, לא הופרכה במידת ההוכחה הנדרשת".

 

  • לקריאת הכרעת הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות ב"כ הצדדים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד טל גבאי ממשרד פריד-גבאי עוסק בפלילים
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים