שתף קטע נבחר

בעל המשאית ירה, הגנב נהרג: "איימו עליי, נפלתי לאחור"

תושב בית אלעזרי סיפר בעדותו במשטרה: "ראיתי שלוש דמויות וצעקתי להם להסתלק. הם איימו עליי. ברחתי, נפלתי ויריתי באוויר". שביל כתמי הדם הוביל למציאת גופה בשדה סמוך. פרקליטו: "שומר חוק שעובר תסריט קפקאי ומפחיד"

 

 

"הם איימו עליי, ניסו לפגוע בי. נפלתי לאחור ואז יריתי". כך, בקצרה, תיאר בעל המשאית מבית אלעזרי, שעל פי החשד ירה למוות באדם שניסה לשדוד את המשאית שלו, את שהתרחש לפנות בוקר מחוץ לביתו. בעדותו היום (א') בתחנת משטרת רחובות סיפר היורה, בן 64, כי יצא מביתו לאחר ששמע רעשים חשודים. 

 

לדברי בעל המשאית, "ראיתי שלוש דמויות וצעקתי להם להסתלק. במקום זאת הם דיברו בערבית והגיעו לכיווני לאיים עליי. ברחתי וכתוצאה מכך נפלתי. אז יריתי מספר יריות באוויר והם ברחו. נכנסתי הביתה והתקשרתי למשטרה מיד".  בעדותו טען כי חש מאוים מהשלושה, שעל פי החשד ניסו לגנוב את המשאית.

 

 

כוחות זיהוי פלילי בשדה שבו נמצאה הגופה (צילום: אורי דוידוביץ) (צילום: אורי דוידוביץ)
כוחות זיהוי פלילי בשדה שבו נמצאה הגופה(צילום: אורי דוידוביץ)
 

 (צילום: אורי דוידוביץ) (צילום: אורי דוידוביץ)
(צילום: אורי דוידוביץ)

 (צילום: אורי דוידוביץ) (צילום: אורי דוידוביץ)
(צילום: אורי דוידוביץ)

בעלי המשאית אמר כי לא הבחין שפגע באחד מהם, אולם שביל כתמי הדם הוביל בסופו של דבר למציאת גופתו של אדם בשדה הסמוך. אותו שביל הביא את המשטרה למסקנה כי האדם שנהרג, כבן 30, היה ככל הנראה אחד מאלו שביקשו לגנוב את המשאית. לדבריו, הם אף איימו עליו במוט.  

 

פרקליטו של בעלי המשאית, עו"ד בנצי קבלר, אמר בתגובה: "מדובר באזרח שלו ושומר חוק שהתסריט הקפקאי והמפחיד ביותר עובר עליו. באישון לילה מנסים לפגוע ברכושו ואחר כך בו והוא מתגונן. אני בטוח שהמשטרה תעשה את מלאכתה נאמנה ותגלה כי אין כל מקום לחשוד בו בדבר. עדיין לא קישרו בין הגופה לאדם, זה חשוב לדעת. . דבר שני, מדובר בסיטואציה באישון לילה, זה לא אדם שמורגל בדברים האלה, האקדח ברישיון,הוא לא אדם צעיר, הוא בן 60 פלוס, לא מורגל בסיטואציות האלה. אני בטוח שהמשטרה תחקור את הדברים ותשחרר אותו".

עו"ד בנצי קבלר, פרקליטו של נהג המשאית ()
עו"ד בנצי קבלר, פרקליטו של נהג המשאית

ראש המועצה האזורית ברנר, דורון שידלוב, אמר כי "בשנים האחרונות קיימת מצוקה קשה בקרב תושבי היישובים במועצה. התושבים נאלצים מדי יום להתמודד לבדם או בהתארגנות עצמית פנימית עם פריצות לבתים, למחסנים ולשטחים החקלאיים. התושבים מסכנים את חייהם ועומדים כחיץ אנושי על מנת להגן על ביתם ורכושם. האווירה הכללית היא חוסר ביטחון אישי. אני פונה למשטרה לעשות הכול כדי להגן על תושבי ברנר באופן יומיומי ושוטף".

 

בעל המשאית יוכל אולי להיעזר ב"חוק דרומי", המעניק פטור מאחריות פלילית למי שפעל נגד פורץ שחדר לביתו, ואושר בכנסת ב-2008. אותו חוק התקבל על רקע פרשת החוואי שי דרומי שירה למוות בבדואי שפרץ לחוותו. על-פי החוק, לא יישא אדם באחריות פלילית "למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ או נכנס לבית המגורים, בית העסק או המשק החקלאי המגודר, שלו או של זולתו, בכוונה לבצע עבירה, או מי שמנסה להתפרץ או להיכנס כאמור".

 

עם זאת, החוק לא יחול אם "המעשה היה לא סביר בעליל, בנסיבות העניין, לשם הדיפת הפורץ או הנכנס", או אם "האדם הביא בהתנהגותו הפסולה להתפרצות או לכניסה תוך שהוא צופה מראש את אפשרות התפתחות הדברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ
השדה שבו נמצאה הגופה
צילום: אורי דוידוביץ
מומלצים