שתף קטע נבחר

קבלנית שיפוצים בחברה הערבית: "אם אקשיב לביקורת לא אתקדם בחיים"

לפני ארבע שנים בחרה סוזאן גאנם, אם לארבעה מזימר, להתעלם מהדעות הקדומות ולסלול לעצמה קריירה כקבלנית. כעת היא מתגאה בלו"ז מלא בפרויקטים ושיתופי פעולה עם ערבים ויהודים, ומבהירה: "אני שומעת הרבה ביקורת, אבל מתעלמת ממנה ומתמקדת במה שחשוב לי - להגשים את החלומות שלי ולהתקדם". צפו בראיון

ארבע שנים לקחו לסוזאן גאנם (39), אם לארבעה מהיישוב זימר, לבסס את מעמדה בעולם השיפוצים - וכיום היא מתגאה ביומן מלא בפרויקטים ומוניטין של קבלנית מקצועית ומבוקשת. "התחלתי את דרכי בעבודות מזדמנות בפרויקטים שונים", היא מספרת, "ועם הזמן השגתי פרויקטים בעצמי, והתחלתי להעסיק עובדים. אני בטוחה שזו הדרך הנכונה ביותר בשבילי". צפו בראיון:

 

 

"אני מעדיפה לעבוד בתחומים שנחשבים לגבריים, ולא כאלה עם תדמית נשית", היא מספרת. מדובר בעבודה פיזית קשה - הריסת קירות, צביעה על פיגומים, עבודות ריצוף, חיתוך בדיסק ועבודות ניקיון לבתים ובניינים גדולים. העיסוק הזה מעורר בי גאווה - והצלחתי להוכיח שלנשים יש את היכולת לכבוש גם את התחום הזה, ללא שום הגבלה".

 

ומה התגובות שאת מקבלת בחברה הערבית?

"אני שומעת הרבה ביקורת על הבחירה שלי בעבודה כקבלנית, אבל הביקורת בכלל לא מעניינת אותי. חשוב לי מאוד להצליח ולהגשים את כל המטרות שלי, ואם אתייחס לתלונות של אנשים אחרים לא אתקדם בחיים. הייתי מעדיפה כמובן לקבל תמיכה במקום ביקורת הורסת, אבל זו הפרנסה שלי, וזו החובה שלי לשמור עליה. אני ממשיכה בדרכי בלי להפסיק, כי אני אוהבת את המקצוע הזה מכל הלב".

 

"אין לי הרבה חברות - אני מכירה יותר גברים, בגלל התחום שבו בחרתי", היא מוסיפה. "זאת ההזדמנות לעודד נשים אחרות ללכת בדרך שהן משוכנעות שיצליחו בה, ולא להתייחס לאנשים שמנסים להרוס להן את העתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים