שתף קטע נבחר

פרשת התינוקת בנתב"ג: "לא הוצג ולו מסמך אחד"

גלית נקש, בת 49, ממשיכה להתעקש כי ילדה את התינוקת שאותה הביאה מסרי לנקה. שופטת המחוזי מתחה ביקורת לאחר שנקש שינתה גרסה: "חסרונם של המסמכים תמוה. איך אימא שזכתה להריון כה יקר, בגיל מבוגר, לא תקיים מעקב רפואי מסודר על התפתחות העובר?"

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב מותחת ביקורת על גלית נקש, שביקשה להיכנס לישראל עם תינוקת שהביאה מסרי לנקה ועוכבה בנתב"ג עד שתערוך בדיקת אימהות שתוכיח כי אכן מדובר בבתה. "חסרונם של הנתונים והמסמכים תמוה מאוד. לצערי, עד היום לא הוצג ולו מסמך אחד", אמרה השופטת רות לבהר שרון, ותקפה גם את שינוי הגרסה של נקש לאחרונה - לאחר ההתפתחות המשמעותית בפרשה שחלה בשבוע שעבר.

 

נקש (49) מרמת גן, שסיפורה נחשף ב-ynet, נחתה בישראל בתחילת החודש עם תינוקת כבת שנה. היא טענה שילדה אותה בסרי לנקה, ומתעקשת על כך גם לאחר שינוי גרסתה. מנגד הרשויות ביקשו לגרש את התינוקת בטענה שנקש מסרבת לעבור בדיקת רקמות ועקב החשש שהתינוקת לא שלה ושהיא נקנתה בכסף.

 

היא הסבירה כי לא סירבה לעבור בדיקה שכזו, אלא התעקשה לעבור אותה בישראל. בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק תחילה כי תעבור בדיקה להוכחת אימהותה, ובהתאם לכך יוכרע גורלה של התינוקת. בכך נענו אז דרישותיה של נקש - לערוך את הבדיקה בארץ ולא לגרש את הילדה. לאחר שהתקיימה הבדיקה כתבה השופטת בהחלטתה: "היעלה על הדעת שאימא שזכתה להריון כה יקר, בגיל מבוגר, לא תקיים מעקב רפואי מסודר על התפתחות העובר?"

נקש בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נקש בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

עם התינוקת שנולדה בסרי לנקה ()
עם התינוקת שנולדה בסרי לנקה

שלטונות סרי לנקה ביקשו לקבל לידיהם את תוצאות בדיקת הרקמות שנערכה לנקש ולתינוקת, והשופטת הורתה לעשות זאת. השופטת גם דחתה את בקשתה של נקש להוציא שוב צו שיעכב את גירושה של התינוקת לסרי לנקה עד לדיון בבית המשפט לענייני משפחה, לאור העובדה שהתינוקת לא תגורש עד לדיון שנערך היום בבית המשפט לענייני משפחה - אבל מעשית שוב עוכב גירושה של התינוקת.

 

נקש התעקשה מוקדם יותר החודש כי גירוש התינוקת לסרי לנקה משמעו גירושן של השתיים מישראל. לדבריה, חזרה של שתיהן לסרי לנקה תביא למעצר מיידי מאחר שלא יצאו מהמדינה באופן חוקי. "אני לא מתכוונת לוותר על הילדה שלי. מדובר בסיוט של שנה ואני מחכה שהוא ייגמר", אמרה ל-ynet. הרשויות טוענות כי קיים חשד שנקש ניסתה להבריח את התינוקת בעזרת אחיה, וכי הובהר לה לפני שנה כי היא מחויבת בבדיקת רקמות שתתבצע מחוץ לישראל.

 

עוד נטען כי התינוקת טסה עם דרכון שהונפק לתינוקת אחרת, ונקש הציגה דרכונים שונים ביציאתה מסרי לנקה ובהחלפת הטיסה בטורקיה. "במשך שנה ניסינו להסדיר את הנושא באופן חוקי", אמרה נקש, "אבל נתקלנו שוב ושוב באטימות הרשויות", אמרה.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים