שתף קטע נבחר

התפתחות משמעותית בפרשת התינוקת בנתב"ג, הגירוש עוכב

פרסום ראשון: לבית המשפט הועברו תוצאות בדיקת הרקמות שהתבקשה לעבור גלית נקש, שסיפורה נחשף לראשונה ב-ynet, כדי להוכיח שהתינוקת שהביאה עמה מסרי לנקה היא בתה הביולוגית. בשל התפתחות שטרם ניתן לחשוף הורתה השופטת להקפיא את גירוש הילדה

 

תוצאות הבדיקה שמכריעה גורלות: בית המשפט קיבל לידיו את תוצאות בדיקת הרקמות שעברה גלית נקש, שביקשה להיכנס לישראל עם תינקת שהביאה מסרי לנקה - אך בקשתה עוכבה עד שתערוך בדיקת אמהות שתוכיח כי מדובר בבתה. סיפורה של נקש נחשף לראשונה ב-ynet.

 

ל-ynet נודע כי קיימת התפתחות משמעותית בתיק שלא ניתן לחשוף בשל חיסיון שהטילה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, רות לבהר שרון. בעקבות ההתפתחות הורתה השופטת לעכב את גירושה של הילדה בת השנה שאותרה עם נקש ושכניסתה לישראל סורבה. אחיה של גלית, יוסי נקש, אמר ל-ynet: "עברנו יום קשה מאוד. אנחנו מרגישים הקלה שהילדה לא מגורשת. כל מה שאנחנו רוצים הוא שהילדה תחיה עם גלית".

גלית נקש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גלית נקש(צילום: מוטי קמחי)

נקש (49) מרמת גן, נחתה בישראל בשבת עם תינוקת כבת שנה. היא טוענת שילדה אותה בסרי לנקה. מנגד הרשויות ביקשו לגרש את התינוקת בטענה שנקש מסרבת לעבור בדיקת רקמות והחשש היה שהתינוקת לא שלה ושהיא נקנתה בכסף. היא הסבירה כי לא סירבה לעבור בדיקה שכזו, אלא התעקשה לעבור אותה בישראל. בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק כי תעבור בדיקה להוכחת אימהותה, ובהתאם לכך יוכרע גורלה של התינוקת. בכך נענו דרישותיה של נקש - לערוך את הבדיקה בארץ ולא לגרש את הילדה.

 

נקש מתעקשת כי גירוש התינוקת לסרי לנקה משמעו גירושן של השתיים מישראל. לדבריה, חזרה של שתיהן לסרי לנקה תביא למעצר מיידי מאחר שלא יצאו מהמדינה באופן חוקי. "אני לא מתכוונת לוותר על הילדה שלי. מדובר בסיוט של שנה ואני מחכה שהוא ייגמר", אמרה נקש ל-ynet. הרשויות טוענות כי קיים חשד שנקש ניסתה להבריח את התינוקת בעזרת אחיה, וכי הובהר לה לפני שנה כי היא מחויבת בבדיקת רקמות שתתבצע מחוץ לישראל. 

 

עוד נטען כי התינוקת טסה עם דרכון שהונפק לתינוקת אחרת, ונקש הציגה דרכונים שונים ביציאתה מסרי לנקה ובהחלפת הטיסה בטורקיה. "במשך שנה ניסינו להסדיר את הנושא באופן חוקי" אמרה נקש, "אבל נתקלנו שוב ושוב באטימות הרשויות", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים