שתף קטע נבחר

"אבא, תעשה לי צמה של אלזה"

צמות, קוקיות או קוקו בלוף הם עדיין הטריטוריה של האמהות. לקראת תחילת שנת הלימודים מצאנו שני אבות אמיצים, שלא רק יודעים לעשות את התסרוקות במדויק, הם גם קוראים לאבות אחרים להפסיק לפחד מזה ואומרים: "זה זמן האיכות שלנו עם הבנות"


 

עוד על תחילת שנת הלימודים:

3 ארוחות עשר בריאות לבית הספר

מחשבות של מורה - רגע לפני

הילדים מוכנים לשנת הלימודים? כך תדעו

 

עם כל הכבוד לשוויון, נראה שתסרוקות בשיער לילדות הן עדיין הטריטוריה של האמהות, ואבות רבים טוענים שאין סיכוי שהם יצליחו לעשות לילדה בבוקר קוקיות או צמה לגן. מצאנו שני אבות שמארגנים את בנותיהם בבוקר ועושים להן תסרוקת בשיער, וניסינו להבין מהם האם באמת מדובר בעניין רציני או שדווקא בקטע קליל שמחבר בין האבות לבנות.    

 

"האמת שאנשים מופתעים אבל אני לא יודע למה", אומר אריאל אברבוך, אבא של אליה (בת 5). "זה דבר שנראה לי מאוד טבעי, החיבור שיש לי עם אליה הוא נהדר ואנחנו פותחים כל בוקר באיזו תסרוקת שהיא בוחרת. נכון שלא היה לי שיער ארוך בשביל להתאמן על זה אבל זה תענוג וזה זמן איכות שלי איתה והוא ברמה היומית אז זה כיף גדול".

 

- אבל בכל זאת אנחנו הנשים התרגלנו מגיל צעיר איך לסדר את השיער, איך אתם בכלל יודעים מה לעשות?

ישראל סנקר, אבא של עדי (10), ליאן (5) ורומי (3): "קודם כל אני שואל את הילדות מה הן רוצות, אם קוקיות או צמה, ואני עושה להן".

 

- אריאל, אתה הגדלת ראש ועברת אפילו סדנה

"כן, כי האמת שפשוט היה לי רק שתי אופציות, או קוקייה או צמה, אז אמרתי שאני רוצה ללמוד עוד כמה דברים. יש סדנה של אבות ובנות שאפשר ללמוד לעשות כמה דברים, למשל צמה של אלזה ודברים יותר מורכבים".

 

- ויש לך טיפים לאבות שרואים אותנו ואין להם מושג מאיפה להתחיל?

"ביוטיוב יש הרבה מאוד סרטונים, במיוחד לאבות, ויש הרבה חומר.

  
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מבינים למה אנשים מופתעים
מומלצים