שתף קטע נבחר

אביו של אלאור אזריה בכה, נתניהו ענה: "צ'רלי, מבין ללבך". האזינו לשיחה

בשיחה שערך רה"מ עם אביו של החייל היורה, שיחה שאותה השווה לשיחה עם אב שכול, אמר לו צ'רלי אזריה: "את כל חיי נתתי למדינה". נתניהו הגיב: "תציגו את כל מה שיש לכם". כך נשמעה השיחה המלאה, ששודרה בערוץ 20

  

 

כך נשמעה השיחה המלאה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לאביו של החייל היורה, שיחה שאותה השווה אתמול לשיחה עם אב שכול . בשיחה נשמע צ'רלי אזריה משתנק ופורץ בבכי, וראש הממשלה עונה לו: "צ'רלי, אני מבין ללבך. אני סומך על הבדיקה". השיחה שודרה ב"לפני כולם" עם שרון גל בערוץ 20. 

 

בתחילת השיחה אמר ראש הממשלה נתניהו לצ'רלי אזריה: "הבנתי שביקשת לדבר איתי, רציתי לומר לך שני דברים עיקריים:. 1. אני שמעתי את הדברים שאמרת, אני אבא לחייל, אני מבין את המצוקה שאתם מצויים בה, החיילים שלנו בחודשים האחרונים עומדים באומץ לב ובנחישות מול מתקפות טרור ומרצחים שבאים להרוג אותנו. והם נדרשים לקבל החלטות בזמן אמת בתנאי שטח, בזמן אמת, זו ודאי מציאות לא פשוטה. הנקודה הראשונה היא שאני בטוח שהבדיקה מתחשבת במכלול הנסיבות הללו ואני משוכנע שהיא תהיה מקצועית והגונת כלפי הבן שלך.

צ'רלי אזריה וראש הממשלה נתניהו (צילום: קובי גדעון / לע"מ, מוטי קמחי) (צילום: קובי גדעון / לע
צ'רלי אזריה וראש הממשלה נתניהו(צילום: קובי גדעון / לע"מ, מוטי קמחי)

"הנקודה השנייה - אני סומך על צה"ל ועל הרמטכ"ל ועל הבדיקה במאה אחוז, ואני חושב שגם אתה צריך לסמוך על המפקדים ועל הבדיקה, ועם ישראל חייב להיות מאוחד מלוכד סביב הצבא. יש לנו רק צבא אחד ויש לנו עוד מבחנים גדולים לפנינו. ואלה שני הדברים שרציתי להגיד לך מלב אל לב".

 

אביו של אלאור אזריה ענה: "אני מאוד מודה לך, יש לי שני משפטים ברשותך - המשפחה מבקשת רק משפט צדק. לא יכול להיות שישפטו את הילד בשטח בלי ממצאים, בלי שום דבר. אדוני ראש הממשלה, כנראה יש דברים שאתה לא יודע שאנחנו יודעים, שאם אדוני ישמע את זה אני חושב שהכל יסתובב והכל ישתנה. חוץ מזה שביתי פתוח עבור אדוני לביקור ואני אשמח לארח אותך אדוני".

 

"תודה צ'רלי", ענה נתניהו, "אני מבקש ממך דבר אחד - כל מה שיש לכם להציג, להראות וכו', תעשו במסגרת הבדיקה. בדיקה היא בדיקה אמיתית, מקצועית, הוגנת. אני מבקש ממך להבין את זה, שלא תחשוב לרגע שלא יתנו את הבדיקה האובייקטיבית והמקצועית וההגונה ביותר לבן שלך. ואני מבקש להעביר את זה לכל המשפחה".

 

צ'רלי אזריה: "כל חיי נתתי למדינה הזו אדוני ראש הממשלה. אני נכה משרד הביטחון, אני איש משטרה מעל 30 שנה, אני חקרתי עבריינים, אני הכנסתי עבריינים לבתי סוהר והובלתי אותם עם אזיקים בידיים. שאני רואה שמכניסים לי את הבן שלי עם אזיקים", אמר ופרץ בבכי.

 

נתניהו: "צ'רלי, אני מבין ללבך, אני סומך על הבדיקה, יתנו לו את כל הזכות להגן על עצמו, אני רוצה שתאמין בזה ואני רוצה שתפעלו גם בהתאם לזה. תציגו את כל מה שיהש לכם להציג במסגרת הבדיקה, היא תהיה הוגנת ומקצועית, בזה אני בטוח".

 

אתמול נתניהו נשאל בין היתר אם הוא מצטער על השיחה שקיים עם אביו של אזריה. הוא השיב שאינו מצטער. "אמרתי לו שים יהבך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על המפקדים, על החיילים שלנו ועל מערכת המשפט שלנו", אמר בראיון.

 

לשאלה האם התקשר לעוד הורים לחיילים שעברו על פקודות הצבא השיב: "לא, אבל התקשרתי להרבה הורים במצוקה על כך שבניהם נפלו, או נעדרו, או נפלו ונעדרו, וכאן יש מצוקה גדולה של אזרחי ישראל, אני רוצה שתבין את זה. יש אינספור הורים שרואים את הילדים שלהם, חיילים וחיילות, שנמצאים במצב כמעט בלתי אפשרי. מצד אחד צריכים להגן על עצמם ומצד שני – בעיה לא פשוטה – לא להיות קלים מידי על ההדק. זה לא קל כי אני הייתי במצב הזה, אני עמדתי בלא מעט מקרים, היתקלויות, או כמעט היתקלויות עם אויב, והייתי צריך להחליט מתי אני יורה ומתי אני לא יורה. לקצין בסיירת מטכ"ל זה לא היה קל, אז אני חושב שלכל חייל זה לא קל".

 

היום פרסם ראש הממשלה הודעה בעקבות דבריו מאמש בעניין השיחה לאביו של החייל שירה במחבל. "אני מצטער אם דבריי הובנו שלא כהלכה", מסר נתניהו. "בשום אופן לא ביקשתי להשוות את סבלן של משפחות שכולות, סבל שאותו אני מכיר היטב, למצבם של הורים אחרים השרויים במצוקה. אין השוואה ולא יכולה להיות השוואה".

 

שעה קודם לכן נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "נתניהו לא השווה בין החייל אלאור עזריה לבין חיילים שנפלו. זהו ניסיון שפל, מעוות ושקרי להציג כך את דבריו. ראש הממשלה נתניהו מכבד את המשפחות השכולות ומשפחות הנעדרים, ומודע היטב לכאבן הבלתי אפשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון / לע"מ, מוטי קמחי
צ''רלי אזריה ורה"מ נתניהו
צילום: קובי גדעון / לע"מ, מוטי קמחי
מומלצים