שתף קטע נבחר

שיוויון מעמדות: המנהל והזוטר מקבלים סכום זהה לחג

סקר שבחן את המתנות העובדים לחג מגלה כי תווי הקנייה בסך כמה מאות שקלים נותרו המתנה הפופולרית ביותר. במרבית הארגונים מחלקים את אותו הסכום, בלי קשר למעמד בחברה. העובדים באזור השרון מובילים את הטבלה בסכום השי הגבוה ביותר, ובאיזה אזור מקבלים הכי פחות?

סקר שנערך בין 150 מנהלי משאבי אנוש מהמגזר העסקי מגלה כי הסכום הממוצע למתנות לעובדים בחג הוא 320 שקל, אותו יקבלו מרבית העובדים בכל ארגון, בלי קשר למעמדם בחברה.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

עובדים בחגים? אלו הזכויות שלכם

שני שלישים מהעובדים מרוויחים פחות מהממוצע

מפת השכר המלאה: כמה מרוויחים בעיר שלכם

 

על פי הסקר, שאותו ערכה חברת Sodexo Benefits & Rewards,  כמעט מחצית מהעובדים (46%) יזכו בחג הקרוב לקבל כסף או מתנה בסכום של 300-100 שקל, לעומת 7% בלבד שיקבלו 800-500 שקל ו-2% בלבד שייהנו מסכום של 1,000 שקל ומעלה. העובדים באזור השרון יהנו מממוצע שווי המתנה הגבוה ביותר - 366 שקל - סכום הגבוה ב-14% מהממוצע הארצי. מנגד, העובדים באזור ירושלים יקבלו את הסכום הממוצע הנמוך ביותר, 277 שקל. גם באזור ת"א הסכום נמוך מהממוצע ועומד על 315 שקל.

 

למרות האמונה הפופולרית, במרבית הארגונים שנבדקו (כ-80%), כל עובדי החברה, מהעובד הזוטר ביותר ועד הבכיר, יקבלו סכום או מתנה זהים, בלי קשר למעמדם המקצועי.

 

     (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

רוב מוחלט (64%) של העובדים יקבלו שי לחג בצורת תווי קנייה, ואלו שלא, יזכו לכסף מזומן. רק 14% מהעסקים ממשיכים לתת לעובדים מתנות לחג, כשהמתנה הפופולארית ביותר (8%) היא מארזים חגיגיים של שוקולד ויין. בעבר היה קיים נוהג של הענקת מוצרי חשמל כשי, אך על פי הנתונים, כיום התופעה כמעט אינה קיימת: רק 1% מהעסקים מעניקים לעובדים מוצר חשמלי לחג.

 

 

יואן דהי, סמנכ"ל שיווק, אסטרטגיה וחדשנות של חברת Sodexo Benefits & Rewards שערכה את הסקר, הסביר: "מסקרים שנערכו בעבר עולה כי נושא ההכרה הוא מרכיב חשוב מאוד עבור העובדים, ומתנה לחג נתפשת כהכרה בעובד. לצד זה, גם הרעיון של חופש הבחירה במקום העבודה הוא מהותי.

 

"ניתן לראות הקבלה לשני הנתונים הללו, כשהמתנה הפופולארית ביותר הם שוברי השי, המעניקים לעובדים אפשרות בחירה למתנה המועדפת עליהם.

 

"מעניין לראות את הבחירה במתנות המקוריות כמו אימון כושר אישי, המעידות על ההבנה של מנהלי משאבי אנוש בחשיבות של צמיחה אישית של העובד כמימד מפתח של איכות החיים בעבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים