שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה גרם לציפי רפאלי לחתום על כרטיס אדי

  אמה של הסופר מודל חתמה על כרטיס תרומת איברים "ללא כל התלבטות". על בר אמרה ציפי שהיא הרבה יותר מסתם יופי חיצוני, את התקשורת היא לא ממש מחבבת ואנשים שלא מוכנים לתרום איברים הם "כמו הומופובים" - ומה יש לסבתא הטרייה לומר על ליב הקטנה?

  אחרי בר רפאלי, גם האימא מצטרפת להצלת חיים: ציפי רפאלי נענתה לפניית המרכז הלאומי להשתלות איברים, וחידשה את חתימתה על כרטיס אדי - כרטיס תורם שמראה על נכונות החותם לתרומת איבריו לאחר המוות.

   

  מה הביא אותך להחלטה לחתום על כרטיס אדי?

  "אני בדעה שנתינה חייבת להיות אולטימטיבית בכל תחום בחיים. אני יכולה לומר על הבת שלי בר, שהרבה מעבר לזוהר, היא נשמה טובה שעוזרת ונותנת. זה החינוך שנתנו לילדים. כדי להיות סופר מודל, צריך הרבה יותר מסתם יופי. היא יפה מבפנים, וכך גם כל ילדיי שחונכו לתת כשאפשר".

   

  קראו עוד בנושא:

  צפו: בר רפאלי קוראת לחתום על כרטיס אדי

  לראשונה: קיבלו איברים בלי תור כי החזיקו כרטיס אדי

  למה מוסרי לתת עדיפות בהשתלות למחזיקי אדי

   

  את בר רואים בצילומים בעיקר כשהיא מדגמנת או משתתפת באירועים נוצצים. לא ממש ראינו אותה בנתינה חברתית.

  "אני באופן אישי משתדלת להתרחק מהתקשורת מאז ומעולם. חוץ מהמון רע, הם לא עשו לנו הרבה. בר הולכת המון לבתי חולים, לחיילי צה"ל, לפצועי צה"ל, הכל יחד איתי. וההתניה שלנו תמיד היא בלי תקשורת".

   

  היו לך התלבטויות לפני שחתמת על כרטיס אדי?

  "אפילו לא רגע אחד. אני חתומה מעל 20 שנה ועכשיו חידשתי את החתימה כדי לעורר עוד מודעות. זה התחיל בעצם מקריאה לתרומת מח עצם, נסעתי לתל השומר ונתתי דגימה, וההמשך היה ברור – לחתום על כרטיס אדי, שהייתי מהראשונות בארץ שעשו זאת".

   

  ציפי רפאלי מחזיקה בכרטיס אדי, ולצדה דוברת המרכז הלאומי להשתלות, דבורה שרר ()
  ציפי רפאלי מחזיקה בכרטיס אדי, ולצדה דוברת המרכז הלאומי להשתלות, דבורה שרר

   

  את מכירה מישהו שהיה על סף מוות ונזקק להשתלה?

  "ידידתי שוש עטרי היתה חולת כליות ונזקקה להשתלה, ועברתי איתה את כל התהליך הקשה. רציתי לתרום לה כליה, אבל לבסוף מצאו כליה מתאימה יותר בחו"ל. לצערי הרב איבדתי אותה. חברה טובה נוספת שלי חלתה ביום בהיר אחד במחלת ריאות סופנית, ורק השתלת ריאות הצילה את חייה. היא חיה עם הריאות החדשות כבר עשר שנים והסיפור הזה מרגש אותי תמיד".

   

  מה את אומרת לכל אלה שמתנגדים לתרומת איברים ומתעקשים שיש לקבור את הגוף בשלמותו?

  "זה כמו מה שיש לי לומר לאנשים שהם הומופובים. הדרך שבה אני חיה היא לקבל כל אדם איך שהוא. אם אדם חושב אחרת – זוהי זכותו. אני רק מקווה שאצליח לשכנע אחרים לתרום איברים. מעבר לכך, אין לי יכולת לשנות אנשים מהיסוד".

   

  קפיצה לעניין אחר – איך זה מרגיש בתפקיד החדש כסבתא?

  "זו הנכדה השלישית שלי, יש לי ילד שגדול מבר בעשר שנים, ותמיד כיף לי לקבל עוד נכד. אני בעצמי מרגישה עוד תינוקת, הגיל זה רק מספר. אז אני מתפקדת כסבתא וזה מקסים לי תמיד, וליב ילדה טובה".

   

  מה היית רוצה לומר לאלה שמתלבטים אם לחתום ?

  "אני לא מאמינה בעין הרע אלא בעין הטוב. יש אנשים שכל מה שהם עושים בחיים זה כתוצאה ממה שהרב אמר. כשאני חושבת על יום מותי, ביום שלא אהיה פה יותר, אני באמת מאמינה שאם אוכל בדרך זו או אחרת לעזור לאחרים – בהחלט אעשה זאת. מאוד הייתי שמחה אם אנשים היו חושבים כמוני . אני אשמח אם כל מילימטר ממני יעזור למישהו ומקווה שגם אחרים יפתחו את הלב שלהם ויתנו לאחר".

   

  צפו: בר רפאלי קוראת גם לכם לחתום על כרטיס אדי

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רפאלי (מימין). נתינה אולטימטיבית
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים