שתף קטע נבחר

אליסיה, מייגן, רוזי, הילרי: הבעיה הנשית של טראמפ

הוא כינה את מיס יוניברס "מיס פיגי", אמר כי למגישת פוקס ניוז "הוא לא רוצה לקרוא בימבו, אלא עיתונאית במשקל קל", תקף קומיקאית בעימות וחיקה על הבמה את יריבתו. קלינטון מובילה בפער גדול על טראמפ אצל הנשים - והוא ממשיך לתקוף אותן

 

 

 

עלבונות, מתקפות אישיות בטוויטר, נאומי תוכחה בטלוויזיה: ההתנהגות של דונלד טראמפ כלפי נשים, ובכלל זאת כלפי יריבתו הילרי קלינטון, הפכה לאחד הנושאים המרכזיים במרוץ לנשיאות - ויש מי שסבור שאותה התנהגות עלולה בסופו של דבר לעלות לו בבחירות. הסקרים מראים שטראמפ מפגר בפער גדול בקרב על הקול הנשי - וההתבטאויות האחרונות שלו לא סייעו לו לצמצם את אותו הפער. כתבה נרחבת שמפרסמת סוכנות הידיעות הצרפתית, AFP, מתארת את "הבעיה הנשית" של טראמפ.

 

"אני מעריך נשים, אני רוצה לעזור לנשים", אמר המועמד הרפובליקני - אבל גיליון ההתנהגות שלו מראה אחרת. הפרשה האחרונה החלה לאחר שבעימות הראשון אמרה קלינטון כי טראמפ כינה את מיס יוניברס בעבר אליסיה מצ'אדו "מיס פיגי", לאחר שהשמינה. טראמפ לא הכחיש, ואמר כי הייתה "מיס יוניברס הגרועה בכל הזמנים". עוד לפני העימות השני בין השניים נערך הלילה עימות הסגנים בין הסגן הדמוקרטי טים קיין למספר 2 של טראמפ מייק פנס.

קלי, מצ'אדו ואודונל נגד טראמפ (צילום: AFP, gettyimages) (צילום: AFP, gettyimages)
קלי, מצ'אדו ואודונל נגד טראמפ(צילום: AFP, gettyimages)
 

 

פרשת "מיס פיגי" הייתה רק האחרונה ברשימה של עלבונות שהטיח טראמפ לעבר עיתונאיות, קומיקאיות ופוליטיקאיות, כשהוא מתייחס למבנה גופן, חיי המין שלהן, כשירותן ומצבן הנפשי. את מצ'אדו תקף טראמפ בציוץ שהעלה לטוויטר ב-5 לפנות בוקר, שבו קרא לתומכיו לבחון את עברה ואת "קלטת הסקס" שבה לכאורה השתתפה.

  

לאחר מכן הוא חיקה על הבמה את ההתמוטטות של יריבתו קלינטון בטקס הזיכרון לפיגועי ה-11 בספטמבר. "הנה אישה, היא אמורה להילחם בחזיתות רבות, והיא לא מצליחה לצעוד 5 מטרים למכונית שלה. תעשו לי טובה", אמר טראמפ על קלינטון, שאותה הוא מכנה במשך חודשים "הילרי הנוכלת".

 

 
מצ'אדו. לא תצביע טראמפ ()
מצ'אדו. לא תצביע טראמפ

בעימות הנשיאותי הראשון טראמפ תקף את הקומיקאית רוזי אודונל, שעמה התעמת פעמים רבות לאורך השנים. "אמרתי דברים קשים מאוד לעברה ואני חושב שכולם יסכימו שזה מגיע לה, ואף אחד לא חש צער כלפיה", אמר המועמד הרפובליקני.

 

במשך חודשים התעמת טראמפ גם עם מגישת "פוקס ניוז" מייגן קלי. "אני מסרב לכנות אותה בימבו, בגלל שזה לא יהיה פוליטיקלי קורקט. במקום זאת, אני אקרא לה עיתונאית במשקל קל", אמר בין היתר על מי שטען כי "דם ניגר ממנה" - לפני שנפגש עמה לפגישת פיוס. 

 

מייגן קלי. פיוס אחרי העימות (צילום: AP) (צילום: AP)
מייגן קלי. פיוס אחרי העימות(צילום: AP)

טראמפ צייץ כי מיקה ברז'זינסקי, מגישה בתוכנית בוקר פוליטית ב-MSNBC, הייתה חברתו הממש חסרת ביטחון" של המגיש שלצדה, ג'ו סקרבורו. השניים אינם במערכת יחסים. על קרלי פיורינה, שהתמודדה מולו בפריימריז הרפובליקניים, אמר: "תראו את הפרצוף הזה. מישהו יצביע לזה?".

 

אמש גילה תחקיר סוכנות הידיעות AP כי אותה התנהגות של טראמפ כלפי נשים התרחשה גם בסדרת הריאליטי "המתמחה", שאותה הוביל ושהפכה אותו לכוכב תקשורת. יותר מ-20 חברי צוות, עורכים ומשתתפים סיפרו כי טראמפ ביזה נשים בתוכנית באמצעות שימוש בשפה סקסיסטית, מינית ובוטה כלפיהן. בתחקיר נטען, בין השאר, כי טראמפ דירג את גודל החזה של מתמודדות בתוכנית ודיבר בפומבי על רצונו לשכב עם חלק מהן.

 

ראנדל פינקט, שזכה בגמר התוכנית ב-2005, טוען שטראמפ אמר בפומבי עם מי מהמתמודדות הוא מעוניין לשכב, למרות שהיה נשוי באותה העת לאשתו מלניה. "הוא אמר 'נכון שהיא חמה? תבדוק אותה'. סוג של ללטוש עיניים", אמר פינקט.

 

טראמפ ובתו איוונקה ב"המתמחה" ()
טראמפ ובתו איוונקה ב"המתמחה"

כמו כן, על פי שמונה אנשי צוות, טראמפ התבטא באופן מיני ובוטה לצלמת במהלך הצילומים, אמר בין השאר שיש לה "אחוריים נחמדים", והשווה אותה לבתו, איוונקה. קמפיין טראמפ גינה בתוקף את ממצאי התחקיר. הדוברת של טראמפ, הופ היקס, מסרה: "מדובר בהאשמות מופרכות, לא מבוססות ושקריות לחלוטין, המגיעות מעובדים ממומרמרים לשעבר שמעוניינים בפרסום".

 

הנשים עם קלינטון

על פי כל הסקרים, קלינטון מובילה בפער גדול על טראמפ בקרב הנשים, שמהוות 52% מכלל הבוחרים. לפי סקר "פוליטיקו" האחרון, 55% מהנשים יצביעו לקלינטון ואילו 36% בלבד לטראמפ. בנוסף, לפי אותו סקר דעתן של 55% מהנשים על טראמפ הפכה שלילית יותר בעקבות דבריו על מצ'אדו.

 

"זה שם אותו בעמדה מסוכנת אצל נשים, המגזר הגדול ביותר במדינה", אמרה פרופ' ג'יאן זאינו, מדענית מדינה מאוניברסיטת יונה. "הרפובליקנים ייחסו תשומת לב גדולה לעובדה שהם מפסידים אצל הנשים בבחירות, פעם אחר פעם", ציינה זאינו, והוסיפה כי אחרי ההפסד של מיט רומני ב-2012, המפלגה בחנה כיצד ניתן לזכות בקולות רבים יותר של נשים.

 

המטה של טראמפ ניסה ללכת בדרך זו, הבטיח תשלום חופשת לידה לנשים והעלה פרסומת שבה דיברו הבת איוונקה על חשיבות המשפחה. אבל המועמד עצמו בחר בדרך אחרת. זאינו התקשתה להבין זאת: "הם עובדים כל כך קשה כדי להשיג את הקול הנשי, ואז הוא מצהיר את ההצהרות הללו על מלכת יופי לפני כמה עשורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים