שתף קטע נבחר

טראמפ על סערת "מיס פיגי": "היא ממש השמינה"

קלינטון תקפה בעימות את טראמפ על דברים שאמר בעבר על נשים ("חזירות, מלוכלכות וכלבות"), בהן מיס יוניברס: "יש לה שם דונלד, אלישיה מצ'אדו". הצעירה מוונצואלה שקיבלה לא מזמן דרכון אמריקני צייצה בתגובה: "תודה הילרי, אצביע לך". טראמפ: "היא מיס יוניברס הגרועה אי פעם, היא השמינה מאוד"

 

 

שני המועמדים לנשיאות ארצות הברית סיפקו הלילה (יום ג') מופע טלוויזיוני נהדר בעימות הראשון ביניהם במדינת ניו יורק, ואחד הרגעים שייזכרו ביותר הוא כשהילרי קלינטון הזכירה לדונלד טראמפ את כל התבטאויות העבר שלו נגד נשים, בהן מיס יוניברס לשעבר.

 

אמריקה בוחרת 2016 - עמוד הבחירות המיוחד של ynet

 

"זה אדם שקרא לנשים חזירות, מלוכלכות וכלבות", אמרה קלינטון על טראמפ, "ומישהו שאמר שהריון אינו נוח למעסיקים, שאמר שלנשים לא מגיע שוויון בשכר אלא אם הן יעבדו טוב כמו הגברים".

 

 
הדרכון האמריקני של מצ'אדו ()
הדרכון האמריקני של מצ'אדו

 

 

 

"ואחד הדברים הגרועים ביותר שהוא אמר היה על אישה בתחרות יופי. הוא אוהב תחרות יופי, תומך בהן ומסתובב בהן", אמרה קלינטון. "והוא קרא לאישה הזו 'מיס פיגי'. ואז הוא קרא לה 'מיס עקרת בית' משום שהיא לטינית. דונלד, יש לה שם. קוראים לה אלישיה מ'צאדו". המועמד הרפובליקני דחה בתוקף את דבריה של קלינטון ואמר שהם לא נכונים, ושאל אותה: "מאיפה הבאת אותה?"

 

מצ'אדו טענה בעבר שטראמפ התעמר בה במהלך תחרות מיס יוניברס ב-1996, אז הייתה בת 19 וייצגה את ארצה ונצואלה, וקרא לה "מיס פיגי" ו"מיס עקרת בית". מאז היא קיבלה אזרחות אמריקנית והודיעה לא מזמן שהיא תצביע עבור קלינטון בבחירות לנשיאות שייערכו ב-8 בנובמבר.

 

"יש אנשים שכאשר הם בלחץ הם אוכלים יותר מדי. כמוני. כמו אלישיה", אמר טראמפ כשכיהן בתפקיד המפיק הראשי של תחרות מיס יוניברס. שנה לאחר מכן, ב-1997, צצו שמועות לפיהן מצ'אדו תיאלץ לוותר על הכתר שלה, אבל טראמפ אמר שזה לא יקרה והוסיף: "הייתה לנו בחירה בין לשים לזה סוף או לעשות את זה". כלומר, לקחת לה את התואר או לעודד אותה לרדת במשקל.

עם הכתר. מצ'אדו ב-1996 ()
עם הכתר. מצ'אדו ב-1996

 

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

טראמפ הכחיש את הדברים שאמר לכאורה למצ'אדו, אולם לא התבייש לומר שהוא אמר דברים קשים על השחקנית רוזי אודונול.

"אמרתי עליה דברים קשים מאוד, ואני חושב שכולם יסכימו שזה מגיע לה ואיש לא חש צער עליה", אמר טראמפ.

 

לאחר העימות הנשיאותי באוניברסיטת הופסטרה שבמדינת ניו יורק, צייצה מצ'אדו בטוויטר שלה בספרדית: "תודה לך גברת הילרי קלינטון. הכבוד שאת רוחשת לנשים ולהבדלים בינינו הופך אותה לגדולה! אני אתך!". לאחר מכן היא צייצה: "קיבלתי את הדרכון (האמריקני) שלי! אני מוכנה להצביע עבור המדינה שלי, עבורך הילרי קלינטון, עבור הבת שלי ועבור נשים עובדות".

 

בצהריים, שעות אחרי העימות, הגיב טראמפ על האשמות קלינטון – ושוב הסתבך. הוא אמר שמצ'אדו הייתה מיס יוניברס הגרועה בכל הזמנים, וכי אחרי זכייתה בתואר היא השמינה והדבר היה "בעיה אמתית": "מצ'אדו הייתה הכי גרועה שהייתה לנו. היא העלתה הרבה קילוגרמים במשקלה. זו הייתה בעיה אמתית. הייתה לנו בעיה אמתית".


פורסם לראשונה 27/09/2016 11:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיבלה דרכון אמריקני. מצ'אדו
מומלצים