שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסגרו שלושה מוסדות של התנועה האיסלאמית
  לאחר הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק בחודש נובמבר, סגרו שב"כ והמשטרה שלושה מיזמים בנצרת ובאום אל פחם הנחשבים לממשיכי דרכו. אחד מהם, Qpress, פרסם בחודש מרס סרטון שבו האשים את ישראל בחפירה מתחת לאדמה בירושלים בניסיון להגיע לאל אקצה

  לאחר שבחודש נובמבר הכריז הקבינט המדיני-ביטחוני על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל כהתאחדות בלתי מותרת, ולאחר ששב"כ המליץ על הרחבת הצו, נסגרו הבוקר (יום ה') בצו מנהלי מספר מוסדות המזוהים עם התנועה האיסלאמית.

   

  במבצע משותף של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל (מחוז חוף ומחוז צפון), נסגרו היום המיזמים "QPress", "המועצה העליונה לתמיכה בי-ם ואל אקצא" ו"קודוראת" בנצרת ובאום אל פחם. כמו כן, הוגבלה פעילותם של הפעילים העומדים בראשם של מוסדות אלה, לאחר שהוזהרו מהמשך פעילות זו. במקביל, הוקפאו חשבונות הבנק של המוסדות, המכילים מאות אלפי שקלים.

   

  הפשיטה על המוסדות שנסגרו ()
  הפשיטה על המוסדות שנסגרו

  מיזמי "QPress", "המועצה העליונה לתמיכה בירושלים ואל אקצה" ו"קודוראת" הינם ממשיכי דרכה ופעילותה של התנועה האיסלאמית הצפונית בישראל. משב"כ נמסר כי "'המועצה העליונה לתמיכה בירושלים ואל אקצה' ו-'QPress' מייצרות פעילות הגורמת למתיחות בהר הבית, ומלבה הפרות סדר שמתפתחות במקום באופן תדיר, מערערת את ביטחונם של המבקרים במקום, ופוגעת בריבונות ישראל במתחם".

   

  בימים האחרונים התפרסמה ב-QPress קריאה לעלייה מוגברת להר הבית של מוסלמים מתוך כוונה להתעמת עם כוחות הביטחון ולהפר את הסדר במקום.

   

  סרטון הסתה: ישראל חופרת בדרך לאל-אקצה

  סרטון הסתה: ישראל חופרת בדרך לאל-אקצה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מיזם QPress אחראי בין היתר גם לסרטון תעמולה קצר, שהופץ ברשת בחודש מרס האחרון, שבו נטען כי ישראל חופרת מתחת לאדמה בירושלים בניסיון להגיע לאל-אקצה.

    

  אחד המרואיינים באותו סרטון היה ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, שמאשים את ישראל בקיום חפירות סודיות. השייח קרא "לעצור את ההתקפות הישראליות על מסגד אל-אקצה", ואף קרא לממשלת ירדן להשיק מלחמה תקשורתית בישראל לחשוף את "התוקפנות הישראלית" כלפי המסגד.

   

  משמעות הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק היא שכל גוף או אדם שישתייך לארגון זה מכאן ואילך, וכל אדם שייתן לארגון שירות או יפעל במסגרתו, יעבור עבירה פלילית ויהיה צפוי לעונש מאסר. בנוסף, ניתן להחרים כל רכוש השייך לארגון. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים