שתף קטע נבחר

הכי באזזזז
  זירת הקניות
  סופר-פארם תפצה צעירות שהואשמו בגניבה
  לעיני לקוחות בסניף בסיטי סנטר, חיפה, שתי אחיות הואשמו בגניבת מוצר איפור. בית-המשפט קבע שהדבר מהווה לשון הרע והן יפוצו ב-6,000 שקל
  בית-משפט השלום בחיפה קבע לאחרונה שרשת "סופר-פארם" תפצה ב-6,000 שקל שתי אחיות שהואשמו לעיני לקוחות אחרים בגניבה מהסניף בסיטי סנטר בעיר. השופט יהושע רטנר קבע שעובדי הסניף השפילו את הצעירות באופן המהווה לשון הרע.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

   

  האירוע התרחש לפני כשנתיים: דיילת מכירות ניגשה לתובעת ולאחותה והאשימה אותה בכך שהחביאה מוצר איפור בתיק שלה בניסיון לצאת מהסניף מבלי לשלם עליו. קצין הביטחון של הסניף, שהוזעק למקום, דרש מהצעירות לרוקן את התיק, אך הבדיקה לא העלתה דבר. השתיים החליטו לעזוב את הסניף, אך קצין הביטחון התעקש ללוות אותן עד למכוניתן כדי לוודא שלא גנבו מוצר אחר ביציאה.

   

  כחצי שעה לאחר המקרה הגיעו הורי הצעירות אל הסניף כדי לברר את העניין, אך לא זכו להתנצלות מצד עובדי הסניף. זמן מה לאחר מכן הגישו האחיות תביעה נגד הסניף לפיצוי של 12 אלף על פרסום לשון הרע. לטענתן דיילת המכירות צעקה עליהן בקול רם לאוזני העובדים והלקוחות וכינתה אחת מהן "גנבת".

   

  נציגת סופר-פארם טענה מנגד שהתנהגות עובדיה הייתה סבירה ומידתית. נטען כי העובדים פעלו להגנה על אינטרס לגיטימי של מניעת גניבת מוצרים, ובכל מקרה, האירוע התרחש ביום שבת, כשתנועת הקונים הייתה דלילה, כך שרק אנשים מעטים, אם בכלל, נחשפו להתרחשות.

   

  דיילת המכירות הסבירה בעדותה שעלה בלבה חשד סביר לגניבת מוצר ש"נעלם", ולטענתה היא פנתה אל הצעירה באופן נעים ועדין. אלא שסופר-פארם לא הציגה כל ראיה ולא הביאה כל הוכחה לחיזוק גרסתה. התברר שהסניף לא שמר את צילומי האבטחה ממועד האירוע, אף שמדובר באירוע "חריג". קצין הביטחון, עד מרכזי שיכול היה לשפוך אור על המקרה, לא זומן לעדות.

   

  יכלו לנהוג אחרת

  השופט יהושע רטנר התרשם מאמינות עדותן של התובעות, שענו בצורה עקביות והגיונית לכל השאלות שנשאלו. כמו כן, התנהלותן בזמן אמת – עזיבת החנות מבלי לרכוש דבר והזעקת הוריהן – העידה על העלבון שחשו בעקבותיו.

   

  השופט מתח ביקורת על התנהלות סופר-פארם והחוסר בראיות שהחליש את גרסת הדיילת. הוא דחה את הטענה שלפיה ביום האירוע לא היו לקוחות בסניף הגדול שהיה בתורנות שבת.

   

  "דיילת המכירות הייתה יכולה לפנות אליהן באופן שקט, ולבקש מהן לסור לצד של החנות לבדיקה דיסקרטית של הקב"ט. בכך עובדי הנתבעת היו יכולים לשמור בצורה נאותה על האינטרסים של מניעת גניבות, אולם למרבה הצער, הדברים נעשו בצורה אחרת", כתב השופט רטנר בפסק דינו וקבע שהתנהלות עובדי הסניף גרמה להשפלת התובעות ומהווה לשון הרע.

   

  לפיכך החליט השופט לפסוק לזכות התובעות פיצוי של 6,000 שקל, בתוספת הוצאות משפט בסך 850 שקל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סופר-פארם תפצה צעירות שהואשמו בגניבה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים