שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  1.5 מיליון ש' לאם הנער שנסקל למוות בקטטה
  בספטמבר 2009 נהרג שחר עמר בן ה-18 בקטטה בעיר נשר. מימון נחמני, שהורשע בהריגתו ונידון ל-8 שנות מאסר, חויב לפצות כספית את אם המנוח
  בית המשפט המחוזי בחיפה קבע לאחרונה שאמו של הנער שחר עמר ז"ל, שנרצח בקטטה לפני שבע שנים בעיר נשר, תפוצה בכ-1.5 מיליון שקל על ידי מימון נחמני, הצעיר שהורשע בהריגתו.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

   

  בקטטה שארעה בספטמבר 2009 השליך נחמני שני סלעים על עמר בן ה-18, ואחד מהם שפגע בראשו גרם כעבור כמה דקות למותו. שנתיים לאחר מכן הרשיע בית המשפט המחוזי בחיפה את נחמני בהריגה, גזר עליו שמונה שנות מאסר וחייב אותו בפיצוי של 40 אלף שקל למשפחת המנוח.

   

  האם השכולה סיגל עמר הגישה במקביל תביעה אזרחית לפיצויים כנגד נחמני, אולם פסק הדין שחייב את נחמני לשלם לה 1.8 מיליון שקל בוטל משום שניתן "בהיעדר הגנה" (נחמני לא התגונן). בעקבות פנייתו של נחמני לבית המשפט, הוסכם לברר את תביעת האם מחדש וניתן פסק דין חלקי על 500 אלף שקל.

   

  במסגרת ההליך המחודש טענה האם כי מעבר לסכום זה היא זכאית לפיצוי נוסף, בין היתר בגין הנכות הנפשית שהסב לה האירוע. כמו כן היא ביקשה פיצוי על הנזק הכלכלי שנגרם לה בשל מות בנה – שלטענתה פרנס אותה ותמך בה כלכלית. לדבריה יש להטיל על נחמני פיצויים עונשיים, שמטרתם ענישה והרתעה על מעשה לא מוסרי.

   

  מנגד, נחמני ביקש להשאיר לאם את הפיצוי שניתן בפסק הדין החלקי. הוא טען שהאם לא זכאית לפיצוי על נכות נפשית מאחר שלא צירפה חוות דעת פסיכולוגית ולא הוכיחה שנתמכה כלכלית בבנה, מה גם שאין זה המקרה המתאים לחייבו בפיצוי עונשי. לדבריו, בשל העובדה שהמנוח עזב את בית הספר בגיל 16, כשהוא בעל עבר פלילי נכבד, אין לחשב את הפסדי השכר שלו לפי שליש מהשכר הממוצע במשק, כמקובל.

   

  לא נסיבות יוצאות דופן

  אלא שהשופטת תמר שרון-נתנאל חשבה אחרת וכתבה בפסק הדין: "לא הוכח שלחובתו של המנוח היה עבר פלילי, בוודאי לא עבר פלילי 'נכבד'. גם העובדה שהוא עזב את הלימודים בגיל 16... איננה מספיקה כדי לגרוע מהשכר הממוצע במשק".

   

  בהתאם לכך נקבע כי לסכום הפיצוי החלקי יתווספו הפסדי ההשתכרות של המנוח, אשר יחושבו על בסיס שליש מהשכר הממוצע במשק, למשך 46 שנים (עד גיל הפנסיה החוקי, בהפחתה של שנות השירות הצבאי).

   

  בנוסף קבעה השופטת שלמנוח מגיע פיצוי על הפסד קצבת זקנה, הוצאות קבורה, כאב וסבל וקיצור תוחלת חיים. יחד עם זאת נפסק שאין לאם עילת תביעה עצמאית בגין נזקיה הנפשיים בהיעדר הוכחה לפגיעה נפשית ממשית, ושהיא לא הוכיחה את טענתה שלפיה הייתה תלויה בבנה כלכלית.

   

  השופטת שרון-נתנאל סירבה להטיל על נחמני פיצויים עונשיים, משום שנחמני הורשע בהריגה שאינה כוללת רכיב של "כוונה להמית". לסיכום חויב נחמני לשלם לאם 1.56 מיליון שקל שקל בניכוי הפיצויים ששולמו לה עד כה, ובתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בשיעור של 15% מסך הפיצוי.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד עופר בן עזרא
  • ב"כ הנתבע: עו"ד אריאל יום-טוב ואח'
  • עו"ד יאיר קולמן עוסק בנזקי גוף
  • הכותב לא ייצג בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: דורון גולן
  שחר עמר ז"ל
  צילום רפרודוקציה: דורון גולן
  צילום: אלון אלג'ם
  עו"ד יאיר קולמן
  צילום: אלון אלג'ם
  מומלצים