שתף קטע נבחר

הסכם קיבוצי ראשון ב-HOT mobile

ההסתדרות, הנהלת החברה וועד העובדים חתמו על הסכם קיבוצי לאחר מו"מ שנמשך שנתיים וחצי. במסגרת ההסכם, שתוקפו 3 שנים, עובדים יקבלו מעמד של קביעות בתוך 3.5 שנות העסקה בחברה ויזכו למענק חתימה ולהגדלת דמי הבראה

ההסתדרות, הנהלת HOT mobile וועד העובדים חתמו היום (ב') על הסכם קיבוצי ראשון בתולדות חברת הסלולר. החתימה על ההסכם הגיעה בסיומו של תהליך הידברות שהחל באפריל 2014, אז התאגדו בהסתדרות כ-300 עובדי החברה.

 

עובדי HOT מובייל מאיימים בשביתה

שת"פ HOT מובייל-פרטנר: עשרות יפוטרו

 

תוקפו של ההסכם הוא למשך 3 שנים, ונקבע בו כי עובדים יקבלו מעמד של קביעות בתוך 3.5 שנות העסקה בחברה. כמו כן, ההסכם מסדיר תהליכי ניוד עובדים בתוך החברה ואיוש משרות באופן שנותן עדיפות לעובדים קיימים. כחלק מההסכמות נקבעה גם הסדרת תהליכי התייעלות בחברה בשנים הקרובות, לעובדים אשר ירצו לפרוש במסגרת תוכנית פרישה מרצון יוצע מענק פרישה מוגדל. כחלק מההסכם העובדים יקבלו מענק חתימה מיוחד, והעובדים ייהנו מתוספת שכר ממוצעת של עד 2.7% בשנים הראשונות להסכם.

 

ההסכם מעניק לעובדים גם תוספת ימים לחופשה בחגים והגדלת דמי ההבראה מעבר לקבוע בחוק. עובדים עם ותק של חצי שנה ומעלה יוכלו להצטרף לביטוח בריאות שתציע החברה. כל עובד שהוא הורה לילדים בגילאים 3-11 יקבל אחת לשנה תוספת קייטנות עבור כל ילד בגילאים הללו. תקציב הרווחה שמקצה החברה לעובדים הוגדל למטרת קיומם של אירועי רווחה לעובדים וילדיהם וכך גם גובה השי לחגים הוגדל ונקבע על 800 שקל לשנה. ההסכם קובע גם כי מהשנה השלישית לתוקפו, לכל עובד שהשלים 3.5 שנות ותק תיפתח קרן השתלמות.

אילוסטרציה (צילום: ראובן שניידר) (צילום: ראובן שניידר)
אילוסטרציה(צילום: ראובן שניידר)

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר עם החתימה על ההסכם: "ברכותי לכל הצדדים על כך שהצליחו לגשר על הפערים ביניהם בתהליך המורכב של המו"מ, והגיעו להסכם שיסדיר וישפר את זכויות העובדים, תוך שהוא מביא לידי ביטוי את הערכת ההנהלה להון האנושי שלה. התאגדותם של עובדי HOT mobile והאמון שנתנו בהסתדרות מוכיחה כי זוהי הדרך הטובה ביותר לשפר את תנאי ההעסקה ואת הביטחון התעסוקתי".

 

מנכ"ל HOT mobile, אסף עופר: "אני שמח על כך שהצלחנו לחתום על הסכם המשלב בין האתגרים העסקים של החברה לבין רווחתם של עובדי החברה. אני מאמין כי חתימה על הסכם זה הוא צעד נוסף ביחסי אמון ושיתוף פעולה בין ההנהלה לעובדי החברה. HOT mobile יחד עם עובדיה נמשיך להוביל בשוק הסלולר ולעמוד בהצלחה בכל האתגרים בשוק התקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים