שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  היוזמה החדשה של שרת התרבות: מימון לטקסים - רק אחרי אישור התוכן מראש

  אחרי שנטשה את טקס פרסי אופיר ותקפה את הנוכחים בטקס הפרינג' על כך ש"לא כיבדו את ההמנון" - השרה מירי רגב מתכוונת לדרוש להבא אישור מראש של התוכנית כתנאי לתמיכה כספית בטקסים. "לא אתן להפוך טקסים במימון ציבורי לבמה לביזוי של מדינת ישראל וסמליה", מסרה

  פרסום ראשון: אחרי סערת פרסי אופיר והביקורת שמתחה על טקס פרסי "קיפוד הזהב" - שרת התרבות והספורט מירי רגב מתכוונת להתנות את התמיכה הכספית של משרדה בטקסים באישור מראש של התוכן שיוצג בו.

   

  על-פי דרישתה של השרה רגב, כל גוף שיבקש תמיכה לקיום אירוע כזה, יידרש להציג בפני המשרד את התוכנית המפורטת של הטקס - זאת כדי "להבטיח את העמידה בסטנדרטים מקצועיים ובאמות מידה ממלכתיות", לדברי גורמים במשרד. "לא אתן להפוך טקסים במימון ציבורי לבמה להעברת מסרים מפלגתיים ולביזוי של מדינת ישראל וסמליה", הוסיפה השרה.

   

  השרה רגב בטקס פרסי אופיר האחרון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  השרה רגב בטקס פרסי אופיר האחרון(צילום: אלכס קולומויסקי)

  בסוף השבוע האחרון, רגב תקפה בפייסבוק את משתתפי טקס פרסי "קיפוד הזהב" המוענקים להצגות פרינג', על כך ש"לא כיבדו את ההמנון", לדבריה. "בושה וחרפה לאותם אמנים", כתבה. "מצער, מכוער ומביש שקבוצת אמנים מרשה לעצמה לזלזל בערכים, בסמלים ובהמנון מדינת ישראל שבשמם נלחמו ועליהם נפלו חיילים רבים. הגיע הזמן שאותו קומץ אמנים יבין שהוא לא מנהל את המדינה, שלה ולאזרחיה הוא בז. לשמחתי חוץ מעצמו, אותו קומץ לא מייצג אף אחד. חופש ביטוי אינו חופש ביזוי".

   

  מירי רגב נוטשת את טקס פרסי אופיר

  מירי רגב נוטשת את טקס פרסי אופיר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אירוע זה הצטרף לסערה סביב טקס פרסי אופיר של הקולנוע הישראלי, שנערך לפני כחודשיים. שרת התרבות נטשה את הטקס לאחר שכוכב הסרט "ג'אנקשן 48", הראפר תאמר נפאר, הופיע באירוע עם שירו "אני לא פוליטי", בו שולבו שורות מהשיר "תעודת זהות" של מחמוד דרוויש. "לא אהיה קהל לשיריו", אמרה אז השרה, שחזרה למקומה בתום הופעתו של נפאר.

   

  על-פי נתוני משרד התרבות, שני הטקסים הללו תוקצבו במאות אלפי שקלים מכספי הציבור: התמיכה בטקס פרסי אופיר האחרון הסתכמה בקרוב ל-620 אלף שקלים שהועברו לאגודה לקידום הקולנוע. יותר מ-110 אלף שקלים הועברו לטובת קיום טקס פרסי "קיפוד הזהב" של תיאטרון הפרינג' ועוד כ-50 אלף שקלים לאירועי "לילה פרינג'" שקדמו לטקס.

   

  ארז חסון, יו"ר עמותת "קיפוד הזהב", מסר בתגובה: "אנחנו גאים בטקס 'קיפוד הזהב', איננו מסתירים מאומה. ומקווים שהשרה תהיה איתנו בשנה הבאה". מוש דנון, יו"ר האקדמיה לקולנוע ומי שאמון על הפקת טקס פרסי אופיר, מסר כי "הגישה הזו בעייתית ומאוד לא מקובלת. אם יהיו טקסים שבהם יושמעו אמירות שלא ינעמו לאוזני השרה - אז היא תחליט שלא לתמוך? יש עם זה בעיה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  שרת התרבות מירי רגב
  צילום: אוהד צויגנברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים