שתף קטע נבחר

קהלני נגד נשים בשריון: "תפקיד האישה להביא ילדים ולהיות אימא, הרגש האימהי שלהן ייפגע"

השר לשעבר מצטרף לדעה של אלוף (מיל') יפתח רון טל וטוען ששילוב לוחמות בחי"ר או בשריון יהיה טעות: "אין צורך שנשים יחזיקו סכין בין השיניים, יש מספיק גברים שיעשו את העבודה"

אביגדור קהלני (צילום: ניב קלדרון) (צילום: ניב קלדרון)
אביגדור קהלני(צילום: ניב קלדרון)

"אני חושב שזאת תהיה טעות לשלב נשים כלוחמות בשריון", כך אמר הבוקר (יום ב') השר לשעבר אביגדור קהלני, נושא עיטור הגבורה ממלחמת יום הכיפורים, בראיון ברדיו "גלי ישראל". קהלני התייחס לנושא בעקבות ההתבטאות אתמול של האלוף (מיל') יפתח רון טל, שטען שאיוש טנקים על ידי נשים הוא "שערורייה" שמאחוריה עומדים גופי שמאל המעוניינים להחליש את צה"ל.

 

לטענת קהלני, יש הבדל מהותי בין הדרישות מתפקידי ביטחון שוטף, שאותם ממלאות נשים, לבין הדרישות בחי"ר ובשריון: "חלק גדול מהם לא חוזר משדה הקרב, חלק חוזרים פצועים, חלק חוזר עם בעיות נפשיות קשות מאוד. כשאני נפצעתי, נשרפתי, ולא יכולתי לצאת מהטנק, צעקתי מילה אחת, 'אימא'. בחורה שתצא ממלחמה, כמו חלק מהמלחמות שאני עברתי, היא תצא שונה בתכלית מבחינת הפגיעה הנפשית שתהיה לה. חוץ מזה אני רק חושב על לראות נשים פצועות כמו שחזרו לוחמיי, זה מזעזע אותי".

 

קהלני הוסיף: "אני חושב שבסופו של דבר תפקידה של האישה להיות אימא ולהביא ילדים לעולם, ואני חושב שאחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי. אותו רגש אימהי ואותו ליטוף אימהי ואותה יכולת להניק וללדת - זה לא יהיה אותו דבר. אין לי שום ספק בעניין.

 

"אין שום סיבה בעולם לקחת נשים להיות טנקיסטיות, להסתער בתעלות של הבופור עם סכין בין השיניים. אין שום סיבה שבעולם. יש מספיק גברים. יש מי שיעשה את העבודה הזו".

 

לדבריו נשים יכולות לשרת בתפקידי בט"ש, סדר והדרכה: "כל דבר שבו לא צריך ללחוץ על ההדק ממרחק של מטר ולהרוג בן אדם. את הדברים האלה עושים גברים, אין מה לעשות. בסופו של דבר האישה צריכה להיות האימא, והיא צריכה ללדת את הילדים".

 

קהלני הוסיף שקורס טיס הוא יוצא דופן, ולדבריו כשהיה מפקד חטיבה 7 עודד את קצינת הח"ן שלו לצאת לקורס טיס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי זרינגר
אביגדור קהלני
צילום: רמי זרינגר
מומלצים