שתף קטע נבחר

כך תתאימו את קורות החיים למשרה הנחשקת

מעסיקים נרתעים מעובדים מיומנים מדי לתפקיד, מתוך חשש שיעזבו מהר את העבודה או יהיו קשים לניהול. אם תתאימו את קורות החיים ותתכוננו לראיון - תוכלו לקבל את המשרה גם אם התפקיד "קטן עליכם". מדריך

בשיתוף AllJobs

 

עובדים רבים אינם מבינים כי מיומניות יתר עלולה להקשות עליהם להתקבל לעבודה. בעת פנייה לחברה כזאת או אחרת, חשוב להכיר את חששות המעסיקים, להבין את שורש הבעיה ולמצוא את המשרה המתאימה ביותר.

 

מדריכים נוספים בערוץ הקריירה  

איך תשתמשו בפייסבוק כדי לקדם את העסק

איך הופכים חלום לעסק מצליח

איך להשאיר את הטאלנטים אצלכם במשרד

 

מחפשי עבודה נוטים לחשוב כי "כל המרבה הרי זה משובח". כאשר הם מגישים מועמדות למשרה ש"קטנה עליהם", הם בטוחים שהמעסיק יגייס אותם מיד. רק כאשר אף אחד לא חוזר אליהם, הם מבינים כי להיות בעלי כשירות יתר (over qualified) עבור תפקיד מסוים, לא עוזר להשיג את התפקיד.

 

מעסיקים חוששים מהעסקת עובדים מוכשרים מדי. מועמד בעל רמת השכלה וניסיון גבוהים מהנדרש, עשוי שלא להסתפק בשכר המוצע לתפקיד. בנוסף, המועמד עשוי לראות בתפקיד כ"תחנת עצירה", עד שימצא את התפקיד אליו הוא באמת שואף להגיע. כמו כן, ייתכן ויהיה קשה לניהול, במיוחד אם היה מנהל בעברו.

    (צילם: shutterstock) (צילם: shutterstock)
(צילם: shutterstock)
 

מחפשי עבודה רבים שולחים קורות חיים למשרות שקטנות עליהם, והם עושים זאת מסיבות שונות: חיפוש עבודה בדרג גבוה אורך זמן רב, ככל שעולים במעלה הפירמידה - כך היצע המשרות הולך ופוחת וכדי לא לשבת ולחכות, רבים מחפשים משרת ביניים.

 

להיות שלמים עם עצמכם 

אף אחד לא אוהב לרדת מהדרג אליו הגיע בחיים, ומעטים עושים זאת מבחירה אמיתית. עם הירידה בתפקיד מגיע קושי, אותו קל מאוד לאתר בראיון עבודה. המראיינים עלולים להתעכב ארוכות על עניין הרצון: האם אתם באמת רוצים את התפקיד או מגיעים אליו מתוך חוסר ברירה.

 

כדי לשכנע אדם אחר, תצטרכו להיות אמיתיים עם עצמכם. אם החלטתם להתמודד על משרה שמהווה ירידת מדרגה עבורכם, תצטרכו להיות שלמים עם ההחלטה ולא לבוא אליה ממקום של פשרה. כשמעסיק מבין שאתם נכנסים לתפקיד מתוך חוסר ברירה, הוא חושש שלא תאריכו ימים או תמלאו את התפקיד בחוסר חשק. אם אתם רוצים לעבור את הראיון, בחנו את הסיבה בגללה אתם רוצים את התפקיד עוד לפני ההגעה.

 

לעדכן את קורות החיים

בנוסף, עליכם להתאים את קורות החיים שלכם, לבצע ניסוח מחדש עד הנמכת תפקידי עבר ומחיקת מידע שאינו רלוונטי למילוי התפקיד הנוכחי. אף אחד לא אוהב למחוק הישגים והצלחות מקורות החיים, אך כדאי שלא להרתיע את המגייס. אם יש לכם ניסיון ניהולי בולט במיוחד או תואר שממש גדול על התפקיד - מחיקת מידע זה מהמסמך עשויה בהחלט לעזור.

 

כולנו יכולים להשתלב בהצלחה במשרות "נמוכות" יותר שדומות לתפקידים שעשינו בעבר, אך כדי שזה יקרה אנחנו קודם צריכים להיות שלמים עם עצמנו, ולבטא זאת בקורות החיים ובראיון העבודה.

 

הכותבת היא מנהלת מחלקת שדרוג קורות החיים ב-AllJobs

AllJobs הוא אתר בת של ynet

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים