שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה: תוספת של 22 אלף עובדים פלסטינים

ההצעה אותה הגישו שר האוצר, משה כחלון, ושר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, מגדילה את מכסת היתרי העבודה לעובדים פלסטינים בענף הבנייה ב-2017 ב-9,300, בענף החקלאות ב-3,500 ובענף התעשייה ב-2,200. כמו כן, הוסרה המגבלה על מספר עובדים לכל קבלן והותר לעובד לעבור בין קבלנים שונים

הממשלה אישרה היום (א') פה אחד את ההצעה להגדיל את מכסת העובדים הפלסטינים ב-22,000 עובדים בשנת 2017, אותה הגישו שר האוצר, משה כחלון ושר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, בתיאום עם משרד הביטחון.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

הממשלה החליטה על הגדלת המכסה של העובדים הפלסטינים בענף הבנייה ב-9,300 היתרים, אשר יצטרפו ל- 7,000 העובדים שהעסקתם אושרה בעבר רק למשך שנת 2016. בנוסף, אושרה הגדלת מכסת העובדים בענף החקלאות ב- 3,500 היתרים והגדלת המכסה לעובדים בתעשייה ב- 2,200 עובדים.

    (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

כמו כן, הוחלט על הסרת הרגולציה בשיטת ההעסקה וההקצאה של עובדים פלסטינים, המגבילה את מספר העובדים שכל קבלן יכול להעסיק וכן את יכולת המעבר של עובדים בין קבלנים שונים. כלומר, הקבלנים והעובדים יוכלו להתקשר ביניהם באופן חופשי, כל עוד הם מדווחים באופן שוטף לרשויות המדינה על מקום העסקתם.

 

עוד נקבע כי יוקם צוות להבטחת תשלומי שכר הנטו של העובדים הפלסטינים באופן מקוון, כדי להבטיח כי שכר העובדים בפועל הינו גם השכר המדווח לרשויות המדינה וכדי למנוע עבירות מס. כיום, השכר משולם לעובדים במזומן, ללא יכולת אפקטיבית לעקוב אחר תשלומי השכר וגורמים באוצר מעריכים כי הדבר מביא לקיום "כלכלה שחורה" בענף בהיקף של כ-3 מיליארד שקל בשנה.


ממשרד האוצר נמסר כי "שינויים אילו יבטיחו מחד ודאות גבוהה לקבלנים, שכעת יוכלו להעסיק עובדים מהמכסה ללא מגבלה ומאידך יסייעו במיגור תופעות של ספסור בהיתרי ההעסקה וגביית דמי תיווך בסך של עשרות אלפי שקלים מהעובדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים