שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדריכים בהוסטלים: "אין הכשרה מתאימה או תשלום על שעות נוספות"
  עובדים בהוסטלים שיקומיים, המופעלים על ידי עמותת "מרפא לנפש", מספרים על הליקויים: "נשארתי עם מטופל במיון ולא קיבלתי שכר". בנוסף הם טוענים על ביצוע עבודות שלא תואמות את הכשרתם. "העבודה סיעודית, פניתי למנהלת ההוסטל אך זה לא עבר הלאה". מרפא לנפש: "לא קיבלנו תלונה"

  מדריכים בהוסטלים שיקומיים: "זכויותינו מופרות". המדריכים מספרים שהם אינם מקבלים שכר על שעות נוספות ומבצעים עבודה סיעודית, למרות שלא קיבלו הכשרה מתאימה לכך.  

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה 

   

  עמותת "מרפא לנפש" מפעילה כ-14 הוסטלים שיקומיים המסייעים לאנשים המתמודדים עם הפרעות פסיכיאטריות. שני עופר, מדריכה בהוסטל ברחובות מזה מספר חודשים, מספרת: "70% מהצוות הם מדריכי שיקום שמקבלים שכר מינימום. אף אחד מהעובדים לא מקבל שעות נוספות.

   

  "אני לא מזלזלת במנקה, אבל השכר שלנו הוא פחות משכר מנקה, והעבודה שלנו מאוד משמעותית ואפילו סיעודית. יש המון דיירים שלא מתאימים למסגרת ונדרשים לטפל בהם בכל זאת".

    (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)
   

  עופר מוסיפה כי "יש עובדת שעשתה קורס שיקומי ולא מקבלת תגמול. מחצית מהצוות הוא מאוד ותיק - עולים שעלו ארצה עם כל מיני תעודות שלא מכירים בהן, אני מסיימת את התואר הראשון בקרוב ויודעת שלא יהיה שום שינוי בשכר.

   

  "אנחנו מאוד אוהבים את התפקיד שלנו. לא כל אחד מוכן לעבוד בבריאות הנפש. אני רוצה לעשות את מה שאני עושה היום, עם קצת יותר שכר".

   

  "להגיע ליום עיון אחרי משמרת לילה"

  מורגן סררו שעובדת כמדריכה בהוסטל בסניף אחר ברחובות כבר עשרה חודשים מספרת כי "בחמש וחצי בערב, חצי שעה לפני סיום המשמרת, הייתי צריכה לצאת עם מישהו למיון וסיימתי את המשמרת הרבה יותר מאוחר. זה קורה לכל מדריך לפחות פעם בחודש, ופשוט לא משלמים". סררו מדגישה כי פנתה למנהלת ההוסטל, אך למיטב הבנתה, המידע לא הועבר הלאה.

   

  רון שוהם עובד בחודשיים האחרונים בהוסטל בירושלים: "זו עבודה סיעודית לכל דבר, להאכיל, ללוות בשירותים ובמקלחת ואין הכשרה לטיפול הזה. יותר מזה - אם אתה מוכשר לתפקיד, צריך להביא לך יותר כסף, אז אנחנו מוגדרים כמדריכים, אבל בפועל עושים את כל העבודה הסיעודית".

   

  עופר ממשיכה: "אחרי משמרת לילה מצופה מאיתנו להגיע לפורום מדריכים, יום עיון עם הרצאות בנוגע לשיקום. זו בעצם משמרת הרבה יותר ארוכה אבל משלמים כמו על משמרת רגילה".

   

  מעמותת "מרפא לנפש" נמסר בתגובה: "לא הוגשה להנהלת העמותה שום תלונה בקשר לשכר עובדים. כל פניה נענית באופן מיידי וחיובי ואין לנו להגיב על תלונה אנונימית כשאין מבחינתנו נתונים ועובדות אמיתיות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים