שתף קטע נבחר

גטאס: "מסכים להסרת החסינות לצורך החקירה"

חבר הכנסת, החשוד בהברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים, הקדים את ההצבעה הצפויה היום במליאה על הסרת חסינותו, והודיע כי הוא מסכים להסירה. "אין בכוונתי לתת יד לאווירת ההסתה הפרועה נגדי להימשך". ב-16:30 יכריז יו"ר הכנסת במליאה על הסרת החסינות

גטאס והציוד שהבריח לכלא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גטאס והציוד שהבריח לכלא(צילום: מוטי קמחי)
ח"כ באסל גטאס הודיע היום (ה) ליו"ר הכנסת כי הוא אינו מתנגד להסרת חסינותו לצורכי חקירתו בפרשת הברחת הטלפונים הניידים לתוך הכלא שבו שוהים אסירים ביטחוניים. לדבריו, בצעד זה הוא מבקש לשים סוף לאווירה הפרועה נגדו: "הדיון בוועדת הכנסת היה כצפוי מתלהם, פוליטי ולא ענייני", אמר גטאס, שביקש מיולי אדלשטיין להביא את הודעתו בפני הכנסת במלואה.

 

בעקבות ההודעה של גטאס, בשעה 16:30 יכריז יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין במליאה על הסרת החסינות ללא הצבעה. אתמול אישרה ועדת הכנסת פה אחד את בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה להסיר את חסינותו של גטאס. לאחר שהחסינות תוסר תוכל המשטרה לעצור את ח"כ גטאס. 

 

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שביקשלהסיר את החסינות כתב לוועדת הכנסת כי "לאחר שהעביר את המעטפות ערכו הסוהרים חיפוש על גופו של האסיר ומצאו בתוך המעטפות 12 מכשירי טלפון סלולריים, 16 כרטיסי סים, שני מטענים לטלפונים ואוזנייה". לדברי מנדלבליט, גטאס הכחיש בחקירתו כי הכניס דבר מה כדי למסור אותו לאסירים. רק לאחר שהוצג לו סרטון הווידאו, אישר גטאס כי ביצע את ההעברה, אך לא היה מודע לכך שהיו במעטפות טלפונים וציוד נלווה. גטאס, לטענת היועמ"ש, אישר כי העביר ניירות לדקה תוך שהיה מודע שהדבר אסור לפי נהלי שב"ס, אך סייג ואמר כי הניירות הכילו "חומר פוליטי" של בל"ד.

 

להשקפת גטאס, הצעדים שננקטו נגדו על ידי היועץ המשפטי לממשלה הם חסרי תקדים. "הוא ביקש מהוועדה להסיר את

 חסינותי גם בדבר חיפוש ומעצר, דבר שלא שש היועמ"ש לעשות מעולם נגד ח"כ מכהן, גם בחמורות שבפרשות בהן חברי כנסת נחקרו ואף הורשעו בעבירות של שוחד, שחיתות, אונס ואף בחשדות חמורות בהרבה", כתב בהודעתו. "אין כל ספק שצעד קיצוני זה תזמונו ואופיו, תואמים לגלי הקול המתלהמים של חברי וועדת הכנסת (שספק אם עיינו בבקשה), דבר המעלה חשש כבד לאיפה ואיפה בשיקול דעתו של היועמ"ש בעת קבלת ההחלטה".

 

חבר הכנסת גטאס ציין עוד כי הסרת חסינותו נעשתה למרות שהתייצב לחקירה וענה על שאלות החוקרים. "הודעתי בבירור שאענה לכל פעולת חקירה חוקית ככל שיידרש ובכל עת. הדיון בוועדת הכנסת היה כצפוי מתלהם, פוליטי ולא ענייני, כך שאין בכוונתי לתת יד לאווירת ההסתה הפרועה נגדי להימשך", חתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ גטאס
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים