שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הבריטים רוצים אתכם עם ניסיון מיני נמוך

  עם כמה אנשים זה "בסדר" לשכב? אחד? שניים? עשרה? מסתבר שאם אתם צעירים בבריטניה, הסובלנות המינית שלכם נמוכה להפליא

  אל תגיד לי שאתה בתול (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אל תגיד לי שאתה בתול(צילום: Shutterstock)

  כשתוהים עם כמה אנשים שכב אדם מסוים במהלך חייו, יש לא מעט אלמנטים שחשוב לקחת בחשבון, ביניהם: הגיל הנוכחי של אותו אדם, הגיל שבו הוא או היא התחילו לקיים יחסים, כמה בני זוג רציניים היו לו או לה עד למועד שאלת השאלה, כמה זמן מחייו העביר בתור רווק וכדומה. אך האם השאלה האינטימית והישירה הזאת, "עם כמה אנשים שכבת?", בכלל רלוונטית למישהו? מסתבר שכן, כי לצערי היא עדיין מככבת בלא מעט דייטים וקשרים חדשים, וכמעט תמיד מעמידה את הנשאל במצב מאוד לא נעים, ובדילמה שעיקרה - האם לשקר עכשיו לאדם שרק התחלנו לחבב, או שמא להגיד לו את האמת ולהסתכן בהשלכות.

   

  כי עם כמה אנשים זה "בסדר" לשכב? אחד? שניים? עשרה? איזו תשובה תרצה את השואל ולא תעמיד את הקשר איתו בסכנה? חוקרים בריטים מאמינים שהם מצאו את התשובה לכך, ויש סיכוי גדול מאוד שהיא תפתיע את כולכם. במחקר חדש שהוא תוצר של שיתוף פעולה בין שלוש אוניברסיטאות - בריסטול, נוטינגהם וסוואנה, השתתפו 104 נשים ו-84 גברים, בין הגילאים 19-35. במחקר שאלו את המשתתפים עם כמה אנשים הם היו מעדיפים שבן או בת הזוג הפוטנציאלים שלהם ישכבו לפני שהם ייכנסו איתם לקשר רציני, והתשובה הממוצעת היתה... 2.

   

  כן כן, מבחינת הצעירים הבריטים, בן הזוג האידיאלי שכב עם שני אנשים בלבד לפני ההיכרות עמם, מה שהופך אותם לפרטנר השלישי במספר. ולמרות שחייבים לקחת בחשבון את העובדה שממוצע הגילאים של הנחקרים הינו צעיר במיוחד ועומד על 21 שנים בלבד, בכל זאת, התשובה די מפתיעה, במיוחד לאור העובדה שאנו חיים כיום בעידן מתירני מאוד מבחינה מינית. אגב, לא נרשמו הבדלים בין גברים לנשים בקביעת המספר האידיאלי הממוצע.

   

  ומה המספר המקסימלי? הנשים שהשתתפו במחקר לא רוצות שהגבר שאיתן יביא עמו ניסיון מיני של יותר משש נשים מקסימום, בעוד הגברים העניקו לנשים את ה"חופש" לשכב עם עד 11 גברים לפני שהן מכירות אותם. כלומר, לגברים פחות מפריע שלבת הזוג שלהם יהיה עבר מיני עשיר יותר. ומה ההסבר המדעי לכך? ד"ר סטיוארט וויליאמס סבור ש"רוב הנחקרים שהשתתפו במחקר מאמינים שאנשים בעלי היסטוריה מינית גדולה יותר הם אנשים פחות נאמנים מבחינה רומנטית, ושקשה יותר לסמוך עליהם. כלומר, מבחינה חברתית יש יותר סיכוי שאנשים כאלה יבגדו".

   

   

  גילוי נוסף שהוכיח המחקר הוא שגברים מוכנים יותר להיכנס לקשר עם אישה בתולה או עם אישה ששכבה עם מעט גברים בחייה מאשר נשים, שכן יעדיפו גבר שהתנסה כבר בחייו אבל במידה. הבעיה האמיתית מתחילה כשמתסכלים על נתוני המחקר קצת יותר מקרוב, ומבחינים בסטנדרטים הכפולים של המשתתפים. כאשר שאלו אותם עם כמה אנשים הם בעצמם שכבו, הגברים במחקר עמדו על 5.81 נשים בממוצע, ואילו הנשים על 8.4. כלומר, הנחקרים עצמם שכבו עם יותר אנשים ממש שהם היו רוצים שבן או בת הזוג שלהם ישכבו.

   

  האם הסטנדרט הכפול הזה מרמז גם על סטנדרטים כפולים שיש לנו בחברה באופן כללי? אנחנו הרי חיים בחברה שמוכרת לנו סקס בכל מקום אפשרי, אבל כשמדובר ביחסים רומנטיים היא פתאום מקדשת את הבתולין. אופציה נוספת ולא כזאת מופרכת, היא שהנחקרים שיקרו בתשובות שלהם כדי להיראות נורמטיביים יותר בעיני החוקרים. לא נוכל לדעת זאת בוודאות, כמובן, אבל מה שבטוח זה שהממוצע שהחוקרים גילו במחקר הינו מספר יחסית נמוך, שרובנו כנראה כבר עברנו מזמן.

   

  בסופו של דבר, מספר הפרטנרים המיניים שהיו לנו תלוי בכל כך הרבה משתנים שונים, שקשה מאוד להניח שזה אומר משהו אמיתי עלינו או על מי שאנחנו. רמת המיניות של כל אחד ואחת מאיתנו שונה. חלקנו חרמנים יותר וחלקנו פחות, יש כאלו שהיו עם אותו בן הזוג מגיל 18, ויש שהיו במספר רב של מערכות יחסים עם מספר רב עוד יותר של פרטנרים מיניים. מה שבטוח זה שכשאנחנו נכנסים לקשר רומנטי, זה לא באמת משנה עם כמה אנשים היינו לפני, ומה שמשנה היא העובדה שעכשיו, ברגע זה, אנחנו רוצים להיות עם האדם החדש שזה עתה הכרנו והוא כל מה שמשנה. לא כך?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  הבריטים הפתיעו בשמרניותם. סקס
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים