שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המרוץ בהסתדרות: ניסנקורן עשוי להישאר מועמד יחיד
  יחימוביץ' עוד לא הכריזה על כוונותיה, היו"ר המכהן ניסנקורן מגבש קואליציות - ואחרי עמיר פרץ מהעבודה צפוי לקבל גם את תמיכת חיים כץ מהליכוד

  לאבי ניסנקורן אין בינתיים מתחרים במרוץ לראשות ההסתדרות. ניסנקורן מכהן בתפקיד זה כשלוש שנים, מאז פרישתו של עופר עיני. הוא טרם עמד למבחן בבחירות - ובשבועות הקרובים יתברר אם ימצא בהתמודדות מולו את ח"כ שלי יחימוביץ' ממפלגת העבודה, שעוד בוחנת את המהלך, או שישאר מועמד יחיד עם קואליציה מקיר לקיר וללא התמודדות.

   

  הבחירות יתקיימו ב-23 במאי. המועד האחרון להגשת רשימה חדשה המצריכה 5,000 חתימות של חברי הסתדרות הוא ב-9 בינואר, ואילו 8 בפברואר הוא המועד האחרון להרשמה על מועמדות חדשה לראשות ההסתדרות.

   

  בשבועיים האחרונים קיבל ניסנקורן חיזוק בדמות תמיכה מח"כ עמיר פרץ, שמתמודד על ראשות העבודה, וכעת מסתמן כי גם השר חיים כץ מהליכוד - יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית לשעבר - יתמוך בו ויחתום הסכם קואליציוני באמצעות "עוז", סיעתו בהסתדרות.

  ניסנקורן. בינתיים לבד (צילום: אלכס קולומויסקי)
  ניסנקורן. בינתיים לבד(צילום: אלכס קולומויסקי)

  פרץ ויחימוביץ'. אחד מתמודד לראשות העבודה, השנייה מתלבטת (צילום: מוטי קמחי)
  פרץ ויחימוביץ'. אחד מתמודד לראשות העבודה, השנייה מתלבטת(צילום: מוטי קמחי)

  הבחירות לארגון הגג הגדול של העובדים בישראל עוררו לאחרונה עניין רב במערכת הפוליטית, בין היתר בשל דילים אפשריים בעלי השפעה גם על מפלגות אחרות, במיוחד במאבק על ראשות מפלגת העבודה. בשבועות האחרונים עלתה אפשרות שפרץ יתמוך ביחימוביץ' בהסתדרות, וכך לא יצטרך להתמודד מולה על ראשות המפלגה ויתחזק.

   

  עוד דובר על כך תרחיש שלפיו חיים כץ יאפשר ליחימוביץ' להתמודד במסגרת סיעתו "עוז", אולם גורמים המעורבים בכך מכחישים ואומרים כי מלכתחילה מדובר היה במהלך לא ריאלי. באחרונה נמצא כץ במגעים מתקדמים עם ניסנקורן והוא צפוי לסכם בקרוב על תמיכה ביו"ר המכהן. מפלגת יש עתיד שקלה להריץ את ח"כ מאיר כהן לראשות ההסתדרות, אך ויתרה על המהלך בשל סיכוייו הנמוכים.

   

  הסגירות האחרונות של רוב המפלגות עם ניסנקורן והאפשרות שישאר במרוץ לבדו, מעוררות לא מעט ביקורת וטענות על מינויים שונים וחלוקת כספים לסיעות על מנת להוריד את המוטבציה בהתמודדות לראשות הארגון. בכל מקרה, גם אם יחימוביץ' לא תגיש את החתימות הדרושות לרשימה חדשה בשבוע הבא, היא עדיין תוכל להתמודד במסגרת סיעה קיימת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המרוץ בהסתדרות: ניסנקורן עשוי להישאר מועמד יחיד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים