שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לא רק בישראל מבלים שעות בפקקים
  מחקר שיזמה חברת Regus בקרב עשרות אלפי עובדים ב-100 מדינות מעלה כי בחו"ל מתעכבים בדרכים - שליש מהעובדים נוסעים בכל בוקר בין חצי שעה לשעה ורובם מעבירים את הזמן בשיחות טלפון. ומה המצב אצלנו?

  המצב של העובדים בישראל דומה לזה של חבריהם מעבר לים, לפחות בכל הנוגע לדרך לעבודה, כך על פי מחקר שהזמינה חברת Regus להשכרת מרחבי עבודה ומתן שירותים אדמניסטרטיביים.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

  הכלבים שקמים כל בוקר למשרד

  כך תדעי מהו סגנון הניהול שלך

  בין הטיטולים: הקימו עסק בחופשת לידה

   

  המחקר, שנערך בקרב כ-22,000 בעלי עסקים ומנהלים ב-100 מדינות וביניהן ישראל, ארה"ב, צרפת, הודו, סין, בלגיה, יוון, מרוקו ונפאל, בחן מהן הפעילויות הנפוצות ביותר המעסיקות את העובדים בדרכים. מהמחקר עולה כי59% מהנשאלים מנצלים את הנסיעות לביצוע טלפונים, אך גם 58% מהעובדים ציינו כי הם מקשיבים לרדיו או למוזיקה. כחמישית ממשתתפי הסקר מעבירים את הזמן בקריאת ספר, כ-10% - בלמידת שפה זרה וכ-9% עושים שופינג באינטרנט.

   

  עוד עולה מממצאי המחקר כי רבים מהעובדים ממוקדים בעבודתם כבר בזמן הנסיעה: 42% מהנשאלים העידו כי הם בודקים דואר אלקטרוני, כ-27% ממשתתפי המחקר קוראים מסמכים חשובים, ו-23% מעדכנים חשבונות מקצועיים ברשתות חברתיות.

  תקועים בפקקים (צילום: שלומי כהן) (צילום: שלומי כהן)
  תקועים בפקקים(צילום: שלומי כהן)
   

   

  חמישית מהעובדים מבזבזים בין שעה וחצי לשעתיים

  בישראל התמונה דומה: לשליש מהעובדים הישראלים לוקח בין 30-60 דקות ביום בממוצע להגיע לעבודה או לחזור ממנה, ו-20% מהם מבזבזים בדרכים בין שעה וחצי לשעתיים. כ-75% מהנשאלים העידו כי נוהגים להעביר את זמני הנסיעה בשיחות טלפון, כ-46% בודקים דואר אלקטרוני, רק כ-14% קוראים ספר וכ-6% ממשתתפי המחקר בישראל מקדישים את הזמן ללימוד שפה זרה.

   

  מנכ"ל Regus ישראל, רון יריב, מציין: "לצערנו זמני הנסיעה גדלים ומתארכים. למרות שהנסיעות גוזלות מזמננו ופוגעות ביעילות שלנו, עובדים רבים מצליחים להישאר פעילים ופרודוקטיביים גם בדרכים בזכות האמצעים הטכנולוגיים המאפשרים היום הן פעילות מקצועית והן פעילויות פנאי כגון האזנה למוסיקה וגלישה ברשתות החברתיות".

   

  יריב מוסיף: "אף על פי כן, רובנו רוצים להיות מסוגלים לעבוד בסביבה מקצועית, נעימה וקרובה לבית ככל הניתן. קיצור זמני הנסיעה מסייע להעלאת תפוקתם המקצועית של העובדים ומעניק הזדמנות לשמור על האיזון בין חיים אישיים למקצועיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים